Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Pa to mesto je terminus za prigradske linije tako da ima smisla :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848458#p848458:rx04vkm7 je napisao(la):
Kailan » 10 May 2021 08:49 am[/url]":rx04vkm7]Ја стварно не разумем зашто су неки твитераши били духовно повезани са тим бетонским жардињерама али предлажем да се изместе негде да иду на ходочашће као Јевреји до Зида плача

Није нико био повезан, него овде има не мали број људи који немају своје мишљење ни о једној теми, него шта год ради власт ти лупи контру...

Колегеница једна која је политички острашћена ме је убеђивала да је Косанчићев венац и Карађорђева у том делу низводно од моста уништена. Када сам јој показао слике како је то пре изгледало, и схватила је да лупа, одговор је био али пре је ипак имало душу, а сада је кич шарено...

Сећамо се оне луде кампање "пешаци нису маратонци", када су нас убеђивали да су Обилићев венац, и Парк Војводе Вука бољи били раније...

Због таквих људи и конструктивне критике после падају у воду... А када би се рекло ово је лепо, али жичара је јако лоша идеја, можда би неко и послушао.
 
Iz priče tvoje koleginice ispada da sve što vlast uradi, uradi pogrešno.A iz tvoje priče ispade da sve što vlast uradi, uradi savršeno i bez greške. I sa maksimalnim osvrtanjem na potrebe svojih građana. Ma nije nego. Ne preteruj. Istina je uvek negde između.

Primera radi, sam plato Trga jeste sad lepši i bolji. Ali tek pošto smo imali fijasko sa anti-tenkovskom kaldrmetinom koja je uništavala vozila (uključujući i javnog prevoza) pa je zamenjena drugom koja se danas krišom popravlja u toku noći da se ne bi videlo da je počela da propada posle manje od godinu dana. Zatim fijasko sa tesnim grlom kod Pozorišta, sa potpunim ignorisanjem potrebe za postojanjem stajanke za turističke autobuse negde u blizini (kao što je nekad stajalo u uslovima za onaj fijasko od konkursa za uređenje) i sa drvećem koje se suši i propada.

Da li je bolje nego što je bilo? Da, apsolutno.
Da li je savršeno? Ne.
Da li je bilo, i da li i dalje ima, previše grešaka? Da.

A evo i druge situacije/komparacije:

Da li je skver u Despota Stefana poboljšao izgled te lokacije? Da. Da li je tu bolje nego što je bilo? Da, svakako.
Ali isto tako...
Da li je rekonstrukcija ''Četiri bulevara'' prerasla u fijasko i sramotu? Da, apsolutno.
Da li je bolje nego što je bilo? Neke stvari su bolje, neke stvari su gore.


Tako da manite me tih zaletanja u fazonu ma ovi su u pravu a oni u krivu... istina je obično negde između. Dobijem probavu više kad slušam te priče kako svako ko se ne slaže sa svime što ovi rade, je sigurno opozicionar ili mrzitelj svoje države i grada. Pa neće meni preletači i bišve radikalčine na TVu da drže predavanje o patriotizmu, kolektivizmu, poštenju i učinku za društvo.

Stvar je prosta i logična. Što valja - pohvali. Što ne valja - kritikuj.
Tako je u svakom normalnom društvu otkako smo stali na dve noge. I tako će i biti, dokle god na planeti budu živeli ljudi, a ne roboti ili poslušni psi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848767#p848767:1auyi2rh je napisao(la):
Bender Rodriguez » 11 Maj 2021 13:08[/url]":1auyi2rh]Stvar je prosta i logična. Što valja - pohvali. Što ne valja - kritikuj.
Tako je u svakom normalnom društvu otkako smo stali na dve noge. I tako će i biti, dokle god na planeti budu živeli ljudi, a ne roboti ili poslušni psi.
:kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848767#p848767:3hdeew4m je napisao(la):
Bender Rodriguez » 11 May 2021 12:08 pm[/url]":3hdeew4m]Iz priče tvoje koleginice ispada da sve što vlast uradi, uradi pogrešno.A iz tvoje priče ispade da sve što vlast uradi, uradi savršeno i bez greške. I sa maksimalnim osvrtanjem na potrebe svojih građana. Ma nije nego. Ne preteruj. Istina je uvek negde između.


Očigledno si me pomešao sa nekim.Pogledaj moje prethodne postove i videćeš da od samog početka kritikujem BNV kao tumor koji je unakazio Beograd, vec godinama...a to je koliko znamo glavni projekat vlasti...
 
To što sam napisao se nije odnosilo na sve tvoje postove, niti sam rekao da si ti takav. Nego da je ovde ispalo tako. Ako nisi takav, drago mi je da čujem, i poštujem to. Ja pišem i za ubuduće, da se zna šta mislim o svemu tome. Pošto neke ljude ovde mora čovek stalno da podseća na to. Mislim na to da je sve skala (a ne ili - ili) i da treba hvaliti ono što valja a kritikovati ono što ne valja.
 
Izvor: Politika

Pomoć građanima u borbi protiv depresije na Trgu Republike
677z381_Trg-Republike.jpg

http://www.politika.rs/sr/clanak/478925 ... -Republike
 
Да ли је још неко схватио овај наслов као шалу на рачун сивила нашег трга? :lol:
 
Aha, zato nisam preneo tekst već samo naslov :)
 
Makar je drveće u delu prema Kolarčevoj konačno olistalo, pa Trg samim tim više ne izgleda toliko mrtvo...

screenshot.311.jpg


Izvinjavam se svima koji sad pate što više ne mogu da vide fasadu hotela "Mesar" :wink:
 
Ako negde već mora ili treba da bude drveće, onda je je to ka ulici ili ka nekoj ružnoj fasadi.

Drveće ispred vrv najvažnije zgrade u Beogradu (Muzeja) je nepotrebno.
 
Stabla stoje ispred te zgrade gotovo 100 godina, ako ne i duže, samo su povremeno menjana. I to je deo istorije i nasleđa Beograda... a i puno znače kada sunce upeče, leti...
 
Drveće ispred Narodnog Muzeja je ošišano i to što je sada će mu verovatno biti konačna forma zauvek.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=845238#p845238:29b2ojtp je napisao(la):
Dice » Уто Апр 27, 2021 10:31 am[/url]":29b2ojtp]Skoplje style!

Па сад. Скопље направи нешто што никад није имало. Стамбол капија је била.
Дракче идеја ја јасна. Треба јој разрада, ли генерално подржавам.

Е да, а она стела, може да буде она која је за самит несврстаних била склепана и постављена поред Бранковог моста
 
Нашта је личила зграда Позоришта...
 
Jedna od pre dva dana.

Puno ljudi, lep dan, atmosfera dopadljiva
 

Prilozi

  • 20210522_152905.jpg
    20210522_152905.jpg
    403,3 KB · Pregleda: 1.977
I dalje premalo zelenila. Stvar malo vadi parkic kod staklenca, ali i to ce da ode.

Bila bi dobra ideja kada bi se sezonski osmisljavao "dizajn" trga. Jednog leta puno zelenila, drugog moderne skulpture, treceg bina itd.
Dakle, ne vasar, nego estetika.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853568#p853568:kocjpsga je napisao(la):
Drakche » Čet Maj 27, 2021 7:14 am[/url]":kocjpsga]I dalje premalo zelenila. Stvar malo vadi parkic kod staklenca, ali i to ce da ode.

Bila bi dobra ideja kada bi se sezonski osmisljavao "dizajn" trga. Jednog leta puno zelenila, drugog moderne skulpture, treceg bina itd.
Dakle, ne vasar, nego estetika.

Nažalost, opet se otvara tema trg ili park. Ne mogu da verujem da ljudi pozitivno ocenjuju "onakvu" zelenu površinu ispred Staklenca!!!!
 
И то зеленило код Стакленца је погрешно. Хладовина и клупе би највише одговарале код саме окретнице аутобуса а ту их најмање има. На овом сређеном делу трга фали жардињера дуж ивице са коловозом, од прелаза ка Југоекспорту до прелаза ка Позоришту. И уз њу је могао да иде леп дрворед.
 
Izdato rešenje, dečji teatar na Trgu Republike dobiće najzad novo ruho

REKONSTRUKCIJA čuvenog dečjeg teatra u srcu prestonice sve je bliža! Kako "Novosti" saznaju, posle šest godina čekanja, Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture donelo je rešenje o izdavanju lokacijskih uslova za obnovu i dogradnju pozorišta "Boško Buha" na Trgu Republike.

https://www.novosti.rs/beograd/vesti/10 ... -novo-ruho
 
Vrh