Šta je novo?

Стајалишта

Da li u okviru te odluke spada i ITS1 i ITS2 sistem? Ako je i to regulisano ovim zakonom , onda bi i na ovaj način mogli da se pridobiju dodatni potpisi , jer mnogi građani bi rado glasali za promenu , pogotovu što sada oni koji žive u okviru ITS2 sistema , moraju da imaju dve personalizovane karte za dva sistema , kako bi mogli normalno da se kreću kroz grad...
 
Ti i mene zanima, jer u ITS2 nikada nije postavljen ni jedan zeleni stup sa zvaničnom tablom. Na PONEKIM stanicama su postavljene table "24 sata" pre više godina, i uopšte nisu održavane, tako da ja u ovom trenutku ne znam da je jedna čitava i neoštećena, i skorije su postavljane ove table što idu uz nadstrešnicu, i, kako u gradu, tako i u prigradu, one su kompletno uništene, pokidane, jedino gde i dalje stoje, to je u centru Obrenovca.

E, sad, daleko od toga da je samo ITS2 u problemu. Pogledajte terminus Crveni krst. Pogledajte gde se nalazi red vožnje, i kako izgleda stanica.

 
auu direkcijo vidje li ti ovo ? i sta cete da preduzmete da nas iznenadite sve nas na forumu povodom ovoga a? :|
 
c.s.i.":2cxcxujr je napisao(la):
Izmena Odluke o javnom linijskom prevozu na teritoriji grada Beograda, u koju bi pored već postojeće obaveze uređenja stajališta bila uvedena i kaznena mera za neodržavanje istih.
I dalje mislim da je to izuzetno teško, ali ukoliko bi se ludački dobro organizovali možda bi nešto i postigli.

Ubedjen sam da je moguce. Mi smo svojevremeno kada smo pisali peticiju da se uvede dodatna linija Banjica - Banovo brdo na Banjickoj pijaci prikupili 2000 potpisa za dva dana na dva standa. Tada smo od podataka uzimali JMBG, ime, prezime i potpis. Danas je to linija 49 koja je u medjuvremenu sa okretnice na Banjici preusmerena na naselje Stepu Stepanovic.
 
Центар Гроцке, лепо је обележено где иду огласи
06307dd58ba0b373161ef10cf371e56f.jpg

Али некима не вреди ни цртати
4e052a0f9f7ab2053f87cd351de7aed2.jpg

5bde697459381898cfd60a9f6aad7c03.jpg

Нисам ја стварно :D
e72357da083bc721b6454cdf14530247.jpg

И као шлаг на торти
a093d2ce4110aa323e52e64f8cca4dfe.jpg
 
Šta očekuješ od ljudi , kad student prilikom popunjavanja formulara , umesto broja mobilnog , upiše marku mobilnog koji koristi , samo zato što je pisalo "mobilni:" , a ne "broj mobilnog:" , ili ono da sada maltene svi proizvođađi kućnih aparata pišu uputstva "ako si levak , uhvati dršku levom rukom ..." ili ono "uređaj nije namenjen da se u njemu suši pas...". Isto tako , dešavalo mi se da ljudima moram da uprem prstom na papir A4 formata na stajalištu , koji prosto bode oči , da je tu ispisana informacija o privremenoj promeni trase , na šta su mi se oni zahvaljivali i čudili se kako nisu primetili. Najbolja mi je bila jedna baba , koja mi je na to rekla , pa što su tako sitno napisali.

Na početnom stajalištu autobusa u bloku 45 , ne vidi se dobar deo reda vožnje linije 604 , zato što ga prekriva deo table sa redom vožnje noćnih linija.
 
Malo ko zna šta ova tabla zapravo predstavlja. U pitanju je stajalište "Deligradska", ali ovo stajalište ne koristi ni jedna jedina ITS2 linija, a nije registrovano ni kao međumesno stajalište (jedina registrovana međumesna stajališta u Beogradu su "Autokomanda", "Žarkovo", "Sava centar" i "Zemun - Pošta"). Dakle, ako ovo nije ITS2 stajalište, nije ni međumesno, šta je onda u pitanju? Neke linije međumesnog saobraćaja ga koriste, ali se ne zna koje tačno, i sve se zasniva na dobroj volji vozača. Ovo je fotografija ka BAS-u, ali ista tabla postoji i u suprotnom smeru. Pitam se ko bi se od putnika usudio da čeka neki Lastin međumesni polazak na toj stanici.
 
Мало ко зна да ово није рупа где се ваљају дивље свиње већ стајалиште градске линије..
d3cba563d7aee9a2da5a9e852d8701d3.jpg

Опет сам послао мејл путевима србије, видећу да ли ће се удостојити и одговорити
48a52ae8cffc5820d8278675dad0e310.jpg
 


Оваквих је доста стајалишта по левој обали Палилуле. Потпуно без практичности. Готово да је само обележје да ту стаје бус, без друге сврхе. Ово је сликано на путу за Овчу.
 
To je projektovano za kišu i sneg bez vetra sa uglom slobodnog pada od 90%. Takve padavine su kod nas retke i uglavnom su to letnji pljuskovi. U svakom slučaju, zaštite bez. Bar ima klupa. Ali je plaćeno sasvim dovoljno.
 
Шта ћеш... Палилула својим вољеним грађанима преко воде. На свакој то пише...
 
Somi sta mi to vidimo tj nevidmo na fotkama kako je to kamenje , koja propratna rijec
 
Стајалиште 303 на улазу у Зк, гомила људо ту чека тројку кад се враћа из Гроцке. А камење служити да чекање од 45 минута олакша :)
 
To je verovatno "kamen temeljac" za stajališni stub...
Jel to registrovano stajalište ili je uvedeno od strane vozača? :D
 
Стајалишни стуб се види на првој и другој слици и легално је стајалиште, иако не изгледа тако ;)
 
Невиђена ст*** :rant: :x
Данас-четвртак 04.12., сам пријавио Алма Кватру разбијено стакло на аутобуском стајалишту близу моје зграде. Није ме мрзело да сликам, иако сам се враћао из продавнице.

From:
Sent: Thursday, December 04, 2014 7:09 PM
To: [email='office@aqyu.com]'office@aqyu.com[/email]'
Subject: Разбијено стакло на стајалишту
Importance: High

Поштовани,

Желео бих овим да вам пријавим оштећење на једном од аутобуских стајалишта.
На стајалишту у насељу Бежанијска коса (трећа месна заједница) у улици Недељка Гвозденовића близу броја 21 је разбијено цело једно стакло. Аутобуско стајалиште се води под именом „Марка Ристића“, а број је 2099. То стајалиште је у ствари на углу улица Недељка Гвозденовића и Марка Ристића и у правцу је града, а ту иза је и један ауто сервис.
На жалост вандализам према стајалиштима, и не само према њима, се наставља ! Можда би преко видео надзора који се налази на кафићу „Нада“ (Hope) тачно преко пута стајалишта, могли да откријете починиоца !!!
Неколико слика у прилогу.

Срдачан поздрав,
......................



 
Јутрос добих добио одговор од Алма Кватра тј. г-ђе Васиљевић, реаговаће по пријави, а сутра (субота) ћу отићи до стајалишта да видим да ли су ставили ново стакло.
Значи за убудуће најбоље директно обавештавати Алма Кватро о оштећењима стајалишта, а не ГСП. Знам да је АК задужен за стајалишта овог типа, зато сам и ово овако рекао.

From: Tatjana Vasiljevic [mailto:office@aqyu.com]
Sent: Friday, December 05, 2014 9:05 AM
To: '.............'
Subject: RE: Разбијено стакло на стајалишту

Poštovani .......,

Hvala lepo na obaveštenju. Mejl je prosleđen nadležnima za tehnička pitanja.

Srdačno,
Anja Tomić
Alma Quattro Ltd. , Belgrade
Dositejeva 20/3
T +381 11 2028 920; 2028 900
F +381 11 2028 916
E anja.tomic@aqyu.com
 
...Kažu: Mostovi su divni- spajaju ljude... prosto postoje neke stvari pred kojima mogu da zažmurim
ili da o njima pričam na bolji način...

Beograd ima stav za one koji nisu Beograd...
Meni sličnim je i ovo mnogo

ahh, Šta li je pisac hteo da kaže? -Avaj :vops:
Sedim ovako u Pančevu,često slušam Đoleta Balaševića, inače našeg velikog Vojvođanina
pogotvo one dve: "Baš ne volem" i "Dođoška"
 
:wink: :kk:

Pitanje je cija je nadleznost stajaliste za medjugradski prevoz.
 
:D Beograd ima stav za one koji nisu Beograd...

ili ti Pančevački oligarsi treba da dođu "koju kintu" - Beogradskim :D
a za podanike opet po starom kiša ,vetar,sunce i bez fency nadstrešnice... :vops:
 
А јел нормално да градско и међуградско стајалиште буду заједно? Јел желите да се гурате на станицама линија које дневно превезу више људи него што живи у Панчеву?
428555e4687f595abc4939d018f3511e.jpg
 
Koja crna diskriminacija, samo mi navedi gde si u svetu video da linije prigradskog, meĐugradskog tipa imaju zajedničku stanicu sa linijama gradskog prevoza?
Hvala Bogu pa ima bar malo razuma da su odvojili takva stajališta u BG...
 
Vrh