Šta je novo?

Стајалишта

Po cijem god nalogu je pusten prevoz sad je gotovo nema vise ukidanja
 
Ja na njih zaboravio...

Kako je uveden tako moze da se ukine, samo da se postavi pitanje bezbednosti, video bih koji bi strucnjak potpisao da tamo sme da prolazi javni prevoz. Jos se doticna zali na prevoz, koliko je dobila kinte za ovaj text zivo me zanima, znaci sablon identican, GSP busan, ovakav, onakav, ko na ratiste da ulazis, kad ulazis u njihov bus, a te prozivke dolaze ili od onih koji ne koriste prevoz ili od onih koji bi najmanje smeli da se zale, a ova je jedna od tih.
 
uzane ulice, slepi `sokaci i budzaci`...
Sve je to svojstveno vecini prigradskih naselja koja to ime nose samo zato sto se `naslanjaju` na grad.
Neke bi se i sada dale urediti iako su prilicno uzane, samo kada bi grad imao volje da se time bavi.
moze ulica biti i jednosmerna, zar ne?
 
becks89":2agb0o10 je napisao(la):
Ta 707ca ima bolja vozila nego pola gradskih linija, i bolje bi doticnoj bilo da cuti da se ne pokrene prica po cijem nalogu je pusten javni prevoz kroz one nazovi drumove...
Пре 15-так дана сам користио 707-цу од Главне поште у Земуну до оног стајалишта близу семафора у Алтини које је најближе Новосадском путу, па онда пешке 300 метара по мрклом мраку до хотела Оаза и исто тако назад.
Возио сам се са распаднутим дуплим Икарбусом који је имао ручни мењач и возач (млађи) је при сваком мењању брзина баш добро "оштрио" зупчанике. И кад сам се враћао био је исти аутобус.
Хм, баш нека боља возила на овој линији !
 
фазон зашто иде ово стајалиште, а не неко шомијево је у следећем.

договорена је реконструкција дотичног стајалишта.

да би народ знао да власт нешто ради, власт преко својих медија пласира у јавност причу о лошем. онда ће да ураде сређивање стајалита, у виду мало бетона, надстрешнице, неке клупе.

онда блиц пласира поново текст како је градска власт увидела проблем и реаговала и средила стајалиште.
 
Гага":1v1p8y1k je napisao(la):
becks89":1v1p8y1k je napisao(la):
Ta 707ca ima bolja vozila nego pola gradskih linija, i bolje bi doticnoj bilo da cuti da se ne pokrene prica po cijem nalogu je pusten javni prevoz kroz one nazovi drumove...
Пре 15-так дана сам користио 707-цу од Главне поште у Земуну до оног стајалишта близу семафора у Алтини које је најближе Новосадском путу, па онда пешке 300 метара по мрклом мраку до хотела Оаза и исто тако назад.
Возио сам се са распаднутим дуплим Икарбусом који је имао ручни мењач и возач (млађи) је при сваком мењању брзина баш добро "оштрио" зупчанике. И кад сам се враћао био је исти аутобус.
Хм, баш нека боља возила на овој линији !
Od 100 autobusa u garaži ima 6 ili 7 šaltača, od toga su 2 zglobna, 410 i 421, to što je vozač oštrio zubčanike je 410, nije on oštrio nego nemaš drugačiji način da ga prešaltaš, ne znam kako ta kanta već nije pod brener otišla :D
Od 4 ili 5 GSPovih polazaka na 3 su niskopodnjaci ne stariji od 2012 godine, ostalo su šihte, a i u tim šihtama se zna vrlo često desiti da izađe neki niskopodni, kada ih ima u garaži. Recimo na 15 radi više krševa nego na 707, više ih je i na 84 a sve su to čisto gradske linije.
 
becks89":e5ug1085 je napisao(la):
Гага":e5ug1085 je napisao(la):
becks89":e5ug1085 je napisao(la):
Ta 707ca ima bolja vozila nego pola gradskih linija, i bolje bi doticnoj bilo da cuti da se ne pokrene prica po cijem nalogu je pusten javni prevoz kroz one nazovi drumove...
Пре 15-так дана сам користио 707-цу од Главне поште у Земуну до оног стајалишта близу семафора у Алтини које је најближе Новосадском путу, па онда пешке 300 метара по мрклом мраку до хотела Оаза и исто тако назад.
Возио сам се са распаднутим дуплим Икарбусом који је имао ручни мењач и возач (млађи) је при сваком мењању брзина баш добро "оштрио" зупчанике. И кад сам се враћао био је исти аутобус.
Хм, баш нека боља возила на овој линији !
Od 100 autobusa u garaži ima 6 ili 7 šaltača, od toga su 2 zglobna, 410 i 421, to što je vozač oštrio zubčanike je 410, nije on oštrio nego nemaš drugačiji način da ga prešaltaš, ne znam kako ta kanta već nije pod brener otišla :D

Може међугасом.
 
Koliko se ja u voznju razumem medjugas se koristi u saltanju u nize brzine... Dzabe mu medjugas, kad kvacilo ne odvaja kako treba.
 
mеđugasom sinhronizuje obrtaje motora sa menjačem.

kad šalta brzine malo podigne broj obrtaja motora da menjač lepo upadne.
 
Moze to medjugasom da se ublazi ili izbegne, ali nije to to.
A realno, zadnjih 30godina retko ko da je i obucavan za saltanje sa medjugasom.
 
Pogon Zemun nije po meni nijednu liniju zapostavio kao sto rade drugi pogoni.Video bi ja kako bi joj bilo da joj pogon Novi Beograd ili pogon Kosmaj drze liniju 707 nasta bi tek licila linija 707 Naravno to se nikad nece desiti.Ako neki pogon vodi racuna o svojim linijama onda je to pogon Zemun
 
sad sam se i ja iznervirao ako je 707 u losem stanju sta tek treba da pricaju ljudi sa poteza 300 kakve su njihove linije ili ljudi koji koriste linije 46 i 94 na 94 valja jedino Bamironovi Megabusi ovi GSP-ovi su ocaj.Koko toko moze da prodje jedino 1283
 
becks89":2iwsicmq je napisao(la):
Koliko se ja u voznju razumem medjugas se koristi u saltanju u nize brzine... Dzabe mu medjugas, kad kvacilo ne odvaja kako treba.
Без љутње, онда се баш и нешто не разумеш, и те како се користи међугас и за пребацивање брзина навише. Нека промене потисни лежај и ламелу и ето, прегледају мало мењач, можда је неки осовински сноп у проблему и решен проблем. :wink:
Барем их сервисни преглед мењача не кошта, пошто сами раде сервисирање, ако раде и сервис мењача !
За нове делове спојнице (квачила) морају се снаћи. :)
 
Dobro, ja znam ovako i tako i radim.
Nema tu šta da se menja, to je vozilo staro skoro 20 godina, čeka se samo da se pokvari i da ga pošalju u Železnik pod presu, ulaganje u njega je ravno tome da uzmeš i bacaš pare na ulicu. Sređuje se tek toliko da može da odradi i to je to.
 
Сад на основу ових слика треба да се казне Дирекција и Градска инспекцији за саобраћај са 60.000,- динара за "сређивање" стајалишта.
 
dsc03859.jpg

otisao totem dosao stubic
 
A baš sam pre neki dan obratio pažnju na taj, bio je baš uništen.

Onaj blago iskrivljeni kod Akademskog platoa je ispravljen.

A ovo sam danas uslikao, sramota.

86618a4c516bb2f8baf2b5d97e6a88d5.jpg


Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
 
Винча /млин/ спремна за постављање .. :)

25sag6v.jpg
 
Somi303":1vc72za2 je napisao(la):
Петра Кочића на Смедеревском путу
a4eb0c3a7cde89399e5c0b4adf768fa9.jpg
4bcb5edf249d782224c290128c190b04.jpg

faa4b9a1bcf3d9008900679dc9a1f17a.jpg

Sad sam se setio, pre neki dan ili prosle nedelje, nebitno kad, su kao nesto krpili, stavili asfalt u rupe. Da su pljunuli, bolje bi uradili.
Inace, uredjuje se stajaliste Stari put za Bolec na Kruznom putu u smeru ka Lestanima.
 
Видео сам, али ми је након тога стигао одговор да ће урадити па сам као очекивао неко чудо. На томе ће и остати, јер је за тај део надлежан бг пут и раде како хоће, али тотално је друга прича кад им путеви србије пошаљу налог да ураде нешто на њиховом делу. Но свакако мислим да је подношљивије него пре.
Ево слика од Боже са гсп форума :)
cf2d3cd9bd5020abe2092e1e54dc344b.jpg

dd434d9079f73c4b16693fed93786fd4.jpg
 
Vrh