Šta je novo?

Славија - Краља Милана - Теразије

Kompanija Maison Royale, na čelu sa Dejanom Stankovićem i njegovim saradnicima, sa svojim dvadesetpetogodišnjim iskustvom investiranja u stambeno-poslovne projekte u centru grada, pokreće izgradnju objekta King’s Circle Residences.

1692171040-Render-1.jpg
1692171052-Render-2.jpg
1692171074-Render-3.jpg
1692171098-Render-4.jpg
1692171122-Render-5.jpg
1692171017-Render-6.-.jpg
 
UAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA UAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA UAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
NE DAMO UDŽERICE!
UAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA UAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA UAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
 
Срушиш лепе предратне зграде. Изградиш предимензионираног мутанта као зграду НБС. У њу ни не преместиш зграду НБС из Краља Петра. Онда згради која по пропорцијама одскаче свему око ње уклапаш по габаритима сваку будућу новоградњу. Као тумор који се сада шири по околним ткивима.
 
Срушиш лепе предратне зграде. Изградиш овог мутанта као зграду НБС. У њу ни не преместиш зграду НБС из Краља Петра. Онда згради која по пропорцијама одскаче свему око ње уклапаш по габаритима сваку будућу новоградњу.
U svemu što si naveo meni jedino nije jasno šta je u ovim udžericama lepo.
 
Ово је један од најружнијих рендера који сам икад видео, буквално нереална архитектура за 21.век. И због овога руше све зграде преко пута мањежа...
 
Te zgrade preko puta Manježa su jedina šteta, i to stoji.
Ono što znam je da su stanari odavno iseljeni.
 
Prosli put je ostala ona zgrada pored NBS, sada se i to rusi i postaje deo kompleksa. Nije da se zalim...
 
Jao boze kada će više ovo divljanje da stane. Kao prvo zgrada mi se ne sviđa, kao drugo mora li toliko glomazno da bude.

Znaci odu i zgrade u Svetozara Markovića???

Dobar tajming Korunoviceva posta kreće pa daj da srušimo zgrade u Svetozara Markovića. Tako će narod lakše da nam oprosti. Izderformisao se stari grad totalno. Svuda zaštićene celine a niko nepostuje. Dobra farsa. Svaka čast.
 
Jao boze kada će više ovo divljanje da stane. Kao prvo zgrada mi se ne sviđa, kao drugo mora li toliko glomazno da bude.

Znaci odu i zgrade u Svetozara Markovića???

Dobar tajming Korunoviceva posta kreće pa daj da srušimo zgrade u Svetozara Markovića. Tako će narod lakše da nam oprosti. Izderformisao se stari grad totalno. Svuda zaštićene celine a niko nepostuje. Dobra farsa. Svaka čast.
Ovo prvo će, siguran sam, investitor najpre i uzeti u obzir, listajući ovaj forum.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: h2o
Ne ta uličica, brt, ovde je dodao još jednu:
Pogledajte prilog 170331
Нешто си побркао. Остала је само уличица која и сада постоји једино што је добила тротоар и са десне стране.

U svemu što si naveo meni jedino nije jasno šta je u ovim udžericama lepo.
Да ли сам ја негде рекао да је у уџерицама нешто лепо?
 
Sada se ruše primarno udžerice u Kralja Milana. Za one zgrade u Svetozara Markovića jeste šteta, ali za ove? Jok.
 
Jedan korak smo blize zavrsetku Slavije. Ovo je retko lep primer u Beogradu gde velika zgrada tako uspesno komunicira sa okruzenjem, pogledajte samo na ovoj slici, kako skladno izgleda sa NBS i Hiltonom sa obe strane. Forma nekog tankera ili prekookeanskog kruzera samo poboljsava dozivljaj, imamo pramac ka Cvetnom trgu i visoku krmu na Slaviji, koja postuje visinu NBS. Poslastica za nas ljubitelje moderne arhitekture.:D

1692171017-Render-6.-.jpg
 
Slavija je najbolje izgledala do Drugog svetskog rata. Sve posle je bože pomozi.
Realno, ni tada nije izgledala ništa posebno - kupusara stilova i ostatak palanačkog Beograda u nestajanju na prevelikoj površini. Nikada izgrađeni Mitićev magazin trebalo je da je da trasira budući izgled tog prostora, ali od tada, nažalost, nismo daleko odmakli.

Period posle rata bolje i da ne komentarišem, kad vidim kako se na Twitteru šeruju one fotke Slavije na kojoj izgleda kao periferija nekog industrijskog grada u SSSR-u sa sve "šmrc, kako je nekada divno izgledala", pomislim da li sam ja poludeo ili su svim ostalima sipali drogu u piće!?

Planovi s kraja 80-ih i početka 90-ih se, hvala Bogu, nisu ostvarili, osim zgrade NBS. Bio bi to retko ogavan deo grada :D

Ovaj Dekijev projekat je ogroman, na neki način invazivan, teško je oku da se navikne na njega, jer imamo već formiranu nekakvu sliku Slavije u glavi, iako je ona, objektivno, ogavna. Ali na liniji sam sa Bekijem, mislim da se taj prostor nekako mora zaokružiti, učiniti atraktivnijim i da, hteli ne hteli, NBS, Hilton, hoteli Slavija itd. diktiraju pravac ka završetku tog procesa.
 
Ostaje da se vidi kako će rešiti privremeni parking preko puta hotela "Slavija", da li će raditi fasadu hotela "Slavija" (pošto sam skontao da su sobe ok, pratim ih) i - Mitićeva rupa.
@Homer Jay: Kada sam rekao "najbolje", nisam rekao da je to dobro. Od močvarišta do ovog danas, Slavija nikada nije izgledala dobro.
Dodaj tome onih par praznih placeva i udžerica u Bulevaru Oslobođenja ispod Hrama (tek ponešto je popunjeno prethodnih godina).
 
Period posle rata bolje i da ne komentarišem, kad vidim kako se na Twitteru šeruju one fotke Slavije na kojoj izgleda kao periferija nekog industrijskog grada u SSSR-u sa sve "šmrc, kako je nekada divno izgledala", pomislim da li sam ja poludeo ili su svim ostalima sipali drogu u piće!?
То ти је тако за све. Ишао за Ниш и - наравно - Фејс ми понуди неки снимак Ниша из 1980. Буквално, не постоји нити један кадар естетски или у било ком смислу супериоран у односу на данашње стање. Тачно - 0 (нула)! Око споменика, паркирани пезејци, на пример. Пешачке зоне у Побединој још нема, сивило... Коментари... док им неко не написа: Па Ниш је у СФРЈ важио за најружнији град.

Људи су баш претерано ограничен свет. Апсолутно одсуство резона и самим тим критеријума је основно везивно ткиво људске заједнице, а наша се по томе истиче.

Е сад, једино што је горе од послератних слика Славије, са све цертификатима Црвене армије радника и сељака из 1945. "Мин нет" на распалим зидовима, јесу планови за развој Славије из шездесетих, седамдесетих. Како су људи били вољни да разграде град! Постоји победничко решење са Краља Милутина, Светозара Марковића на надвожњцима...

Зато то тако изгледа, тај јад. Ми смо данас једна велика - Славија.
 
Vrh