Šta je novo?

Скверови и платои Београда / Skverovi i platoi Beograda

Skver kod Kalenić pijace, napreduju radovi. :)

Ovde je planiran parking. Ove rupe su verovatno za bandere.

JclMACZ.jpg


Deo gde će biti skver - park.

1Cvvnjk.jpg


Inače ovaj betonski deo na sledećoj slici sa desne strane se nalazio ispod nekog od onih objekata, ako sam dobro video kada sam prolazio na njemu je i neki šaht i očigledno im predstavlja problem da se ukloni taj deo s obzirom da do sada nije uklonjen.

LFMqaa6.jpg
 
Ovaj prostor bi prodisao da je trg, mada kapiram da bi se dobar deo bunio pod parolom da je pijaca postala kultni deo. Jos kad bi sredili fasade okolo, ovaj kraj bi dobio sasvim drugaciji izgled.
 
Što ste tako isključivi?

Ne mora pijaca ILI trg. Može i jedno i drugo. Sredi se kao trg, pokretne tezge i rešen problem.

865198-market-square-cambridge-uk.jpeg


740kauppatori_0.jpg


town-hall-and-street-markets-at-market-square-picture-id596786743


trier-christmas-market-market-square-picture-id158765350
 
Da se uradi po uzoru na Zemun samo da se odrzava, a odrzavanje svega sto imamo i izgradimo nam je genetska anomalija. Primer prelepog, propalog trga/pijace u Zemunu je jedan od najocitijih primera.
 
E ovo sada napokon menja stvar.

Jedino resenje i jeste bilo da se zid potpuno prekrije sa brsljanom...samo ih treba redovno odrzavati i orezivati u formi ove tribine. Nadam se da ce imati nekakav sistem za zalivanje.

23658721_1856425091052055_2561940841556784073_n.jpg



EDIT: Nesto ovako...

 
Daj bože da naraste to zelenilo i da prekrije svinjarije od grafita što pre. :D Pa će malo sutra st*** moći da žvrlja.
 
Ovo kod Kalenića iako je lepo pošto su nestali kiosci i parking, ne može da se nazove niti trgom niti parkom. To je samo urbani džep sa 2-3 klupe i kantom za smeće. Trenutna vlast sve više preferira ovu vrstu javne površine iako nije nešto funkcionalna. Mogli su umesto ovoga da izgrade jedno igralište na primer.
Kada je zadnju put izgradjen jedan pravi park? Park tipa Manjež, Čuburski park itd.?
 
Pa imamo to u zemunu na zalost prilicno lose izvedeno na zalost
 
Izgleda da su očistili blato na skveru. Prošao sam sad, doduše samo pored ćoška Doma omladine, i nisam video nikakvo blato. Tako da pohvale i za to čišćenje. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=493799#p493799:3v4qiy7v je napisao(la):
spatiotecte » Ned Nov 19, 2017 2:37 am[/url]":3v4qiy7v]A umesto te pijace da naprave trg...
Podzemni parking 2-3 nivoa, pijaca u nivou ulice, iznad pijace trg, jedini problem resiti zelenilo.

Ali naprdni ne vole velike investicije i radove koji predugo traju, oni samo umeju da sminkaju pred izbore.
 
Zasađeno 12 stabala na skveru kod Kalenić pijace. :)

7nBNlSE.jpg


4fosIME.jpg


3j1BGOd.jpg


Još jedno drvo se ne vidi od stajališta.

THb4z6O.jpg


Inače evo bolje slike onog betonskog dela o kome sam pričao da nikako da ga uklone. Ne znam šta se nalazi ispod, ali se nadam se da neće ostati i da će uspeti da ga uklone.

4Yf7HHg.jpg
 
To sto ti oces da uklone nece biti uklonjeno to je evakuacjoni izlaz i ulaz za hitne sluzbe pripada zs .Mogu da ga urede ofarbaju i maskiraju zelenilom
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=497633#p497633:1vfwy8wg je napisao(la):
direktor » Sat Dec 02, 2017 6:28 pm[/url]":1vfwy8wg]To sto ti oces da uklone nece biti uklonjeno to je evakuacjoni izlaz i ulaz za hitne sluzbe pripada zs .Mogu da ga urede ofarbaju i maskiraju zelenilom

Šteta :? A najviše mi je žao što se pola tog evakuacionog izlaza nalazi na planiranoj zelenoj površini.

CJzvFTi.jpg
 
Па не верујем да ће тај отвор тек тако оставити. Ваљда је неко размишљао како да га уклопи?
 
Zamaskirati zelenilom zivom ogradom brsljenom
 
Vrh