Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Staklenac srušiti i sagraditi nešto normalno što bi sakrilo te čardake. I da to bude nešto što narod može da koristi i/ili uživa u tome: opera, muzej ili park sa stenom za penjanje ili vodopadom itd itd
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601857#p601857:10awjwx0 je napisao(la):
Gazi Bengazi » Today, 01:24[/url]":10awjwx0]Ploce pucaju kada dodje do neravnomernog sleganja tla ispod ploca. Uglavnom zbog kobinacije atmosferskih voda i nekvatitetne pripreme tla. Asfalt upravo to onemogucava. Sloj peska dodje kao "amortizer" izmedju asfalta i ploca. Pesak mora biti konzistentne granulacije. Izabrano resenje je najbolje koje se moze zamisliti sa ovim materijalima.

Hajde da pitam nešto laički. Ako se radi ovakva asfaltna podloga, gde voda otiče?
 
U slivnicke restke koje su na trgu postavljene duz cijelog trga na razmaku ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601913#p601913:1j9e3stf je napisao(la):
astrodule » 13 Feb 2019 11:58 am[/url]":1j9e3stf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=601857#p601857:1j9e3stf je napisao(la):
Gazi Bengazi » Today, 01:24[/url]":1j9e3stf]Ploce pucaju kada dodje do neravnomernog sleganja tla ispod ploca. Uglavnom zbog kobinacije atmosferskih voda i nekvatitetne pripreme tla. Asfalt upravo to onemogucava. Sloj peska dodje kao "amortizer" izmedju asfalta i ploca. Pesak mora biti konzistentne granulacije. Izabrano resenje je najbolje koje se moze zamisliti sa ovim materijalima.

Hajde da pitam nešto laički. Ako se radi ovakva asfaltna podloga, gde voda otiče?

Kao podloga se radi takozvani "porozni" asfalt. Mali agregati se izostavljaju iz asfaltne mesavine. Ostavljaju se vece pojedinacne cestice agregata izmedju kojih se formiraju male supljine i daju sloju poroznost. I na slikama se vidi da je sloj asfalta "grub", ima krupniju granulaciju.
 
Gracijas obojici. Nisam znao za ovaj porozni asfalt, mada jesam primetio da je taj sloj krupnije granulacije (kao npr. podloga za tartan stazu u parku kod MSU).
 
Jel do ove crvene linije ima da prošire Trg, a saobraćajne trake treba da budu 2+2 i bez ili sa ostrvima?
 
Trejsi":13jp6l8j je napisao(la):
Staklenac srušiti i sagraditi nešto normalno što bi sakrilo te čardake. I da to bude nešto što narod može da koristi i/ili uživa u tome: opera, muzej ili park sa stenom za penjanje ili vodopadom itd itd
Čardake prve i rušiti!! Od celog ovarta ostaviti eventualno bioskop Balkan. Mada ne mora ni to

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Mnogo ružno izgledaju ove ploče koje se postavljaju na trgu. Uopšte se ne uklapaju u ostatak centralne gradske zone.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=602565#p602565:1c20nzm4 je napisao(la):
vranac » Sub Feb 16, 2019 6:12 pm[/url]":1c20nzm4]Mnogo ružno izgledaju ove ploče koje se postavljaju na trgu. Uopšte se ne uklapaju u ostatak centralne gradske zone.

Jel si ozbiljan ili?
 
Moje misljenje je da nisu ruzne, ali mislim da bi se neka malo tamnija varijanta dosta bolje uklopila, ovako dosta odudara od preostale celine koje isto cine trg. Naravno, ukusi su razliciti i ne treba toliko raspravljati oko toga. U svakom slucaju od koga je...dobro je. Najbitnije da se sto kvalitetnije odradi.
 
Taj jablanički granit vremenom potamni. Najbolje se to vidi kad krpe Knez, koliko su nove ploče svetlije.

Još su ovde veće ploče, i otvorenija površina, pa deluje još svetlije nego npr. na Obilićevom vencu ili u Vuka Karadžića ;)

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Na trgu mislim da nije jablanicki granit vec druga neka vrsta ima previse bjelih sara ...
 
Jedan od razloga što popločavanje trga ide ovako sporo je i turbulentna godina koja je pred nama. Evo jedne Zamurovićeve fotografije snimljene sinoć:

 
Jesi ti slikao???
Sta je forumasi necete da date coveku post pohvale zato sto je protest porade a? :mrgreen:
 
Ne, nisam ja slikao, već Dragoljub Zamurović, jedan od najpoznatijih srpskih fotografa.
 
Taman se bacih u matematiku preracunavajuci koliko je u subotu bilo ljudi koji su dosli da pogledaju kako napreduju radovi na rekonstrukciji Trga Republike, a cetiri prethodna posta sa nekim procenama dobise nogu .
Nema veze doci ce oni i iduce subote da vide napredak rekonstrukcije pa ih tada brojimo... :)
Dinamika radova na trgu .
Poceli su da poplocavaju 23.01.2019 i otprilike ce za par dana da spoje one dve velike table. U proseku oko pedesetak metara kvadratnih dnevno se poplocava.
 
Ja sam ovde napisao poveci tekst i racunicu za proteste ali posto to Beobuild MNOGO smeta sta da vam kazem...Cak sam i otvorio temu ali su je izbrisali...
 
Imas temu o politici pretrazi malo forum dobronamjeran savjet
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=602565#p602565:1mq0rkfx je napisao(la):
vranac » Sub Feb 16, 2019 7:12 pm[/url]":1mq0rkfx]Mnogo ružno izgledaju ove ploče koje se postavljaju na trgu. Uopšte se ne uklapaju u ostatak centralne gradske zone.
Pa šta ako se ne uklapaju. Bitno je da će Trg da izgleda lepše nego što je bio pre. Ako može Strahinjića Bana da odudara od okoline i da izgleda super , onda može i Trg. :)
 
IMG-20190215-202632.jpg
 
Ovo za sada izgleda bolje nego što je bilo.
Ne znam kako će da bude u julu/avgustu kada upeče i kada se ploče usijaju. Videćemo...

A kako li samo misle da u ovo uklope siluetu ostataka kapije...????
 
Vrh