Šta je novo?

Стајалишта

10gzkew.jpg


Južni bulevar....
 
A to izgleda počeli treninzi za 6 oktobar. :mrgreen: Šalu na stranu, mislim šta reči...
 
Tek sad sam osmotrio ono stajalište na Autokomadi . Ljudi i dalje pretrčavaju videh neke i sa decom,
ne pomažu ni nove ograde
Zašto je tamo i stavljeno jer projektant imao pomračenje svesti, koliko ljudi treba da zagine da bi se isto izmestilo
Sasvim dovoljno mesta ima i na stanici 17
ali avaj morao bi se po neki privremeni objekat ukloniti kao sto je ona pekara. A možda je i plaćeno da se ne ruši :lol:
 
Nije problem mesta, nego gužva koju stvaraju prigradski autobusi pa naprave kolonu automobila i do autokomerca, zato što se naredjaju 2-3 i posle toga sve ide usporeno. Pa onda gsp autobus preskoči sve njih pa stane na sred ulice kako bi primio putnike..
 
Nema tamo mesta... Silazim tamo svaki dan za posao... Prigradski skroz zatvore stanicu i izlaz na autoput iz ulicice koju koristi nemali broj vozila... Bas sam razmisljao kako bih to uradio da sam na njihovom mestu i nisam pametniji... Jednostavno nije predvidjenjo tom petljom da bude prigradska stanica... Kad bi bila malo nize bila bi bas daleko od svake civilizacije... Mogli bi da je pomere nize kada se izgradi delta planet pa da ljudi silaze na parking planeta a ne u divljinu kako to izgleda danas...
 
Pa zasto ne naprave usecen peron sa dodatnom trakom za te medjugradske autobuse?Ako negde ima prostora to je tu na petlji autokomanda.
 
Nastavljena je izgradnja ispusta na stajalištu Stara Kaluđerica na Smederevskom putu.

Ovaj slučaj sam već pominjao na drugoj temi. Problem je dugogodišnji. Stajalište je neuređeno, blatnjavo i bez nadstrešnice. U par navrata Beograd put je pokušavao da počne sa radovima ali se naprasno pojavljivao vlasnik placa da pobode kolje na "njegovoj medji" i prekidao radove.

U sudskom sporu sa državom je izgubio i Beograd put je krenuo pre mesec dana sa radovima, ali se dotični opet pojavio i pobo kolje ponovo prekinuvši radove. I tako je rupa stajala 2 nedelje. Juče su radovi ponovo otpočeli, a na lokaciji je vidno obeleženo razgraničenje jer su očigledno dolazili i geometri i inspekcija i izgleda konačno pobedili baksuza.

Na fotki sam crvenom linijom označio "njegovu medju", što je van pameti jer je to metar od ivice puta dok su svi placevi uvučeni oko 3 metra. Plavom linijom je označena zakonska medja koju su obeležili geometri.
j9lu10.jpg

Evo i šire slike placa. Jasno se vidi da je to deponija, tj, da vlasnika nije briga za plac sem kada dodju da rade stajalište. I tako plac stoji već 20 godina. Čak je i opština postavila tablu Zabranjeno bacanje smeća jer je plac ekološka katastrofa. I kako nazvati tu ličnost?
207q81f.jpg

Prekoputa, u smeru ka Grockoj radovi uveliko napreduju:
1rvvph.jpg
 
Eh kad bi jos izmestili ili uvukli ona stajalista 309ke kod ustanicke ulice, cini mi se da su ona delimicno uzrok (pored dva nepotrebna, ili lose podesena, semafora) totalnog saobracajnog kolapsa unazad 3-4 nedelje na potezu izmedju ustanicke i pijace u MML.. O cetiri trake na tom potezu necemo ni da pricamo jer to nikada nece uraditi :roll:
 
Мислим да је боље да се направи увучено стајалиште и да 308 више не стаје ту, јер стаје код Устаничке.
 
Čini mi se da je to stajalište potpuno nepotrebno.

Ima svrhe samo zbog 309 zbog presedanja Kaluđeričana na 17, 31, ali u tu svrhu stajališta se mogu pomeriti posle semafora u osi tramvajske okretnice.
 
Jel zna neko razlog popravljanja tih stajalista na Smederevskom putu? Iskreno govoreci, stajalista su bila sasvim u redu, osim naravno suprotna strana koja je bila kao deponija. Postoje jos gora stajalista i na Smederevskom putu posle Boleca, kao i na Kruznom putu. Vecina svih tih stajalista su neosvetljena i izlaze na put, time nisu bezbedna...
 
I ja sam se lose izrazio... Razmisljao sam kako da opisem to radnju... :D
Mislim, lepo je to sto rade, ali to izgleda kao jedna po jedna stanica, a mogu da rade vise njih odjednom...
 
Стајалишта која се тренутно раде су до сада била јако небезбедна, јер нису била увучена, без основних услова за путнике. Блато, депонија у смеру ка граду, а чекање на сред раскрснице ка Гроцкој. Без надстрешнице, наравно.

На оба се раде испусти за аутобусе, а надам се и печуркама.

У току је израда увучених стајалишта ПКБ плантаже у оба смера и стајалиште Викендице у оба смера. Рановирано су стајалиште Болеч пумпа, смер ка Гроцкој, и израђен испуст за смер ка граду. У току су и радови реконструкцији испуста на стајалишту Болеч раскршће у оба смера.
 
veb983":1gr4h3qf je napisao(la):
Eh kad bi jos izmestili ili uvukli ona stajalista 309ke kod ustanicke ulice, cini mi se da su ona delimicno uzrok (pored dva nepotrebna, ili lose podesena, semafora) totalnog saobracajnog kolapsa unazad 3-4 nedelje na potezu izmedju ustanicke i pijace u MML.. O cetiri trake na tom potezu necemo ni da pricamo jer to nikada nece uraditi :roll:
Svi se secaju da je autobuska stanica "Prvomajska" bila kod kioska Stampa,dakle nekih 100inak metara pre sadasnjeg stajalista, da je ono zastakljeno stajaliste stavljeno kao neko ''reprezentativno'' zbog tri solitera gde su Roda, banke,tahirovic(Okruglica) i da je zbog njih stajaliste tu gde jeste. Kada pocne sezona kisa i ostalih padavina onaj ogromni saht tacno na stanici ka Smederevskom putu je prepun vode,svi se zalecu i na stanici se nadrlja ko nije uspeo na vreme da se skloni.. Mislim,mogu oni taj kraj sad nazvati Konjarnik,Ustanicka, to je mokri,pa mokri lug,sudjeno mu je da se tako zove :D Slazem se sa svima da je tu potrebno,a i moguce prosirenje za autobusku nisu,ali opet problem predstavlja stajaliste u pravcu ka gradu tu se ne moze prosiriti zato sto je na toj stanici neka ''kultna'' kafana tako da dok se ne pocne sa ozbiljnim prosirenjem bulevara,nazalost nista od toga. :(


Drugi problem vezan za saobracajni cep na tom potezu je i ''guzenje'' automobila i ostalih transportnih vozila kod onog nazovi trznog centra na uglu(crvena boja),taj problem se vec moze resiti, da vlasnici lokala uvuku ili cak sklone one zardninjere i automobili mogu skoro do lokala da dodju (omiljena srpska disciplicna, na 1m od zeljene discipline,sto manje pesacenja).

Koliko je potrebno prosirenje na tom potezu isto je i autobuska ''nisa'' neophodna i kod stajalista ''Mirijevska'' , jedna stanica posle skole D.Dudic , u pravcu ka gradu moze bez problema da se uradi, dok u pravcu ka Smederevskom putu tesko,zbog visinske razlike(zelena boja)....


Ostaje nam samo da ih smaramo mailovima pa mozda nas i poslusaju,vreme je da se urade i autobuska prosirenja kod Nine Kirsanove-Moravca zato sto je i tu ogromna guzva u spicu.
:kafa:
 
A iskreno su dosadili ti penzioneri vise... Jeste da je kultura da se ustane starijim osobama, trudnicama i invalidima, ali meni nikada ne pada na pamet da ustanem nekom penzioneru koji moze da stoji i koji je pre toga trcao za autobusom. Ustaju pre nego sto petao zapeva, i kao da nemaju sta drugo da rade nego da se setaju po gradu...
 
Autobusko stajalište „Darvinova” za linije javnog gradskog prevoza 18, 25, 25P i 39 u Kumodraškoj ulici, u smeru ka naselju Kumodraž, izmešta se od ponedeljka, 15. oktobra, sa postojeće lokacije na lokaciju posle raskrsnice sa Ulicom Ljuba Vučkovića, na deonicu saobraćajnice sa po dve saobraćajne trake po smeru kretanja, saopštavaju iz Sekretarijata za saobraćaj.
Navedena trajna režimska izmena je urađena pre svega zbog povećanja protočnosti saobraćaja i umanjenja vremenskih gubitaka ne delu Kumoraške ulice na prilazu raskrsnici sa Ulicom Ljuba Vučkovića.
Novo stajalište biće na deonici Kumodraške ulice u kojoj se vozila prema naselju Kumodraž kreću u dve saobraćajne trake.

izvor: blic
 
Bolje da su ukinuli retardirani semafor na istoj raskrsnici...
 
Pa kao opravdanje za semaforizaciju te raskrsnice , naveli su česte saobraćajne nesreće.
 
Ja živim 300m od te raskrsnice nikad u životu nisam video tu sudar..
 
Ja sam viđao, zato što se iz Zlarinske ne možeš normalno uključiti u Kumodrašku ka Autokomandi. Ali ako se tako gleda, onda na još milion mesta može semafor. Ovo je OK rešenje što je pomerena stanica, jedino što će možda Idea i ostali u zanatskom centru imati manji promet.
 
Vrh