Šta je novo?

Фасаде / Fasade

а Проте Матеје 52 (или који већ број?!) са све скелама стоји ли стоји...
 
Lepo napreduje fasada zgrade u Zagrebačkoj, slikano mobilnim tako da kvalitet slika nije neki.

cam00132.jpg


cam00131.jpg
 
U ruzveltovoj osvanula sveze ofarbana roze kocka preko puta nove zgrade (nesudjenog hotela), slikacu kada budem opet prolazio
 
Beogradski fasaderi najavljuju Ginisov rekord

Autor: Tanjug 04.12.2012. - 13:13

Beogradsko Udruženje molera, keramičara i fasadera objavilo je da namerava da postavi Ginisov rekord u dosad najbržem krečenju fasade.
Fasada jedne zgrade dobiće novi sjaj u rekordnom roku


fasada.jpg


U planu je da za samo nekoliko minuta jedna beogradska zgrada potpuno promeni izgled i da od spolja oronule postane atraktivna građevina, koja ostaje na ponos svom gradu.

Udruženje molera, keramičara i fasadera pozvalo je Beograđane da pošalju predloge zgrada na kojima žele da se promeni fasada i koja će ući u Ginisovu knjiga rekorda, na mail office@troublemaker.rs.

Akcija se već mesecima detaljno razrađuje, a predviđeno je da bude realizovana u maju 2013.

U Udruženju navode da su uspostavili kontakt sa ekipom iz Ginisa i dobili svu potrebnu dokumentaciju i odobrenje da rekord može da se postavi i dodaju da je to, osim zanimljive ideja koja će privući veliku medijsku pažnju, i društveno odgovoran projekat, koji će doprineti da Beograd dobije lepše lice.

To udruženje se već istaklo sličnim akcijama, pa je prošle godine okrečeno i ulepšano 3.000 kvadratnih metara Univerzitetske dečije klinike u Tiršovoj.
Kako se predočava, nakon što punu deceniju nisu "videli" molersku četku, zidovi te bolnice su u roku od samo dva dana, zasijali novim bojama, što je svojevrstan rekord.
 
nikola011":1mxdszgq je napisao(la):
Beogradsko Udruženje molera, keramičara i fasadera objavilo je da namerava da postavi Ginisov rekord u dosad najbržem krečenju fasade.


Mogli bi za početak da smanje cene, prestanu da se ugradjuju i poštuju prava konkurentnosti
 
Znam da ovoj fotki nije mesto ovde, ali nemojte mi zameriti što se još uvek nadam.

view_photo.php
 
capture.jpg


Velika sramota gradske uprave jesu ove tri,četiri zgrade sa zapuštenim i propalim fasadama.Ispred nosa su im, prozori kancelarija im gledaju na te zgrade, strane delegacije dočekuju odmah pored njih i njima to ne smeta!?
 
Zapravo se dosta primećuju, i slažem se da bi trebalo da se srede.
 
Zaista se slažem to je primer da grad ništa nije uradio po pitanju sređivanja fasada u centru grada koji slovi za "turističku"zonu + još jedan nemar i sjajna prilika da kada strane delegacije dolaze u skupštinu grada, vide koliko se grad "ulepšava" .Obnavljaju se neke fasade u zabačenim ulicama ,doduše ne manje važne,ali ostaviti centar centra oko skupštine grada kao i republičke skupštine je bruka.
Grad nije poslušao naš predlog,da se defniše najuža centralna turistička zona koja bi dobila prioritet i saniranje iz budžeta ili nekog fonda,tako je rađeno u istočno evropskim gradovima ,jednostavno prvo morate da sredite centar pa idete dalje,u ovoj krizi ljudi nemaju para da ulažu rekonstrukciju fasada posebno onih od značaja za izgled grada u širem centru.Drugi program energetske efikasnosti zgrada posebno solitera,također nije zaživeo,a soliteri pored energetske efikasnosti us također važni za izgled grada u celini.
Palata "Albanija" fasada također treba da se uradi potpuna rekonstrukcija,vraćanje orginalnog zelenog kamena to može da uradi samo grad,a samo tako centar može da se revitalizuje sa sveobuhvatni programom sređivanja bitnih fasada.
 
Ja mislim da nije dobro da se u centar grada ulaže maksimalno, dok okolina jedva sklapa kraj sa krajem. Očigledna je užasno loša situacija sa predgrađem dok je centar komunalno manje-više uredan. Ko je bio u Zagrebu, video je kako se grad ravnomerno sređuje i kako su na isti način i biciklističke staze i ivičnjaci i rasveta i odlaganje komunalnog otpada organizovani na Trgu Bana Jelačića i u Zaprešiću...

Shodno tome, smatram da je rekonstrukcija fasada gde nasumično odabiraju fasade koje će rekonstruisati po gradu, a shodno interesovanju investitora za javljanje na tender, vrlo dobro, jer se u tom slučaju rekonstrukcije više primećuju i podstiču na razmišljanje o tome koliko bi i zgrada pored bila lepša da je rekonstruisana. U suprotnom, imati ulicu u kojoj su sve zgrade ekvivalentno ruinirane i crne ne podstiče maštu, kao što možda ne bi podsticalo da se sve sijaju i da su uredne. Možda zvuči čudno, ali ja puno volim što sam svedok urbane rekonstrukcije grada koja se trenutno dešava i što uživo imaš primere pre i posle.

I ne mislim da grad ne radi ništa što se tiče rekonstrukcije fasada, u toku ove godine sam ispratio dobar broj rekonstrukcija koje je radio grad i kada tu ubaciš i privatne rekonstrukcije, imaš dobar broj zgrada, ako uzmeš u obzir finansijsku situaciju u kojoj se grad i država nalaze. Naravno da bi moglo brže, ali fasade jednostavno prioritet, tako da je i trenutni tempo rekonstrukcija u neku ruku razumljiv.
 
Evo i malog podsetnika:

JANUAR

Osvetljena glavna Pošta;
Brankova 15.
dsc0313.jpg



FEBRUAR

Fasada Prote Mateje 52a.


MART

Renoviran bioskop fontana, pa i fasada;


APRIL

Rekonstrukcija fasade Zadužbine Alekse Krsmanovića;
dsc0580.jpg


Rekonstrukcija fasade Palate Asikuracioni Đenerali;
dsc0292.jpg


Rekonstrukcija fasade u Ulici Džordža Vašingtona;
dsc0575.jpg


Rekonstrukcija fasade Makedonske ambasade.


MAJ

Cara Dušana 92.
restauracija-fasada-zgrada-modernizam-stari-beograd-dorcol-1336738192-160564.jpg



JUN

Zgrada u Carice Milice;
image2412.jpg


Admirala Geprata 15;
obnovljena-fasada-zgrade-u-admirala-geprata-1346239419-202984.jpg


i još jedna u Prote Mateje.
alim2525.jpg


U međuvremenu, ne znam kada tačno, završeno:

Čika Ljubina 1;
dsc04028.jpg


stepenište Muzeja Nikole Tesle;
2012-08-31-280.jpg


Metropol;
Vukov i Dositejev licej;
1524899_muzej.jpg


Prolaz Nikole Spasića;
tumblr_m31rqr7trB1qhcw4ro1_250.jpg


Ugao Jovanove i Francuske;
oaJMO.jpg


Jedna u Siminoj;
ZnCsY.jpg


Đorđa Vajferta 80;
6ds681.jpg


Osvetljavanje gradske biblioteke;
Osvetljavanje Pobednika;
Osvetljavanje Kule Gardoš.


TRENUTNO se rekonstruišu:

Dalmatinska 7;
jedna u Karađorđevoj;
dsc03277.jpg


još jedna u Prote Mateje;
8ptuc.jpg


Šeik-Mustafino turbe;
pToqd.jpg


Svetozara Markovića 52a;
GhYMP.jpg


Kapela u okviru KCS-a;
h2LOd.jpg


Studentski dom Patris Lumumba (nisam siguran da li je završen);
dsc09781xu.jpg


Ugao Njegoševe i Molerove;
bBzpUl.jpg


jedna u Ruzveltovoj;
dsc04015.jpg


Ugao Zagrebačke i Karađorđeve;
zg1.jpg


jedna u Majora Ilića.
Photo0059.jpg



A evo i nabavki za koje sam nedavno saznao:
Objavljeno u "Službeni glasnik R. Srbije" 28.03.2012. godine, poziv za izvođenje radova naknadno. Realizacija planirana za 2013. i 2014. godinu.
- objekat u Resavskoj ulici br. 65;
- objekat u Ulici cara Dušana br. 65 - Venizelosova br. 2;
- objekat u Francuskoj ulici br. 37a (ponovljen raspis jer prethodni nije uspeo);
- objekat u Ulici Džordža Vašingtona br.26 (ponovljen raspis jer prethodni nije uspeo);
- objekat u Ulici gospodar Jevremova br. 35 (ponovljen raspis jer prethodni nije uspeo);


A siguno sam neke propustio!
 
Predlazem da dodate u predloge i programe, zonu fasada na trasi autoputa kroz Beograd... Iako se zalazem za ravnomeran razvoj nekie zone kao sto su uzi centar i autoput treba da imaju prioritet...
 
Zgradu u Zagrebačkoj baš detaljno rade, zamenili su sve prozore, primetio sam da im renoviraju i ulaz u zgradu. Lepo će to ispasti na kraju.
 
Bivis":k82v39id je napisao(la):
Zgradu u Zagrebačkoj baš detaljno rade, zamenili su sve prozore, primetio sam da im renoviraju i ulaz u zgradu. Lepo će to ispasti na kraju.

Misliš ovu u Karađorđevoj, odnosno ugao Zagrebačke i Karađorđeve? To je privatni investitor, adaptira se u hotel. Zato se u potpunosti sređuje. Načekaćemo se dok grad počne da nam menja stolariju :)
 
Zar ta na uglu zagrebacke i karadjordjeve ne potpada pod restitiuciju
 
jlaki":2w9vtr8y je napisao(la):
Ja mislim da nije dobro da se u centar grada ulaže maksimalno, dok okolina jedva sklapa kraj sa krajem. Očigledna je užasno loša situacija sa predgrađem dok je centar komunalno manje-više uredan. Ko je bio u Zagrebu, video je kako se grad ravnomerno sređuje i kako su na isti način i biciklističke staze i ivičnjaci i rasveta i odlaganje komunalnog otpada organizovani na Trgu Bana Jelačića i u Zaprešiću...

Shodno tome, smatram da je rekonstrukcija fasada gde nasumično odabiraju fasade koje će rekonstruisati po gradu, a shodno interesovanju investitora za javljanje na tender, vrlo dobro, jer se u tom slučaju rekonstrukcije više primećuju i podstiču na razmišljanje o tome koliko bi i zgrada pored bila lepša da je rekonstruisana. U suprotnom, imati ulicu u kojoj su sve zgrade ekvivalentno ruinirane i crne ne podstiče maštu, kao što možda ne bi podsticalo da se sve sijaju i da su uredne. Možda zvuči čudno, ali ja puno volim što sam svedok urbane rekonstrukcije grada koja se trenutno dešava i što uživo imaš primere pre i posle.

I ne mislim da grad ne radi ništa što se tiče rekonstrukcije fasada, u toku ove godine sam ispratio dobar broj rekonstrukcija koje je radio grad i kada tu ubaciš i privatne rekonstrukcije, imaš dobar broj zgrada, ako uzmeš u obzir finansijsku situaciju u kojoj se grad i država nalaze. Naravno da bi moglo brže, ali fasade jednostavno prioritet, tako da je i trenutni tempo rekonstrukcija u neku ruku razumljiv.
Problem je evidentno što se u centar ne ulaže ni minimalno,od fasada u ulicama i trgovima koje sam pomenuo do trotoara sa kraterima u centru grada.
Ovo što ti reče "periferija" je pre svega trebalo da obuhvati program energetske efikasnosti,koji je prvo trebalo da se primeni na sređivanje fasada solitera,zbog broja stanara pa i izgleda grada pa dalje,,ali nije bilo sluha,Zagreb je naše ideje na beobuildu po tom pitanju počeo da realizuje,slučajno ili..
 
Tačno treba pohapsiti sve koji su dozvolili da ovi mutanti od televizora niknu na svakom ćošku.

2rxijo5.jpg


Pogledajte samo koliko zaklanja fasadu, postavljen je jedan čak i preko puta SIV-a. :o
 
A postavljeno tako kao da je cilj povecanje broja nesreca u gradu. Odvuci sto vise paznje vozacima. Strasno.
 
Bivis":2kzkfxks je napisao(la):
Tačno treba pohapsiti sve koji su dozvolili da ovi mutanti od televizora niknu na svakom ćošku.

Kako mislis sve. Pa valjda znas ko drzi citav medijski prostor ne samo Beograda, nego i citave Srbije preko raznih firmi.
 
E dobro, ne ulazeci u politicku pricu,ja nemam nista protiv tehnickih novotarija tipa led ekrana i sl. toga ima u svim velikim metropolama,i nadao sam se da mozda palata Albanije(malim delom jeste,ili hotel Slavija moze da se uredi kao Time squer,kada vec nemaju love da zamene dotrajale ploce na zgradi palate.
nyc-condos-near-times-square-clinton_0.jpg

uostalom vreme klasicnih reklama je proslo sada dolaze led ekrani i rasveta koja je efektnija..
 
Slazem se! Ja sa reklamnim prostorom nemam problem dok je uredjen i lici na nesto (sto ovaj novi LED svakako jeste), naravno dok ne ugrozava saobracaj...
 
Vrh