Šta je novo?

Стајалишта

Stajalište na Slaviji:

slavija.jpg


Ovo treba pod hitno srediti. Autobusi i trole uglavnom sada staju u srednju traku, pa je s obzirom na broj rupa prava sreća da se vrata ne otvore na nekoj od istih.
Poslao sam mail beograd putu, pa ćemo videti koliko će brzo reagovati.
 
Obično ovakve rupe nastale u zimskom periodu , popravljaju se tek na proleće.
 
A šta reći za kraterčinu pred stanicu Slavija iz pravca Autokomande? Vozač 23ke, nije znao za to, a tokom samita onog su tuda išli, upao autobusom u to i na prikolici, na pratećoj osovini pukli brezoni koji drže točak, valjda računaju da tu niko brzo ne ide jer je ionako ta tramvajska baštica prepuna rupa, kraterčića i kratera. Nisu sposobni toliko godina da srede to ruglo u samom centru grada.
 
boby07":3oj1b4fo je napisao(la):
Stajalište na Slaviji:

slavija.jpg


Ovo treba pod hitno srediti. Autobusi i trole uglavnom sada staju u srednju traku, pa je s obzirom na broj rupa prava sreća da se vrata ne otvore na nekoj od istih.
Poslao sam mail beograd putu, pa ćemo videti koliko će brzo reagovati.

Brzo stigao odgovor:
popravka.jpg
 
becks89":25xniqxw je napisao(la):
A šta reći za kraterčinu pred stanicu Slavija iz pravca Autokomande? Vozač 23ke, nije znao za to, a tokom samita onog su tuda išli, upao autobusom u to i na prikolici, na pratećoj osovini pukli brezoni koji drže točak, valjda računaju da tu niko brzo ne ide jer je ionako ta tramvajska baštica prepuna rupa, kraterčića i kratera. Nisu sposobni toliko godina da srede to ruglo u samom centru grada.


Ima jedna rupetina (utonuo šaht) blizu Brankovog mosta. Kada autobusi krenu sa Zelenog venca ka NBG na prvoj krivini kod ugostiteljske nema šanse da je promaše, a nama putnicima zubi ispadaju. Probaću da slikam i ovo.
 
Ovaj šaht, godinama se to sanira privremeno, evo kakav je bio pre godinu dana :x
 
becks89":d39aer3y je napisao(la):
Ovaj šaht, godinama se to sanira privremeno, evo kakav je bio pre godinu dana :x

Becks upravo to.
Kada sam poslednji put prolazio tuda mislim da je rupa bila duboka barem 20cm.
Arapi naprave zgradurinu na pesku, a mi bre ne možemo da rešimo jedan šaht. :bash:
 
boby07":1h7jer3d je napisao(la):
Stajalište na Slaviji:

slavija.jpg


Ovo treba pod hitno srediti. Autobusi i trole uglavnom sada staju u srednju traku, pa je s obzirom na broj rupa prava sreća da se vrata ne otvore na nekoj od istih.
Poslao sam mail beograd putu, pa ćemo videti koliko će brzo reagovati.
Sređeno upravo. Ispunili su obećanje.
 
becks89":2iyvuu8t je napisao(la):
boby07":2iyvuu8t je napisao(la):
Stajalište na Slaviji:

slavija.jpg


Ovo treba pod hitno srediti. Autobusi i trole uglavnom sada staju u srednju traku, pa je s obzirom na broj rupa prava sreća da se vrata ne otvore na nekoj od istih.
Poslao sam mail beograd putu, pa ćemo videti koliko će brzo reagovati.
Sređeno upravo. Ispunili su obećanje.

Fenomenalno.
Nisam ni sumnjao u gospođu Nadu koja je već nekoliko puta hvaljena na ovom forumu.
Eh da svaka služba ima po jednu gospođu Nadu...
 
I kako se sad zove po mozgovima iz bus plusa i ko im dade za pravo da mjenjaju odomacene nazive
 
Direkcija za javni prevoz je donela rešenja o promeni naziva za više stajališta ITS-1. To je dostavljeno i GSP-u kako bi se postavile nove stajališne oznake, ali zbog nedostatka nalepnica, do sprovođenja naredne nabavke, neće biti korigovan naziv stajališta na samim stajališnim oznakama do daljnjeg. To može da bude zbunjujuće, jer će preko sistema za monitoring se videti jedan naziv stajališta, a na samom stajalištu drugi.

I što se tiče stajališta u ITS-2, Direkcija za javni prevoz je zvanično uputila dopis da je zainteresovana da sa JKP GSP "Beograd" zaključi ugovor o postavljanju stajališnih oznaka i održavanju informatike stajališta. Tako bi GSP po ugovoru sa DJP postavio klasične stajališne oznake na teritoriji opština Mladenovac, Obrenovac, Lazarevac, Sopot, Grocka i Barajevo.
 
direktor":148hl19d je napisao(la):
I kako se sad zove po mozgovima iz bus plusa i ko im dade za pravo da mjenjaju odomacene nazive
Zdravstvena stanica Lestane. Sto je i nekako logicnije, ali bolje bi bilo da su dali pun naziv doma zdravlja.
 
ivanb":302ru1y4 je napisao(la):
I što se tiče stajališta u ITS-2, Direkcija za javni prevoz je zvanično uputila dopis da je zainteresovana da sa JKP GSP "Beograd" zaključi ugovor o postavljanju stajališnih oznaka i održavanju informatike stajališta. Tako bi GSP po ugovoru sa DJP postavio klasične stajališne oznake na teritoriji opština Mladenovac, Obrenovac, Lazarevac, Sopot, Grocka i Barajevo.
Da li ćemo i to jednom dočekati?
 
Iskreno se nadam da hoćemo. Sada sve zavisi od Direkcije za javni prevoz. GSP ima resursa i kapaciteta da to sprovede i to je najpovoljnije za sve, jer za GSP to nije veliki trošak (ukrupnjavanjem nabavki stajališnih stubova, tabli i nalepnica postiže se povoljnija cena, što ukupno znatno snižava troškove).

Isto tako, da spomenem i da je u toku 2014. godine podneto više od 900 prijava za obeležavanje stajališta u ITS-1 i prvenstveno ITS-2, tako da su za sva stajališta, pojedinačno, u ITS-2 na opštinama Mladenovac, Obrenovac, Lazarevac, Sopot, Grocka i Barajevo doneta rešenja za postavljanje stajališne oznake od strane Sekretarijata za inspekcijske poslove. Obuhvaćene su sve linije uključujući i lokalni saobraćaj na tim opštinama, bez izuzetka.

Čim budem imao precizne detalje oko ovog posla, sigurno ću to objaviti ovde.
 
Pa, ponadao sam se kad su pre neki dan prilagodili imena i šifre za zajednička stajališta ITS1+ITS2, nema više duplih imena ni duplih šifri.
 
Звучаће као теорија завере, али ми се чини да Дирекција има нову тактику против ИмамоПлан. За шта дамо паре, они то промене.
 
Ej i nazi stajlista trosarina na vozdovcu su promjenili u vozdovac crkva , pa odakle im ideja da mjenjaju vec ustaljene toponime po gradu , ali zato je bitino da imamo xy stajalista koja se zovu toplana
Moraces da prilagodis vinca mlin [zdrasvstvena stanica ] zar nije logicnije i prirodnije dom zdravlja
 
Здравствена станица Лештане у овом случају припада Дому здравља Миливоје Стојковић из Гроцке.
 
stf":2tkcx9hz je napisao(la):
Звучаће као теорија завере, али ми се чини да Дирекција има нову тактику против ИмамоПлан. За шта дамо паре, они то промене.

Da , ja sam o tome već pisao , kada su IT2 kodove za stajališta u okviru ITS1 sistema stavili pod jedinstvene kodove. Možda bi bolja taktika bila da se ćuti o tome šta namerava da se uradi , i da tek kada se uradi , objavi. Ovcako saznaju šta je u planu da se odradi , pa brže bolje menjaju nešto vezano za to.
 
Vrh