Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Тај црвени дигитални сат и онај код Москве плави и на Радио Београду зелени су кич невиђени и брука и срамота, са Радио Београда су скинули класичан сат који је по мени културно добро и ставили оно зелено дигитално смеће.. заиста не могу да верујем шта се ради. Као да неко иде по граду и гледа шта би још могло да се упропасти.
 
Moraju da premeste ovaj sat sto kaze And7rey...ne bi li trg jos vise " prodisao ". Ovako je stvarno bzvz. Iz kadra poslednje slike se to najbolje vidi.
 
Najveci strah mi je koliko ce se letnja basta cuvenog kafica pruziti po trgu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599553#p599553:3pcot5d2 je napisao(la):
Posmatrac » Sub Feb 02, 2019 10:22 am[/url]":3pcot5d2]Da, da, to je kocka koja ce okruziti centralni plato.
file.php
Da li ovo znaci da ce ponovo postaviti dve velike zardinjere...???!!!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601345#p601345:3ump8zah je napisao(la):
Pasarela » 10 Feb 2019 06:49 pm[/url]":3ump8zah]Тај црвени дигитални сат и онај код Москве плави и на Радио Београду зелени су кич невиђени и брука и срамота

Oba su jeziva, istina ziva.
 
Дигитални сат са трга пребацити на Аутокоманду, код стајалишта Ластиних и међуградских аутобуса, а дигитални сат код Москве пребацити код Прокопа.
 
Stefan BB":2ctuw10r je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599553#p599553 je napisao(la):
Posmatrac » Sub Feb 02, 2019 10:22 am[/url]":2ctuw10r]Da, da, to je kocka koja ce okruziti centralni plato.
Da li ovo znaci da ce ponovo postaviti dve velike zardinjere...???!!!
Ma ne, to je pređašnje stanje, vidiš da su sivom bojom takođe obeležene stare žardinjere oko spomenika, kao i stara linija ivičnjaka. Taj deo je već uveliko popločan.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601426#p601426:gmvx6mec je napisao(la):
Дошљак » 10 Feb 2019 11:41 pm[/url]":gmvx6mec]Дигитални сат са трга пребацити на Аутокоманду, код стајалишта Ластиних и међуградских аутобуса, а дигитални сат код Москве пребацити код Прокопа.

Ja bih ovaj sa trga prebacio na novu zel stanicu NBGD, posto ce se uklopiti uz arh buduce bas i zel stanice, a onaj sa TT bih prebacio ispred Arene na onu stranu ka autoputu.
 
Sat za pocetak treba popraviti ...opet ista rasprava se vodi
 
Ево ко хоће да испроба ново поплочање има прилику за то. Спој новог и старог. Драго ми је што ће ново поплочање ићи скроз до дома штампе, плашио сам се да ће уз њега оставити узан појас старог поплочања.
 
Ove su ploče ok kao prelaz ka ovim velikim na trgu, vremenom će se pokazati koliko su kvalitetne. Videćemo kako se uklopaju kad dobijemo širu sliku sa njima između ovih starih tamnijih ka Knezu i novih svetlijih na trgu.
 
Ploce na trgu su mi bas lepe i mislim da ce vizuelno na kraju biti preporod, ali

Da su deset centimetara debele nisu. Nemojte da se lazemo. Danas sam ih izbliza gledao, ovo je osmica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601701#p601701:1ji6ktvq je napisao(la):
Posmatrac » Uto Feb 12, 2019 4:07 pm[/url]":1ji6ktvq]Ploce na trgu su mi bas lepe i mislim da ce vizuelno na kraju biti preporod, ali

Da su deset centimetara debele nisu. Nemojte da se lazemo. Danas sam ih izbliza gledao, ovo je osmica.
file.php

file.php


iskreno dali ima neki strucnjak ko zna dal se ovo zaista ovako radi? ja cesto video u becu kada negde sipaju pesak dolaze teske masine koje to izlupaju da pesak nema gde da se seta pa onda mecaju ploce...dal se tako i kod nas radi? kako se onda desi da svuda ploce se lome? dobro na pocetku knez mih. su bili automobili koji nisu smeli tu da voze ...ili su te ploce jeftine i loseg kvaliteta?
 
Ja ću laički reći da će ploče pre da se polome ako postoji čvrsta podloga (afalft, beton) ispod sloja peska. Utabana zemlja dozvoljava da podloga diše ravnomerno u slučaju opterećenja od vozila, dok u slučaju asfalta, sloj za "disanje" je samo par centimetara.

Naravno, samo u slučaju da prolaze vozila (od pešaka nema šanse kakva god da je podloga).
 
Valjda su inženjeri računali da že na Trgu da vršljaju bine i razni kamioni i manifestacije u budućnosti pa su uradili dobar proračun. Uostalom i Trg že biti pod garancijom, a i političari lete sa vlasti, i imaju krivičnu odgovornost ako su ugovorili štetan posao.
 
Eno gomila političara otišla sa vlasti i osuđeno zbog Koridora i Slavije ;)

Ako ploče na Trgu puknu u prvih godinu dana mislim da bi bilo pošteno da kompletna gradska garnitura podnese ostavku.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Ploce pucaju kada dodje do neravnomernog sleganja tla ispod ploca. Uglavnom zbog kobinacije atmosferskih voda i nekvatitetne pripreme tla. Asfalt upravo to onemogucava. Sloj peska dodje kao "amortizer" izmedju asfalta i ploca. Pesak mora biti konzistentne granulacije. Izabrano resenje je najbolje koje se moze zamisliti sa ovim materijalima.
 
nadam se, da ce brzo da sruse ovi stalklenicu. zaista nije potrebna i bolje da ostane samo park nego da jos dugo gledamo ovu zgradu
 
Искрено да је стакленац виши три спрата да заклони оне накарадне чардаке надзидане 90их на међуратне зграде, и не би имали тако страшну визуру на главном тргу.
 
Vrh