Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

relja":1dls6nlm je napisao(la):
Ovo za sada izgleda bolje nego što je bilo.
Ne znam kako će da bude u julu/avgustu kada upeče i kada se ploče usijaju. Videćemo...

A kako li samo misle da u ovo uklope siluetu ostataka kapije...????

Nista gore od asfalta kad se usija.

Sent from my Ektra using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603260#p603260:vpofxktd je napisao(la):
relja » Uto Feb 19, 2019 7:05 pm[/url]":vpofxktd]A kako li samo misle da u ovo uklope siluetu ostataka kapije...????
Na isti način kao što uklapaju ploče u Knez Mihailovoj. :)
 
Srede trg i onda će da bagerom čiste sneg, pa će šleperom da razvlače instalacije za NG da srbska majka zabavlja napaćeni narod. Već mi žao ovih ploča.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603312#p603312:2c5qm9ie je napisao(la):
Mr. Tramvaj » Uto Feb 19, 2019 9:33 pm[/url]":2c5qm9ie]Brzo će se one raspasti.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Granitne ploče se ne raspadaju mogu biti fizički oštećene neadekvatnim održavanjem kao u Knezu.
 
Ruku na srce u Knezu je podloga bez asfalta sto dovodi do spiranja i brzeg pucanja, tu se treba obratitit Josipu Brozu Titu za reklamacije a ne Vesicu
 
Građani se obraćaju sa pravom onome ko trenutno upravlja gradom. Tito sasvim sigurno nema nikakve veze sa Knezom pre svega što je umro pre rekonstrukcije i popločavanja a i nije bio gradonačelnik Beograda :)
 
Knez ima podlogu od asvalta ispod problem se javlja dje su pajseri provlacili instalacije i tu podligu nisu uradili od asfalta vec od betona
Vracar malo edukacije imas na forumu fotke poplocavanja kneza i ugradnje novih instalacija toplovoda i bvk itd sve uradjeno za 6 mjeseci cijela ulica
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603357#p603357:2yxolik8 je napisao(la):
Vračarac » 20 Feb 2019 12:27 am[/url]":2yxolik8]Ruku na srce u Knezu je podloga bez asfalta sto dovodi do spiranja i brzeg pucanja, tu se treba obratitit Josipu Brozu Titu za reklamacije a ne Vesicu
Knez Mihailova ulica se punih 30 godina držala savršeno celom svojom dužinom i širinom - dakle od 1987. pa do pre koju godinu. Jedini problemi koji su se u tom periodu javili sa granitom su posledica uzimanja kamenih kocki od strane demonstranata 1991. i 1996.
 
Памти ли ко како се пре чистио снег у Кнезу? Мислим да није била коришћена никаква механизација као данас.
 
Do sredine 2000ih čistili su samo čistači sa lopatama, od sredine 2000ih su se uključila i po dva tri Dulevo kamiončića. A od pre par godina i dva bagerčića.
Ako me sećanje dobro služi, ni nakon uvođenja Duleva ploče nisu pucale. To jest, ne sećam se (nekog većeg broja) popucalih ploča od sredine 2000ih do sredine 2010ih. Tako da mi se čini da pucanja nisu došla s tim Dulevo kamiončićima, nego mi se sve čini da najveći broj ploča pukne kad se pojedini pajseri iz dostava zalete. Jer Dulevo sve i da hoće ne može da ide brže od, šta ga znam, 20-30 km/h i ne može toliko brzo da nagazi na većinu ploča da bi ih prelomio (i to jednim točkom). A dostavni kombiji umeju da se zaleću u jutarnjim satima kad nema nikog.

A možda i vreme igra svoju ulogu, jer kapiram da iako je sve to kamen i asfalt, sve se to vremenom sleže i troši. Ali naravno to nije opravdanje ni za jednu gradsku vlast (čija god ona bila, baš me briga) da se ne bavi redovnim održavanjem i saniranjem tih problema na pravi način. Jer je bolje, pametnije a na duge staze čak i jeftinije, da kad se jednom menja neko mesto, da se sve to odradi valjano tako da se ploče ne klimaju i svojim ivicama ne štrče narednih 10-15 godina. A ne da se naspe malo peska i ostavi sve da štrči i klima se, i onda posle par meseci ajmo opet jovo nanovo.
Ako su mogli te 1987 da urade toliku deonicu tako kvalitetno za samo šest meseci, pa pobogu valjda nije previše očekivati da u 2019. poprave 1% toga na bar približno isto kvalitetan način... :roll: Mislim to je kamen i asfalt. Nije gradnja hadronskog akceleratora...
 
Krenuli da poplocavaju deo izmedju konja i ulaza u pozoriste "Bosko Buha". I najzad sklanjaju one sklepotine od drvenih kucica sa trga jer vreme je za baste kafica...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603357#p603357:4bcr2w59 je napisao(la):
Vračarac » 19 Feb 2019 11:27 pm[/url]":4bcr2w59]Ruku na srce u Knezu je podloga bez asfalta sto dovodi do spiranja i brzeg pucanja, tu se treba obratitit Josipu Brozu Titu za reklamacije a ne Vesicu

Tito nije medju zivima vec skoro punih 39 godina, a i dok je bio ziv nije bio ni gradonacelnik Beograda niti je imao bilo kakvu drugu funkciju na gradskom nivou, to je opste poznato, nadam se. Ovi sadasnji su na vlasti na gradskom nivou vec nekih 5-6 godina sto je i te kako dovoljno vremena da se ovakve stvari rese, ako postoji volja, strucnost i neka elementarna briga o tome kako nam grad, a pogotovi njegov najuzi centar. Ovde govorimo o najposecenijoj i najreprezentativnijoj beogradskoj ulici i Vesic jeste prava adresa za ovo pitanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603357#p603357:17hn2t3s je napisao(la):
Vračarac » Sre Feb 20, 2019 1:27 am[/url]":17hn2t3s]Ruku na srce u Knezu je podloga bez asfalta sto dovodi do spiranja i brzeg pucanja, tu se treba obratitit Josipu Brozu Titu za reklamacije a ne Vesicu

Knez se doslovno raspao u poslednjih par godina, a najviše se raspada ono što je nekoliko puta do sada popravljano od strane ove vlasti, stari neuništeni delovi nisu ni mrdnuli posle 30 godina, ali se zato Slavija raspala pre otvaranja. Naravno, svaka čast onima koji se oduševljavaju kad vide onaj cirkus na Slaviji, ja prosto ne mogu da verujem da je ovakav fušeraj moguć u nekoj evrospokoj zemlji. Inače, pomenuti je na vlasti već duže, trebalo bi da zna kakav je standard bio i kakav je danas. Žali Bože granita koji ugradjuju onako i lome jer su nesposobni da održavaju ulicu kako treba.
Ništa lično, samo se nadovezujem na priču.
 
Ja sam rekao da su se ploce postavljale za vreme koministickog rezima tj partije bez asfalta, Tito mi je bio metafora za to posto nijednog tadasnjeg gradskog komunistu nisam znao ali vidim da pojdinci zaista misle da sam sugerisao da se ide u kucu cveca na grob druga Titee da se reklamiraju radovi, pa mi je covek otkrio da Marsal i koljac vrazije divizije nije bio gradonacelnik a ja mislio da jeste.
Onda mi je direktor rekao da su 80tih kad su postavljali ploce stavljali asfalt iako ga nikad ni na jednom mestu nisam video gde god su podigli ploce ali ajde neka bude da sam neupucen. Nije mi cilj bio da branim Vesica nego sam mislio da ispod ploca nema asfalta nista vise.
PS Prekjuce sam svojim ocima u Djure Jaksica gledao kad su kopali rupu, nema asfalta ni na mapi, beton pa pesak...
 
Fotke fotke djure jaksica radjena prije nekih 8 godina i mislim da na bb postoje fotke tog poplocavanja
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603529#p603529:3vr1ow3m je napisao(la):
direktor » Sre Feb 20, 2019 5:27 pm[/url]":3vr1ow3m]Fotke fotke djure jaksica radjena prije nekih 8 godina i mislim da na bb postoje fotke tog poplocavanja

Izvini nije Djure Jaksica nego Zmaj Jovina ispred progresa na to sam mislio
 
E vidis ta uicaje radjena 1998 godine i tu nije kamen kao u knezu jablanicki gabro vec kamen iz portugala
Takodje moguce da u tom djelu radjena drugacija podloga zbog opste nestasice naftnih derivata ... mada sumljam da se progres koji je to platio nije snaso za asfalt kad su kam dovezli iz portugala koji je naj slicniji jablanickom
 
Progres nije zalio para, ni za zgradu, a ni za okolinu. To je prva pametna zgrada u Beogradu, secam se da sam te 1997 prvi put video lavaboe u toaletima sa senzorima za vodu.
 
Zeks misliš "pametni tj progresivni toalet" :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603362#p603362:2gj0jcvt je napisao(la):
direktor » 20 Feb 2019 01:52 am[/url]":2gj0jcvt]Knez ima podlogu od asvalta ispod problem se javlja dje su pajseri provlacili instalacije i tu podligu nisu uradili od asfalta vec od betona
Vracar malo edukacije imas na forumu fotke poplocavanja kneza i ugradnje novih instalacija toplovoda i bvk itd sve uradjeno za 6 mjeseci cijela ulica

Ne bih rekao da Knez ima asfalt. Ploče su poređane po zemjanoj podlozi. Jedan od inženjera koji su, onomad, to radili, moj je kolega i kaže da je asfaltna podloga ispod ploča - epohalna budalaština i apsurd, koji praktičnost upotrebe ploča (jednostavnost popravki) poništava.

Takođe mi, iz sledeće tvoje poruke, nije poznato kakva je to "kriza naftnih derivata" bila 1998, da bi tada radili ulicu bez asfaltne podloge.
 
Asfalt je radjen zbog stabilzacije i brzine izmedju ploca i asfalta je pjesak ...zar se tad nije gorivo kupovalo na flase
Nazalost nije vise medju nama Brana Jovin da nam iz prve ruke objasni
Kad budu negdje digli ploce u knezu vidjece se ispod pjeska asfalt
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=603603#p603603:enbhlg8y je napisao(la):
Igor » 20 Feb 2019 11:56 pm[/url]":enbhlg8y]Zeks misliš "pametni tj progresivni toalet" :)

Ne cela zgrada sve je bilo na dugme, i moglo je tad jos da se programira (ventilacija, grejanje, rasveta...) :) nego mi je toalet ostao posebno memorisan u secanju :) (jbt zvuci ko da imam 100 god)

Inace svidja mi se termin Progresivni toalet :) dobar brending :)
 
Vrh