Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Meni sad nije jasno...ako se pokazalo da ove cepane kocke nisu dobre kod NP kako su dobre u Kolarcevoj?
 
Upravo sam se vratio iz inspekcije. Naprediju brže nego što sam očekivao.
Podloga je krupnija, nije pesak, rekao bih da je u pitanju drobljeni kamen. To nanose metlama i izmedju kocki. Da li će nečim naliti fuge, ne znam. Imaju dve mašine za pikovanje. Sve zajedno izgleda dobro, koliko će da traje, videćemo.
 
I sada ispadne da neće biti nikakve razlike izmedju kocke na trgu i kocke po kolovozu. Nema
vizuelne ni visinske razlike a mogli su barem da postave granitne ivičnjake i da spuste kolovoz za 2-3cm da postoji jasno razgraničenje.
Ovako nije baš najbolje za slepe o kojima se očigledno ne razmišlja preterano...
Osim toga će sada svako voziti brže po ravnoj kocki pa je i veća mogućnost da se neko zakuca u stubić.
Primer:
Untitled.png

20190921-161906-1.jpg
 
Kako ono reče gr****, Trg će biti prepravljen bez zaustavljanja saobraćaja... :kafa:
 
Danas je nekakav pešački vikend tako da ionako nema saobraćaja preko Terazija. Dobro je da rade za vikend.
Kako će biti sutra, ko zna. Najbolje bi bilo da se vrati režim sa okretnicom kod Albanije, tako će se najbrže završiti posao. Vesić bi mogao da izmisli neku verbalnu akrobaciju u stilu "niste me dobro razumeli, kada sam rekao saobraćaj mislio sam na pešake, skejtere i vrapce".
 
Sive ploče na trgu su razdvojene od sivih kocki na kolovozu sivim stubićima. What can possibly go wrong...
 
Taj gabro jablanički je dosta tamniji od ovog slovenačkog tonalita. Kad se ispikuje i dobro zamasti biće to crno ko asfalt.

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока
 
Ne znam zasto nisu mogli da naprave normalnu kaldrmu kao u ostatku pesacke zone. Ovo sa okretanjem kaldrme na glatku je totalni fijasko. Mislim da cemo za par godina imati novu rekonstrukciju trga...

file.php
 
Nekoliko detalja tekućih radova na Trgu

Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Izgleda da na vrh rupa u asvaltu ipak stavljaju geotekstil kao filter.

Pogledajte prilog 9
Ovde se vidi debljina sloja materjala između asvalta i kocki.

Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Evo gde je završila onolika "Sika"

Pogledajte prilog 5
Spojevi sa starom kockom koja se ne vadi nisu baš idealno urađeni, čak ni na svečanom ulazu u Narodno Pozorište

Pogledajte prilog 4
Nedostajuća ispuna je možda priprema za postavljanje fuga, ili su prosto zaboravili da ispune ovaj deo.

Pogledajte prilog 3
Detaljan pogled na novu površinu pikovane kaldrme. Možda ne bi smetalo da je reljef malo dublji. Takođe, vidi se početni odnos prosečnih veličina pojedinih zrnaca lomljenog kamena i razmaka između blokova, kao i mali stepen razlikovanja u veličinama zrnaca. Ima vrlo malo sitne kamene prašine. Videćemo da će se ova zrnca vremenom usitnjavati zbog pritiska granitnog bloka koji ima tendenciju da se stalno pomera pod točkovima automobila. To zavisi od toga koliko je ova ispuna tvrda, odnosno koji je kamen u pitanju.

Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

Naprimer, površina pikovanog granita može da izgleda i ovako (mada to nije isti tip granita, naravno):

Beuchaer-gestockt.jpg
 
Govorim o terminologiji. Kod nas se taj način uvek zvao popločavanje kockom ili prosto kocka. Čini ga kamen pravilnog oblika i postoje različite mustre slaganja. Najčešće je šara tipa kao na slici gde se kocke slažu u formi lepeze.
Kaldrma je popločavanje krupnim, često nepravilnim ali dobro uklopljenim, kamenom. Najpoznatija je bila u Skadarliji, na Kosančićevom vencu, Gardošu.
 
Ponedeljak, radni dan. Radnici su počeli posao.
Trg je zatvoren za saobraćaj. To je dobro. Da ne dave ljude izduvnim gasovima i nerviraju bukom.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663051#p663051:114xfc7m je napisao(la):
asterix » 23 Sep 2019 05:51 am[/url]":114xfc7m]Govorim o terminologiji. Kod nas se taj način uvek zvao popločavanje kockom ili prosto kocka. Čini ga kamen pravilnog oblika i postoje različite mustre slaganja. Najčešće je šara tipa kao na slici gde se kocke slažu u formi lepeze.
Kaldrma je popločavanje krupnim, često nepravilnim ali dobro uklopljenim, kamenom. Najpoznatija je bila u Skadarliji, na Kosančićevom vencu, Gardošu.
Тако је. Ово што данас зовемо калдрмом се оригинално звало - коцка. Од бар двоје поприлично старијих људи сам својевремено чуо: "А, па то није калдрма, то је коцка".
И ту језичку финесу смо временом изгубили.
 
Neverovatno je koliko pojedini funkcioneri slusaju naredjenja marketing strucnjaka iz propagandnog tima svojih partija i koliko se sklanjaju od svih tema koje mogu njima pojedinacno i partijama ciji su funkcioneri doneti negativne konotacije prilikom pominjanja u javnostu. Od pocetka ove ujdurme oko kocke i Trga, nigde ni na vidiku gradskog arhiTeTke (Stojicica), nigde gradonacelnika (Radojicica), da nisu na nekom duzem ``sluzbenom putu``......
Isturili ovog Vesica koga su izgleda resili da otpisu, i puste niz vodu.....Jos da im izgura zicaru i mogu da ga predaju na tacni laznoj opoziciji da ga malo cerece
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663059#p663059:qm8oc7y3 je napisao(la):
asterix » 23 Sep 2019 08:18 am[/url]":qm8oc7y3]Ponedeljak, radni dan. Radnici su počeli posao.
Trg je zatvoren za saobraćaj. To je dobro. Da ne dave ljude izduvnim gasovima i nerviraju bukom.


file.php

Gde je najavljeno ovo, i koliko ce biti zatvoten???
Sramota.
 
Hvala. Pretpostavljam da sam trebao da googlam "Nastavak radova".
 
Тако је. Највећи проблем наше опозиције је - што не постоји.
 
Vrh