Šta je novo?

Стајалишта

_20210222_134513.JPG

Панч. мост.
 
Ovako uglavnom izgleda većina stajališta u Požeškoj.

1615243486418.jpg

1615243486433.jpg
 
Станица Сердар Јанка Вукотића 1
fbc484fd03223820759c4dfdd1fed88b.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
ŽENA PREMINULA NA AUTOBUSKOJ STANICI: Pozlilo joj dok je čekala gradski prevoz

Žena (70) preminula je jutros oko 10 časova u Bulevaru Milutina Milankovića na Novom Beogradu, dok je čekala autobus.

Kako nezvanično saznajemo, ženi je pozlilo na autobuskom stajalištu i brzo je preminula. Okupljeni građani pozvali su Hitnu pomoć i policiju.

Konstatovana je smrt, a telo je preneto na Insitutu za sudsku medicinu.

izvor: Kurir

P.S.
Prolazio sam tuda kada je bila milicija na uviđaju. Samo je citirani sajt objavio.
 
Станица Видовданска за линију 860ВД
7f89a65a9a275f868b54bbc1bb003af0.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ови из ДЈП погрешили, овом улицом иде 860ВП са којом вам не препоручујем да се возите ако идете назад у БГ.
 
ВП (Велико Поље) постоји, а ВД је грешка.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853959#p853959:2cad1i1j je napisao(la):
JohnnyLee » Pet Maj 28, 2021 5:00 pm[/url]":2cad1i1j]какве бре ВД и ВП линије, какве су то за***анције?

ускоро ће да уведу 32-карактерне хексадецималне бројеве за линије, па ћемо да скенирамо КЈУ АР кодове да их препознајемо :shock:
 
Danas sam čekao prevoz u Nikolaja Kravcova, i naišla tri minibusa 860 i pripadajuće im slovo.
 
Stajalište i terminus Kosmaj-Zlatar. Za informacije o dolasku vozila ukucajte šifru: 8275 :mrgreen:
Nema ni table, ni stuba, a ni okretnice, pa vozači moraju da manevrišu kako znaju i umeju po uzanom putu.

kosmaj,zlatar.jpg
 
Čiko da li ovde staje autobus za Jugoslaviju?
a796293b5177e15a7d2844f8ab233adb.jpg


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Ne vidi se šta piše na tabli. Jedino razaznajem da piše da je neki bulevar u pitanju.
 
Rekao bih Mirijevski bulevar.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Tako je, Mirijevski bulevar kod garaže.
Ne znam zašto je uploadovana slika ovako loša.

Mesecima tako stoji, bez ičega.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Ništa čudno, mesecima je polomljena tabla na stajalištu na samom Trgu republike. Sami centar grada i niko da se seti da to zameni. Namerno neću da im prijavim, jer ako tu u centru sami ne vide problem, kako li će tek onda negde u Višnjici, Borči, Rakovici...

Inače kad im se prijavi polomljena tabla, relativno brzo je zamene.

Mada primetio sam da je mnogo tih tabli već spremno za zamenu, neke su polupane, neke izlepljene, a neke jednostavno izbledele od sunca. Prosto neverovatno da su za tako kratko vreme izgubile boju.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Krš plastika najgoreg kvaliteta. To je namerno tako urađeno kako bi se svake godine kupovale nove table na nameštenim tenderima.
Stare metalne table su bile puno izdržljivije, ali tu onda nema prostora za ugrađivanje i mažnjavanje love.
 
још једно питање је ком умоболнику је пало на памет да метне тамно црвена слова на тамно плаву позадину, буквално се ништа не види са растојања већег од 2 метра
 
Nije baš tamnocrvena boja, ali da nije svuda najbolje uočljivo, nije. Problem nije u crvenoj boji, već u toj drugoj boji koja predstavlja pozadinu. Crvena boja predstavlja prvu zoni ITS - a, žuta drugu, zelena treću a svetloplava četvrtu.

Inače, ne vezano za ove table, sve češće se pitam kakva nam to generacija novih dizajnera dolazi (pod tim mislim i na naručioce), kada sve češće viđam kombinacije "vrištećih" boja ili boje koje su tako ukombinovane da se slabo razaznaju ili kada gledam neki sajt, već nakon pola minuta počnu da me bole oči od kombinacije boja.

A sada da se ponovo vratim na table. Najbolji dizajn je bio onaj koji je imao plavo bele nalepnice i crnim slovima ispisana relacija linije, a što je dizajnirano neko od članova foruma.
 
Ja nisam dizajner, nego doktor medicine, ali dar koji sam dobio sa rođenjem ne može da mi oduzme faks, može samo da mi da nove skillove. Uz brojne dostupne alate kreirao sam desetak rešenja i poslao DJP-u, rešenja, u kojima sam svoju ideju uz izvesna ograničenja softvera pretvorio u krajnje predloge. Svi su odbačeni, ali ovo što danas imamo nije rešenje ni koje bih ja, mrtav pijan, nacrtao kineskim flomasterima u svesci bez linija. Tu nije kraj. Bolidi nisu hteli ni deceniju kasnije, ni te jeftine plastikanere da postave po seoskim stajalištima i terminusima. Ono što su negde postavili, uzeli izmerili parče metala koji je lokalni meštanin zakucao za drvo i odštampali improvizovanu nalepnicu. Ja sam 2012. bio toliko zagrižen da se nešto toliko prosto reši, ali kada vidim da je danas 2021. i da je sve manje više isto, a da zato ogromni bilbordi "BORIĆEMO SE I POBEDIĆEMO" (s kim, koga? jel neki rat u toku a da nisam obavešten???) u svakom selu i svuda, nemam više želje. Kola na gas, i a u p.m. trubićemo, gušićemo saobraćaj, a u busu samo u slučaju nužde, šverc komerc. Nema više plaćanja za OVO!!! Vozač "LASTE", naučen na viši stepen autonomije, ako prokmentariše, leti iz kabine, a mi koji znamo da vozimo, a nemamo D kategoriju, vozićemo. Nije frka.
 
Vrh