Šta je novo?

Телевизија (DVB-T, HD и друге технологије)

Izgleda da im je inserter logoa RTS HD prso :mrgreen:

'Milanl91' pid='151207' dateline='1439309583' je napisao(la):
Da li neko zna šta znači ovaj tekst koji se pojavio danas na RTS HD kanalu (na običnom SD kanalu sve je normalno radilo):
fotografija0512.jpg
http://www.rtvforum.net/thread-933-page-72.html
 
Mozda gresim ali izgleda da je kao i svaki server sa Linuksom i prikazuje nj. kernel. :)
(Pobaj Ubuntu .obožavam ga )

A kako ova tema pored TV nosi naziv: ,,... i druge tehnologije,, evo
nesto što bi nazvao ,, plamteci grm koj govori,,
a u originalu You Tube nazvan je
,, Using plants to listen to the radio, Ukraine style! ,,

[YouTube] http://www.youtube.com/watch?v=9bWOHrT3lBs [/YouTube]

link https://www.youtube.com/watch?v=9bWOHrT3lBs

Jos kad bi mogla neka ozbiljnija rec sa stručne strane kao je to moguce
(al bez daveža oko bezbednosti-jer svima je jasna opasnost)
 
Zanimljiv video snimak :D Prvo, radi se o AM predajnoj anteni velike snage (karakteristicno za bivsi SSSR) i verovatno postoji neki problem (kratki spoj izmedju antena i stuba), jer nikada ne bi smeo da ima RF napon u sebi. Zasto kazem AM, zato sto je demodulator AM jako jednostavan i tela u dodiru (kao i biljka) sa zemljom i stubom resoniraju (vibriraju) na modulisanoj frekvenciji zvuka i zbog toga se čuje zvuk iz biljke.

Ima puno primera hvatnja radios AM stanica, cak i ljudi cije plombe na zubima su rezonirale na istoj frekvenciji misleci da cuju radio u svojoj glavi:
http://answers.google.com/answers/threadview?id=367925

Inace, evo seme kako moze da izgleda najprostiji radio prijemnik:
radio-am-receiver.gif
 
@Александар
Hvala :sesir: bas ima interesntih iskustava,
Nije ni cudo sto se Tesla osecao kao u poslasticarnici kada su u pitanju mogicnosti raznih frekvencija
a mi se eto zalepili samo za TV i mobilni tel.
e da plus 1 :)
 
Sad sam malo detaljno pogledaju. Zapravo ovo nije kvar :oops: vec ceo toranj se koristi kao antena. To je cest slucaj kod AM emitovanja, posto su velike talasne duzine (reda velicine tornja). Toranj je izolovan od zemlje keramickim, a onda i betnoskim delom. Takvi predajnici na engleskom se zovu "mast radiator"

DANGER_burns_fs.jpg




Kod nas Radio Beograd koristi slicne predajnike za srednji talas. U Krnjaci bi trebao biti jedan (samo ne preporucujem ovo sa snimka :laugh: ). Nisam uspeo naci slike, no evo nekadasnji predajnik Radija Jugoslavija koji je ugasen pre mesec dana kao poslednji radio na kratkim talasima sa ovih prostora. Odasiljac sa slike je pokrivao citavu Evropu, Aziju i Ameriku.

83ujs.gif


Evo kako izgleda to sa satelita
8lBJuNT.jpg


01. Aug 2015
kXBMtYb.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=363146#p363146:2wkifxl8 je napisao(la):
tragac » 17 Dec 2015 04:06 pm[/url]":2wkifxl8]Šta je na kraju bilo sa payTV opcijama na infrastrukturi i režiji JP ETV? Telekom ne sme da ima državnu konkurenciju?


Radi testiranja opreme, u poslednje vreme smo, na kanalima trećeg multipleksa, emitovali isti sadržaj kao i na prvom multipleksu. Test faza je završena tako da prvi i drugi multipleks i dalje možete pratiti na njihovim redovnim kanalima, a kada će, i sa kojim servisima, biti aktiviran treći multiplks bićete obavešteni na vreme.

Izvor: ETV
http://etv.rs/etvesti/87-etvakcije/295- ... lnoj-mrezi

Inace, ne vidim kako Telekom nema konkurenciju, kada IPTV sada nude i drugi provajderi? :kafa:
 
I u IPTV Telekom naravno ima monopol jer je dobio infrastrukturu za džabe od opljačkanih građana Srbije.

Kad postoji monopol, onda reč konkurencija tu legne kao neslana šala.

Sad tu infrastrukturu iznajmljuje privatnim kompanijama, između ostalog i za IPTV.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=363173#p363173:yfbwlukk je napisao(la):
tragac » 17 Dec 2015 09:32 pm[/url]":yfbwlukk]Rekao sam DRŽAVNU konkurenciju. Beotel, Orion itd koliko znam nisu u državnom vlasništvu.

Ne razumem te bas najbolje.
Prvo DVB T2 mreza i IPTV usluga nisu direktna konkurencija jer obe imaju prednosti i mana, a sam nacin prenosenja signala je totalno razlicit.
Konkurencija je neophodna kako kao stimulans razvoja i unapredjenja usluge, tako i izbora koju korisniku pruza. Ne vidim neke bitne razlike dal je ona od strane Drzave ili privatnog lica, fonda i slicno.

Nevezano za tvoj post, prica drzavno ili privatno posebno postaje apsurdna ako vidimo kolika je koncentracija kapitala kod malog broja pojedinaca, te shvatimo da su mnoge kompanije u stvari jace od vecine drzava na svetu.


Kartograf":yfbwlukk je napisao(la):
I u IPTV Telekom naravno ima monopol jer je dobio infrastrukturu za džabe od opljačkanih građana Srbije.

Kad postoji monopol, onda reč konkurencija tu legne kao neslana šala.

Sad tu infrastrukturu iznajmljuje privatnim kompanijama, između ostalog i za IPTV.

Cekaj malo kartografe. Ja pisah u jednom ranijem postu da su moji roditelji prikljucaj u prigradskom naselju platili gotovo kao pola novog TAS golfa, ali se ni u jednom trenutku ne smatram opljackanim od strane Telekoma. Dal sam ja (moji roditelji) bio primoran da se prikljucujem? Ne nisam. To je bio slobodan izbor.
Oni koji su sacekali (nesto vise od 10tak godina doduse) su se prikljucili za par stotina DM.
JBG, ako tako gledam i prikljucak na kablovsku sam 2002. SBB-u platio tadasnjih 150EUR, a par godina kasnije su ga poceli nuditi besplatno.
Na drugoj lokaciji Radijus Vektoru slicna situacija.

Opljackani smo mi mnogo vise na mnogo nacina i u mnogo vecim iznosima nego kroz Telekom srbije. :grand:
Ako cemo iskreno, u stambeni fond su moji za ukupno 60+ godina rada dali mnogo vece pare i to bez njihove saglasnosti, iako nisu imali sanse da rese stambeno pitanje na taj nacin, a nisu imali mogucnost da ne uplacuju u taj fond... :notok:
 
Razumem tvoje frustracije.

To što su svi redom pljačkali kako su i koliko hteli, ne umanjuje pljačkašku prirodu Telekoma.

SBB/Radijus nisu za poređenje, radi se o privatnim preduzećima koja cenu svoje usluge određuju kako žele i imaju pravo da to rade.
 
Kakava je to poplava babavoditeljke na TVu ?

Sve manje lepihi i atraktivnih voditeljki ,
izgleda da se utrkuju sve više i više ko ce svoju ženu, strinu, tetku... da uvali na TV
ako nastave takav trend
nakon okupacije TVa ce uskoro po modnim pistama šetati samo babe...

bljak :cry:
 
Da li neko od korisnika terestrijalne televizije može da mi preporuči STB? Treba mi uredjaj koji brzo promeni kanal, koliko je to moguće.

Treba mi za mesto koje je veoma blizu tromedje MUX-ova, pa me zanima da li se sa jednim uredjajem mogu hvatati kanali iz sva tri.
 
Za brzinu...
Malo sam ispao iz koloseka, a ako ti pozicija to dozvoljava, naravno da ces imati kanale iz sva tri mux-a.
Sto se brzine tice, imao sam primera gde isti (ne identicni, nego bas isti) STB razlicito otvara na razlicitim lokacijama.
Imam pretpostavku zbog cega, ali da ne sirim pricu oko necega sto ne mogu da garantujem 100%.

I jos jedna stvar.
Philips led tv otvara stravicno sporo, gore od vecine kineskih STB uredjaja, tako da...
Nema garancije dok se ne proba.
Trazi da probas, danas bar postoji pokrivenost po celoj srbiji.
Ja sam svojevremeno imao problem jer trgovci nisu razumeli ni sta uopste zelim da kupim, a kamoli karakteristike ili proba (jbg, postojali samo 2 predajnika sa prilicno malom snagom)..

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Биографска серија "Santa Maria della Salute" о једном од највећих српских песника Лази Костићу доноси узбудљиву слику Војводине и Србије друге половине 19. и почетка 20. века. У режији Здравка Шотре, извршној продукцији "Visionteam"-a и продукцији РТС-а, снимање нове серије од 11 епизода почиње ускоро, док се емитовање очекује 2017. године.
http://www.rts.rs/page/magazine/ci/stor ... erija.html
 
Od noćaš krenuo PayTV mux. Gomila Pink VHS plejlista (šta drugo da očekujemo) i Arene i još poneki. Biće slobodni do kraja oktobra, pa onda će se naplaćivati po ceni od 900dinara :shock: :bash: i ugovorom naravno najmanje od 2 godine. Za 30 kanala i od toga dobar deo Pink cena je otimačina, iako je usmerena ka siromašnijem delu populacije.

Ovo su kanlai
  • ArenaSport 1
  • ArenaSport 2
  • ArenaSport 3
  • ArenaSport 4
  • ArenaSport 5
  • Minimax
  • Nickelodeon
  • Hram TV
  • Ženska TV
  • Kitchen TV
  • Film Klub
  • Info na dlanu
  • Agro TV
  • Pink 3 Info
  • Pink Comedy
  • Pink Action
  • Pink Folk 1
  • Pink Kids
  • Pink Music

Sajt: http://mtsantenatv.rs/

Primera radi u poređunju sa konkurentskom satelitskom platformom koja za 650dinara nudi mnogo više i plus HD kanale, ali nema Pink (a to ljudi žele :grand: )
RTS 1
RTS 2
Prva TV
B92
Happy TV
RT Vojvodina 1
K::CN Kopernikus 1
History H2 (titl)
Belle Amie
RT Novi Pazar
OBN
DM Sat
Arena Sport 1
SOS kanal
Eurosport (sinhron.)
Eurosport 2 (sinhron.)
FILMBOX (titl)
AXN Srbija (titl)
AMC (titl)
Baby TV
Minimax (sinhron.)
Nick Jr. (sinhron.)
Boomerang
Nickelodeon
Disney Channel
Cartoon Network
Viasat Explorer (titl)
Viasat History (titl)
Viasat Nature
Travel Channel (titl)
Discovery Srbija (titl)
Discovery I.D Extra (titl)
Discovery Science
Discovery World
Nat. Geographic (titl)
NG Wild (titl)
Animal Planet (titl)
TLC (titl)
FLN
Da Vinchi Learning (titl)
Fashion TV
CNN International
Hobby TV
Hobby Lov
MTV Hits
MTV Rocks
VH1
VH1 Classic
Magic TV
The Voice
City TV
Mezzo
Balkanika
Planeta TV
Planeta Folk
Perviy Kanal
FEN TV
Taraf
Etno
Hustler TV
Platinum Spice
Penthouse HD
SuperOne HD
Eurosport HD
Discovery HD
Hobby HD
Planeta HD
Arena Sport 1
Arena Sport 2
Arena Sport 3
Arena Sport 4
Arena Sport 5

Cena 650dinara
http://www.polarismedia.rs/sve-za-650

Pored toga postoji par ključnih problema sa celom platformom:

1) JP ETV (Javno preduzeće emisiona tehnika i veze), koje je zaduženo za zemaljsku mrežu, je bez javnog poziva za partnerstvo sklopilo ugovor o realizaciji ove platforme sa Telekomom Srbija.

2) Prema planu digitalizacije usvojenom u RATEL i REM-u samo MUKS 3 je namenjen za PayTV platformu, dok se MUKS1 koristi isključivo za nacionalne i pokrajinske emitere, te unapređenje njihovih usluga (HD itd). Takođe, prema planu digitalizacije (koja nije sprovedena do kraja), je bilo potrebno raspisati konkurse za tematske nacionalne kanale koji bi se emitovali besplatno u MUKS1 (kao što u Hrvatskoj postoji RTL Kockica - dečiji, CMC - muzički, RTL2,DomaTV, itd.) Izgleda pod političkim pritiskom ništa od toga nije urađeno. Da stvar bude gora, ETV je kapacitete namenjene za proširenje besplatne ponude sada dao Telekomu na upotrebu. Drugim rečima, izvršena je otimačina preostalog sadržaja i pretvorena u PayTV. Sada su u MUKS1 ubacili Arene, Minimax i Nick, koji su zauzeli kapacitete i biće od novembra. Naravno, postoji MUX2 koji je daleko od popunjenog, a zbog napredne privatizacije biće sve prazniji (ali to je druga priča) :violina:
 
Kriminal i neznanje, upareni i dobro organizovani.
 
@Aleksandar
Sve si lepo i tacno napisao. Imao bih da dodam stosta, ali izaziva gorcinu, pa cu preskociti ovaj put.
Dodacu samo da u CG paytv platforma kosta 5EUR, znaci jeftinije nego sto ovi nude.
Takodje cu dodati da su izvesna 'gospoda' angazovana na ovom projektu do skora bila u nekim institucijama direktno povezanim sa ovom oblascu, sto takodje ukazuje na moguce odredjene sukobe interesa...
Malo je reci da sam ocekivao ovakav razvoj dogadjaja, jer je u ETV-u struka prilicno zapostavljana. Neki vrsni inzenjeri su degradirani, drugi su oterani....
Cenovnik usluga, posebno za pokalne emitere je kriminalan (vodi gasenju istih).

@Kartograf
Bojim se da tu nije u pitanju nikakvo neznanje, vec samo kriminal i lose namere...


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
A ja se jutros zaje*******avao sa setboxom i antenom, proveravao da li je neki kvar u pitanju ili da li mi je crkao hdmi kabl... :bash:

Na kraju pokrenuo pretgragu kanala i video da su ubacili ove sto ste sad pomenuli.
 
Možda je vreme da se izbacuje tv iz kuće i sve prati preko neta... Imamo obavezu da zaštitimo naše porodice od ovakvih uticaja.
 
Ma to sto neko nudi DTH platformu i naplacuje je a sadrzaj se meni ili nekome ne svidja je najmanje zlo.
Problemi su krsenje zakona i maltretiranje gradjana Srbije.
MUX3 je testiran pre skoro godinu dana i on je predvidjen za emitovanje uz "pretplatu" dakle poput kablovske. Ako postoji potreba za vise programa, postoje planovi za MUX4.
Nista mi ovde ne izmisljamo toplu vodu, sve je to vec u vecini zemalja odradjeno, eto kao sto napisah, cak i u crnoj gori (bez zelje da omalovazavam).
To sto neko uvodi nove kanale koji (ce) se placati, ne sme da utice na prijem nacionalnih, regionalnih i lokalnih emitera koji imaju utedne dozvole.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Upravo tako. Drugo da je bio raspisan konkurs za nove programe.

Ovakvi kanali su u drugim zemljama besplatno, a ne 900 dinara mesecno. :lol: Italija je uvek meni bila zanimljiva zbog toga i sto se dosta toga sto se kod nas placa kod njih emituje besplatno.

Ja sam cak uzeo TiVusat karticu, platite 50e jednokratno i kartica traje dokle god je ne unistite (moja autorizovana za sada do 2036 godine :mrgreen:) http://www.tivusat.tv/pages/canali/cana ... isivi.aspx :sesir:
 
mekbejn":6x8xy3mg je napisao(la):
Izvesni polaris nudi paytv preko dvbt za oko 650 dinara.
Ima li neko iskustva sa njima? Mozda bih uzeo samo zbog Arene
To je dvb-s2 platforma, dakle preko satelita. Nemam zaista iskustva sa njima niti poznajem nekog ko koristi njihovu platformu.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrh