Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Ko je kog vraga Dežulović, i zašto pojedini forumaši vade neka leva imena iz samo njima poznatih dubina samo da bi pravili neke nazovi argumente u besmislenim raspravama? I zašto misle da svi treba da znamo i pratimo sve te ljude? Dežulović, Šolak, Brkić, Mačićka, Nogo... Odakle svi vi vadite ta imena i zanimacije? Zar vam Đilas nije dovoljna zabava i meta? Neki ljudi ovde kao da češljaju sve moguće medije i sadržaje u potrazi za imenima koja će da prenapumpaju i dodaju na listu takozvanih izdajnika i vladara iz senke koji podrivaju Srbiju i utiču joj na sudbinu a ono u stvari 95% naroda niti zna za njih, niti ih zanimaju, a kamoli da ih slušaju i uvažavaju...

Podseća me na one vesti i natpise sa naslovnih strana gde novinari kratko i ofrlje napišu ''Popović odobrio transfer Jovanovića u Mančester'', očekivajući valjda da svako ko uđe na stranicu vesti (ne sportska sekcija nego naslovna, početna) zna i drži u malom prstu sva sportska dešavanja i ta neka leva imena nebitnih sportista koji samo potiču iz Srbije i to je jedina veza koju imaju sa njom. A u realnosti 90% čitalaca niti zna ko je taj Popović, ni ko je taj Jovanović, niti ih briga i za Mančester i za fudbal.

E tako i ovde. Frljaju se neka imena i prezimena. Dežulović, Šolak, Mačić, ovaj onaj... ko da svi mi samo sedimo na TVu i pratimo političku scenu, političke odnose i političke figure. A zapravo se prosečno čoveku savršeno .... za sve te stvari. A još više da pamti imena.

Doduše ima ona izreka ''dokon pop i jariće krsti''. Verovatno slično važi i u politici. Kad nema raznih (ili nema dovoljno) Đilasa, Jeremića, Tadića, Dinkića, Đelića... onda mora da se traži sitnija riba. Mora da se ispuni dnevna norma paranoje i političkih rijalitija. I da se nađe neki dežurni krivac i podrivač.
 
Dežulović je pisac koji je promovisao knjigu u Beogradi, a cela hajka se digla jer je rekao da je Beograd kasaba i „Dubai za siromašne i Jagodina za bogate“ i izprozivao Boru Čorbu, Momu Kapora i Minimaksa. Do pre koji dan nisam ni ja čuo za njega, dok nisam slučajno čuo na vestima. A verujem i da je sa većinom drugih "Velikih Beograđana" na forumu isto. E da, rekao je i da Beograd ne čine evropskom metropolom „čudovišni betonski hangari i lažni brončani baroni Minhauzeni koje gospodin zamenik selonačelnika vidi kao hrvatsku ljubomoru“, nakon čega je usledila reakcija Vesića, koji se prisetio Balzaka i za Dežulovića rekao da Beograd „mrzi sa strašću Ežena de Rastinjaka“.

P.S.
Poslednja rečenica je uzeta iz članka Danasa.
 
Hvala Sole na objašnjenju.

Verovatno je to što je bio citiran u Danasu doprinelo da postane novo svakodnevno ime u redovima dežurnih branitelja i iskoristi se kao oružje u raspravama. Što samo pokazuje da su oni sami više opterećeni Danasom i N1 nego ljudi koji glasaju i podržavaju opoziciju. Znam ljude koji gledaju samo N1 od domaćih televizija, pa ipak, da njih pitam jel znaju ko je taj neki Dežulović, ne bi imali pojma. Verovatno zato što im se .... i zato što u životu imaju bitnija posla i važnija imena da pamte od nekog tamo pisca levaka koji se nije dopao aktuelnoj vlasti i njenim krvožednim a dokonim vargama.
 
Apsolutno...

Ko je duze na forumu zna da postoji taj period godine kada dodje do najezde nekih članova koji potenciraju neke nebitne diskusije i politizuju forum...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806928#p806928:24f3vw6k je napisao(la):
Пантела » Pet Dec 25, 2020 12:15 am[/url]":24f3vw6k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806911#p806911:24f3vw6k je napisao(la):
Markoni1 » Пет Дец 25, 2020 12:20 am[/url]":24f3vw6k]Auuu koliko su loše uradili kocke na trgu, ovo je prelose, čak su u Murskoj Soboti koja je realno vuko***** na kraju Slovenije su bolje uradili trg. Beograd je stvarno kasaba što kaže Dežulović. Zar par godina i Trg ima da izgleda propao, mislim već je propao, a bacili su Boga oca, sve te silne rekonstrukcije Trg, Slavija, Ruzveltova kako su fuš uradili, realno bolje da ništa nisu dirali, ali moraju Veselinović i Radojičić da Peru pare i prodaju svoje kocke
64b9e67454a17fb316c8d5e608a37de7.jpg
1a2e4c9aae7c3dd055d4dfa91b81ae7b.jpg



Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Ништа онда, ти и Дежуловић руку под руку па у Мурску Соботу ако је Београд за вас касаба, ја друго решење не видим :)


Ja kao rodjeni Beograđanin imam pravo da kritikujem svoj grad, ako nešto ne valja onda ne valja i to treba reći, a Beograd na veliku žalost jeste propao, sav je siv i ofucan. Možda vi to tu ne vidite na isti način, ali ja koji više ne živim u Beogradu kad se vratim svake godine, uhvati me tuga jer nije to ono što bi ja hteo da bude, ova gradska vlast baca pare na gluposti tipa novogodišnja rasveta i dekoracije umesto da srede terazijski prolaz i zeleni venac koji su od trga svega 100-200 metra, a ljudi vrše veliku i malu nuždu tamo, jer hteli vi ili ne grad jeste ofucan i propao. Ruku pod ruku pozdrav iz Frankfurta, a vi se osvešćujte tu i sklanjate tog Vesica, napraviće vam još malo od Beograda novi Bejrut.
 
Meni tako ide na onu stvar to što još uvek nisu našli rešenje za kablove po sred Trga.

Pa koliko je teško dići ploče do najbližeš elektro ormana, napraviš mali kanal u koji položiš sve moguće kablove, na sred Trga ostaviš par mobilnih ploča ispod kojih su prikljjučci za struju?

Ali ne, hajde da prostremo kabl po sred Trga, dovedemo dizel agregat ili šta već.
 
Tребало је у напред предвидети каблове по тргу или макар канале за инсталације испод подлоге. То је један од промашаја ове реконструкције, као и осталих. Свуда се развлаче каблови као жице за веш.
 
Ali upravo je najveća prednost popločavanja to što se to može uraditi bez ikakvih posledica po estetiku. I što je brže i jeftinije provući tako kablove nego kroz asfalt (kao što rade poslednjih godina i prave užas od trotoara po celom gradu)
 
Само да се неко сети то да уради уместо да развлачи каблове по површини или довлачи агрегат.
 
Pa bila je vesaretina izjava da ce imati priključke za struju u zemlji za događaje da ce to naplaćivati i da se nece videti niti da ce se razvlači kablovi to sve prilikom rekonstrukcije receno ...
 
Нису у стању да спрече вандализам ни у најстрожем центру града.

Могу да граде куле и градове, али њихов немар ће опет све претворити у ништа. Оно што је старо, а лепо одржано, изгледа лепше од новог које је прљаво, запуштено и ишврљано, али то никако да уђе у главе наших надлежних.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=808649#p808649:240w2al4 je napisao(la):
Berislav » Wed Dec 30, 2020 3:28 pm[/url]":240w2al4]Trg Republike 1 by Dark Pale, on Flickr

Ето колико простора ајнштајни остављају за пролаз од оволиког тротоара. Требали су да натакаре и ону клупу ту иза бандере да не изгледа празњикаво.
trg.jpg
 
To je taj debilizam koji vlada u svakoj pori ovog društva. Niko ne razmišlja, već svako gleda samo svoje planove.

Svestan sam ja šta bi bilo da je neki majstor to primetio.

"Šefe, nema logike da postavim stanicu pored bandere"
"Ne razmišljaj već stavi tu gde ti je ucrtano" (a u sebi zna da je majstor u pravu i da bi morao da traži izmenu projekta, pa bi čekao na odobrenje, pa neko mora da izađe na teren i posao bi se gomilao...)
 
Stajalište uz stazu za slepe :bash:
 
Samo da javim da ove budže/aparati što su se pominjali na temi nisu zvučnici nego projektori koji bacaju sliku nekih ukrasnih vizuelizacija na fasadu Narodnog muzeja. I zato je - valjda - ugašena i rasveta na Trgu. Ali nisam zagledao te animacije jer sam bio u prevozu i kasno sam prošao tako da ne znam da li ima neki program i kako to izgleda.
Trg.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=808664#p808664:10obx8k0 je napisao(la):
Плусквамперфекат » 30 Dec 2020 03:59 pm[/url]":10obx8k0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=808649#p808649:10obx8k0 je napisao(la):
Berislav » Wed Dec 30, 2020 3:28 pm[/url]":10obx8k0]Trg Republike 1 by Dark Pale, on Flickr

Ето колико простора ајнштајни остављају за пролаз од оволиког тротоара. Требали су да натакаре и ону клупу ту иза бандере да не изгледа празњикаво.

file.php

Страшно колико немамо везе са животом. Чудо нису и ту канту причврстили са стране бандере.
И стално се чудимо шта нам се дешава

Срећна Нова Година свима! :gobb:
 
Genijalci.

Meni je najjaca visina te kante...verovatno niko nije predvideo poklopac bandere


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam za vas ali ja nisam baš ljubitelj tih montažnih kanti što se kače na bandere i stubove jer su svi dosadašnji modeli jako brzo propadali po Beogradu. Što od neodržavanja, što od vandalizma, što od lošeg kvaliteta, izrade ili materijala.
 
Evo ovde kratki video zapis Coca - cola holograma sa Trga republike. Pošto je sa FB, ne znam da li je omogućeno javno gledanje ili je neophodno da imate nalog na FB.
 
Баш ми се свиђа :) Не толико због саме теме и кокаколе, колико због технологије која нам омогућава ово играње са фасадама
 
Bilo je toga i ranije, i to na zgradi skupštine grada, i izgledalo je nekako ne baš najsrećnije odrađeno.
 
Vrh