Šta je novo?

Стајалишта

тај семафор је тотални идиотизам. ако нешто ту успорава саобраћај то је он
 
Šta mislite o uspostavljanju stanice za liniju 27 , odmah pošto skrene u Rableovu , kod City hotela?
 
@solecar

Nikako tu. Tu je vec haos od parkiranih kola, ne sme da bude blizu raskrsnice. A gore nema smisla, vec postoji stanica.
Stanica za 27e,46 i 79 je na 20m, a ova kod novog maxija na 40m, ne moze bas stanica uvek da bude ispred zgrade.

Mada znajuci kako su te zgrade dospele na to mesto, ne bi me cudilo da nikne stanica, posto se zgrade upravo zavrsavaju.
 
Problem parkiranih kola se da lako rešiti. Meni se čini glupo da 27 nema tu stanicu , a 27E , 46 i 79 imaju stanice kod novog i starog Maxi - ja , koje su relativno blizu jedna drugoj. Ja sam jedno vreme često silazio na toj stanici kod novog MAXI - ja , tako da sam upoznat sa tom situacijom. Zadnji put sam bio tu kada su te zgrade tek počele da se grade.
 
Pa ne resava se problem parkiranih kola bas lako. Eno ti ona stanica kod pijace u Mirijevu, 79 i dan danas ima problem zbog parkiranih kola tu. Bukvalno je haos, a ne resava se vec 2 godine.

Pa ovi imaju stanicu jer ima uslova za to (a i stoji tu 30 godina), a 27 bas i nema. Po meni bi to bilo previse blizu, o bezbednosti i zagusenju da ne pricamo.
 
Kada sam rekao da se lako rešava problem parkiranih kola , mislio sam na to da ako postoji volja određenih ljudi , oni to mogu da reše jednim telefonskim pozivom.
 
Dodao bih na konstataciju gore samo jednu lokaciju: Omladinskih brigada 18a i 18b. Barem dva puta mesečno pozovem Komunalnu policiju u prethodnih 8-9 meseci i još uvek ništa. Saobraćajna policija neće da reaguje, jer ne ometaju (automobilski) saobraćaj. NIŠTA.

Ali zato stubovi. Stubovi svugde po gradu, pošto se bag** ne da vaspitati drugačije.
 
Ma ne pomažu ni stubovi. U Vojvode Stepe , ne znam u blizini tačno kog stajališta , nalazi se kafić , i primećeno je da se vozila tu parkiraju i ometaju saobraćaj , pa su postavljeni stubići , ali ni oni nisu ništa pomogli , jer bahati ljudi judnostavno iščupaju te stubiće i nastave da se parkiraju gde im odgovara , bez obzira na to koliko se puta oni ponovno postavljaju. Čak se i na TV - u pričalo o ovme.
 
Postoje i stubovi koji se ne daju počupati. Oni betonski na Dorćolu su moj lični favorit, a za zelene površine saznao sam da postoje drveni stubovi - prečke za železničke pruge, koje se ukopavaju po metar u zemlju i jako ih je teško izvaditi. To je, npr, moguće rešenje za Omladinskih brigada.
 
Јлаки, колико су бахати донели би они моторну тестеру и за час препилали те железничке прагове.
 
To je jedino resenje kao sto u Bulevaru revolucije otkrise postavljanjem betonskih zardinjera bile one sa cvecem ili prazne.
 
Lajki ovo naljepnica netreba da bude tu ovako se ne skrece prica na pozitivan naci
dsc03980.jpg
 
Мени не сме6та налепница, с обзиром на то да није прекрила ни један број, ни једну информацију, а указује на једну од алтернатива јавном превозу... Симолика више - у прилог јавном превозу наспрам индивидуалног путничког... користите двојку или бајс
 
U toku je potpisivanje peticije u Tržnom Centru Voždovac za vraćanje stajališta u Kumodraškoj na prethodnu lokaciju. Navodno imaju već 800 potpisa od 1000 potrebnih.
Ako im pođe za rukom da je vrate, hoće neko da organizuje kontra-peticiju?
 
Nova lokacija je ubi bože.. Spustili su je skroz dole, gde nema ni pešačkog prelaza..
Ja bi potpisao peticiju za ukidanje semafora koji tu nije ni potreban.. Svih ovih godina je tu bila raskrsnica bez semafora nikad gužvi nije iblo niti sudara.
 
Gore je bilo pešačkog ali su svi iza busa prelazili pravo u poštu. Dakle, nije im ni trebao semafor.
 
zar ne bi trebalo da pise cena sms obavestenja na stajalistu, ako vec stoji broj na koji se salje?
 
Heinz":37sezuv6 je napisao(la):
U toku je potpisivanje peticije u Tržnom Centru Voždovac za vraćanje stajališta u Kumodraškoj na prethodnu lokaciju. Navodno imaju već 800 potpisa od 1000 potrebnih.
Ako im pođe za rukom da je vrate, hoće neko da organizuje kontra-peticiju?
Граду је тешко да прошири коловоз за 100 метара квадратних на месту где се заустављају аутобуси, и прави импровизована решења. Ту, у Кумодршкој код поште макар има места за то. Такође, на Бањици је код Пет солитера направљено катастрофално решење. Ако је неки саобраћајни инжињер одобрио оно код Пет солитера, треба га послати у затвор. Ту ће бити мртвих, видећете. А то се исто могло одрадити елегантније, проширити мало коловоз према Пет солитера на том делу, поставити на најширем делу тог проширења уско и дуго разделно острво, и ето.
 
Jedine pecurke sa bovnim stranama beograd put stajaliste
dsc04744.jpg
 
Ne može da se proširi kolovoz ukoliko je reč o površini koja nije javna saobraćajna...
 
Ovo je povodom onog cuda kod Pet Solitera, kao sto Karlo rece tu ce biti mrtvih, a prvi sam ja mogao da budem.
Znaci ja prelazim od Pet Solitera na drugu stranu.
Nailazi minibus iz pravca Kanarevog i koci da bi ja presao, ja krecem i gledam na drugu stranu i vidim da vozac automobila isto usporava, posto mi se minibus priblizava gledam na tu stranu po navici jer su tu pre bile 2 trake i taman korak posle minibusa vidim vozilo i stajem, a na par metara od mene se ukopava crni Mercedes ML klase i vozac dizuci ruku sleze ramenima i izvinjava se.
Mozda je u pitanju njegova bahatost, ali iz autobusa uvek vidim da ljudi tu i dalje obilaze iako sad jednim delom imaju one bele crte koje znace da tuda ne sme da se prolazi. Verovatno ljudi to rade iz navike, zurbe, pri tom krse saobracajne propise, i rizikuju zivote pesaka a sve krivicom onog ko je to smislio.Licno sam bio svedok jednog manjeg udesa tu pre mesec dana.
I eto banalnost, ali ako je stajaliste pomereno 50 metara nize ka Kanarevom, zasto je betonska kanta za otpatke koja je ionako bila daleko od stanice ostala tu kod pesackog? Cist primer neazurnosti nadleznih sluzbi, verovatno im je preteska kanta.
 
Mislim da je tu već bilo mrtvih kad su se neka 2 mamlaza trkala i uletela u stajalište

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Da, tu ili na stajalistu pre, ne mogu da se setim, mozda cak na oba. Stoje saobracajci(na stajalistu pre 5 solitera iz pravca Kanarevog) nekad tu sa radarom i snimaju ove koji dolaze odozdo ali dzabe.

Ако је неки саобраћајни инжињер одобрио оно код Пет солитера, треба га послати у затвор.
 
Vrh