izlazak direktno na kolovoz sam viđao i po Beču, s tim što bi me kod nas malo plašilo da u tom okruženju izađem iz prevoza
https://www.google.com/maps/@48.215...4!1snrv6x6aNCyeD5JkE8a_LAw!2e0!7i16384!8i8192
(избрисати моју претходну, недовршену објаву)
Јесте излазак право на коловоз, али, он је издигнут у том делу до висине тротоара - у дужини стајалишта, у односу на улицу пре и после њега. И узлазна и силазна косина издигнутог дела су калдрмисане, тако да успоравају саобраћај.
На улици је уз тротоар и бициклистичка стаза, која престаје (!) пред раскрсницом. Занимљиво је да у продужетку улице има више упадљивих знакова за забрањено заустављање и паркирање, и, истовремено, цео ред кола паркираних на улици, уз тротоар. Можда је то дозвољено, рецимо, само викендом.
В. на сликама:
https://www.google.com/maps/@48.215...4!1snrv6x6aNCyeD5JkE8a_LAw!2e0!7i16384!8i8192
https://www.google.com/maps/@48.215...4!1snrv6x6aNCyeD5JkE8a_LAw!2e0!7i16384!8i8192
Слажем се да би и тако код нас било опасно.
.....................................
(у вези с објавама на претходним страницама)
Што се тиче ве-цеа, има свега свуда. Слажем се с онима који тврде да је у Србији
много боље стање него до пре пет-шест година. У Лондону сам у просечним, али веома посећеним кафићима (где има и сендвича и једноставније хране, најчешће са самопослуживањем), видео веома скромне и не баш модерне и чисте ве-цее, чак са само једном кабином која је практично и у духу времена означена као унисекс. Исто у Барселони, лево од улаза у пијацу Бокерија, у кафићу из познатог ланца кафетерија чији излог гледа на Ла Рамблу (где његова употреба није ничим ограничена, па је огромна и стање ужасно), исто и у једном малом локалу с великом баштом дуж Барцелонете. Слично у Хаселштату, светски познатом (као место за сликање за Инстаграм) малом туристичком месту на језеру у Аустрији, где је кафа у кафићу поред главне и једине улице била по цени папрена, по квалитету и услузи једва просечна, а ве-це обичан, с пластичним цревом за воду пребаченим преко чесме. Да не говорим о чудесима у купатилима у хотелима с три звездице по Италији и другде - не по хигијени, већ по импровизацији.
Србија је у просеку одскочила у томе, вероватно зато што су практично сви ве-цеи нови, направљени или реновирани последњих неколико година. Најгоре што сам видео су прости клозети за посетиоце забачених манастира (Каленић, нпр), изван њиховог круга, без воде и клозетских шоља.