Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

И није да ова позиција јелке најмање смета. Најмање би сметала на самом Тргу репбулике уз коловоз да заклони Стакленац, а и да се истакне и буде видљива из свих позиција око трга.
 
IMG_20201206_204641.png
 
У овом граду изгледа свако дрво преко 5 година мора да се "редовно мења" да не би Зеленило плаћало одштету за пале гране.
 
У децембру саде саднице?
 
Neke vrste biljaka se bolje primaju u ovom periodu. To sam čuo i od ljudi u nekim rasadnicima, a i od ljudi koji su sadili biljke, ali i od nekih bonsaista. Inače, sadnice koje su kontejnirane, mogu maltene tokom čitave godine da se sade (presađuju), dok onje koje rastu u zemlji ne mogu sve.
 
Ima se-može se. Naravno da niko neće odgovarati zbog toga što su kupljene sadnice nakon nepunih dve godine morale da se presade, jer su se osušile...
 
Veliki broj se osusio vec prve godine. Nisu ni olistale.
I opet sade pogresnu vrstu za taj prostor. Nevidjeni diletanti.
 
"Od sutra zamena stabala na Trgu Republike

Zašto se uklanjaju jedne sadnice i postavljaju druge?

Direktor sektora JKP Zelenilo Beograd Dražan Tica kaže da su sadnice javora po tehničkim karakteristikama mnogo manje od platana.
"Sadnice platana su impozantne. Ja mislim da nije ništa veće sađeno u Beogradu. Sadice su vozne, školovane, negovane. Trg će dobiti potpuno drugačiju sliku", rekao je on."

Na pitanje zašto, odgovara se zato što su ove impozantne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Popravljeni su stubici odavno da mi se direktor ne nervira.
 
Ce se osuse i nove ako ne budu brinuli o istima...a koje su po tebi odgovarajuće sadnice...
Direktor vidio stubice traljavo ugrađeni pogrešna boja drugačiji vrh ...i tako da se vidi da niko nije predvidio i naručio 10 stubica u startu vise ...da se ima na lageru...
 
Koja stabla su trenutno posađena? Platani u Bulevaru su se super pokazali kao novi, jedino što ih sade u kasete pa nikada neće biti kao oni stari u toj ulici ili recimo na pravcu Dušanova-27.marta Kraljice Marije.
 
Bice kasete služe da usmjere koren u dubini zivi bili pa videli...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=804173#p804173:1jhjf4x4 je napisao(la):
Markoni1 » 17 Dec 2020 02:30 pm[/url]":1jhjf4x4]Evo jedna sa trga

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
file.php

Koji amateri - bas moraju za klupicu da privezu drvo, i to plasticnom trakom!! Posle se cude sto drvo ugine pre veremena!!
 
Za Protu lose ugradjeni stubici traljavo pogrešna boja pogrešno uradjen vrh ...

trgstubici-2020-12-18-23-44-47.jpg
 
Bas je bilo tesko završiti u jednom danu zamjenu stabala na trg neorganizovani ...

trgrepublike01-2020-12-20-21-34-05.jpg

trgrepublike02-2020-12-20-21-34-05.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=804710#p804710:29w5ez2n je napisao(la):
direktor » 18 Dec 2020 23:59[/url]":29w5ez2n]Za Protu lose ugradjeni stubici traljavo pogrešna boja pogrešno uradjen vrh ...

trgstubici-2020-12-18-23-44-47.jpg
To rađeno za daltoniste koji ne razlikuju nijanse sive. :D
 
Nova Stabla po meni su mnogo bolja opcija, i mislim da ce mnogo lepse izgledati. jedva cekam da cveta
 
nisam siguran da je najbolja opcija, platani bas znaju da porastu...dobicemo opet stari trg koji smo vec imali.
 
Vrh