Šta je novo?

Скверови и платои Београда / Skverovi i platoi Beograda

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485758#p485758:2y1j9my9 je napisao(la):
neven_k » Сре Окт 18, 2017 12:30 pm[/url]":2y1j9my9]ovo mora da je blaza verzija tipa poplocavanja u BGu i Zemunu.....sledeci put ce ipak shvatiti da je najlepse da su ploce razmaknute tacno po pola i da nema razloga da izmisljaju toplu vodu.
Не може смицање плоча тек тако да се уради на пола, морају прво прорачуни да се ураде због носивости итд. На 3/4 може лакше.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485766#p485766:3t9po5iz je napisao(la):
astrodule » Сре Окт 18, 2017 12:46 pm[/url]":3t9po5iz]Ne razumem. Kakve veze ima nosivost sa smicanjem? Hoćeš da kažeš da nosivost zavisi od rasporeda ploča?
Да, и мени је то било смешно кад сам чуо али тако је.
 
Gluposti, jel moze malo mozak da se ukljuci? U knezu su na pola smaknute.
 
Tako smaknute ploce koje su uradjene u Zemunu su cista Foliceva nebuloza. On je dobar gradski arhitekta, ali u slaganje ploca se ne razume.
 
Управо сам из буса видео да на скверу испред Дома омладине уместо оне две брезе, у ону шупљину на степеништу саде...траву. Нема назнака за сада да ће да наставе са поплочавањем остатка улице ка подземним пролазима, онако како су нам приказали на рендеру.
 
Evo od danas fotki. Drvceta nema.

Stepenice malo granit (odlicno, masivno, dugotrajno) a malo beton...glupo
8da6a316b81a062fb8bfe598380e34a7.jpg
69c64759763a748ab7396f150df92d25.jpg
ed58aecbfbcae4576f839cf1b0d4642b.jpg
214a5e204d1da93ac823dfb32b4e67cb.jpg
fcfea37a32be3efdbcf2d8508b34b2fc.jpg
f2b389da294501f2358f004d5bca40cb.jpg
6b90e9aeee79af717c5b18f6b0a25566.jpg


Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk
 
Odvratno sterilno.

O posecenim brezama bez zamene necu ni da pricam.
Jos da vrate onaj kiosk i gore nije moglo. U stvari moze jedno crevo na vrh basamaka pa da bar bude stepenasta fontana. Da se neka diabola ne izvrne u rupu iza stepenica.

Projektantu (ili ekipi) ocena 0 (nula- zero- nistica) !
 
Хајде сви да обећамо да ћемо да гласамо за СНС под условом да више ништа не пипају
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485939#p485939:kx5d62nj je napisao(la):
neven_k » Чет Окт 19, 2017 1:06 am[/url]":kx5d62nj]Gluposti, jel moze malo mozak da se ukljuci? U knezu su na pola smaknute.
Хвала на савету. Није немогуће урадити само треба прорачунати. Нисам стручан да објашњавам, ако неко зна нека појасни.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486138#p486138:ae3hsiu8 je napisao(la):
Kailan » 20 Oct 2017, 00:00[/url]":ae3hsiu8]Хајде сви да обећамо да ћемо да гласамо за СНС под условом да више ништа не пипају

To sam i ja skontao juče. Kod nas redovno ljudi viču "samo nek se nešto (g)radi". Ja bih isto pristao da ovi ništa ne pipaju, eventualno da probaju da se ono stalno ne raspadne. Svaki od najmanjeg do najvećeg projekta unazađaju ovaj grad.
 
drvo fali samo tako. stvarno izgleda kao krpačina kada pored tako lepo izabranog kamena stave beton..
 
Ja nekada ne razumem toliku potrebu dobrog broja članstva BeoBuilda za drvećem na svakom koraku i na svakom trgu ili skveru.
 
A možda je to i zato što Beograd sve više liči na Mogadiš (u smislu održavanja i reda) pa je ljudima draže da gledaju drveće nego štrokave i raspadnute fasade i infrastrukturu. I tonBe, koji je postao univerzalno rešenje za svaki problem grada.

Just sayin...
 
Verujem da je to razlog, ali naravno, to samo maskira glavni problem, a to je održavanje, a fasade su najpipavije jer (u teoriji i praksi) one pripadaju stanarima koji se ne mogu naterati da iste srede.
 
Pa to se meni dešava, na proleće i leto kad nabuja zelenilo Beograd mi je znatno lepši. Uvek sam se pitao zašto i onda sam jednog dana shvatio. Delom zato što ima manje kiše (pa samim tim i manje Bangladeš-momenata) a delom i zato što zelenilo pokrije sivilo, raspad, nadogradnje, ambare i ostale ''adute'' grada.

Inače nisam od onih što dižu frku čim vide stablo koje se seče. Pogotovu što u zadnje vreme viđam dosta sveže posađenih primeraka po parkovima, na mestima gde ih ranije nije bilo. Ali činjenica je da je u zadnjih par godina nalivanje tonbeta (i ''pratećih sadržaja'' koji se sutradan stvore na njemu, ko muve na g...) uzelo maha i da pojedini delovi grada deluju kao krematorijumi. A bogami tako se i osećaju kad upeče sunce, 6 meseci godišnje. (kahm ''Cvetni'' trg kahm...)

Da sam na mestu vlasti, ako već nisam u stanju da dovedem grad u red, bar bih se trudio da održim što više zelenila i van parkova, ne bih li bar malo maskirao sivilo i raspad. A to važi ovde, pošto cela Dečanska izgleda odvratno, tako da ako već ne može da se sadi novo zelenilo pametno bi bilo ostaviti što je moguće više postojećeg.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=486644#p486644:2cdox74k je napisao(la):
Вожд » 22 Oct 2017 09:59 pm[/url]":2cdox74k]
file.php

Ovo izgleda pomalo sterilno ali dobrooo.

Hoće posaditi drvce u kaseti i još nekoliko uz ulicu? Mnogo znači...

dom2-830x0.jpg
 
E ovo je malo korigovan prvobitni projekt. :notok: Meni je onaj stari skver bio bolji (samo da je sklonjen bilbord trafika i sanduk sa sladoledom).
A ostatak prema podzemnom ce cekati neke nove izbore?
 
Znači sad ćemo mi drogoši da sedimo na ladan beton pred koncerte u Domu... :D
 
Vrh