Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Треба мислити и на људе који живе на том потезу. Трамвај свакако треба вратити али не треба у потпуности истерати друмски саобраћај из центра већ направити алтернативе, умп, смт и тунел до Деспота Стефана.
 
Upravo tako, ne treba ići u krajnosti i potpuno izbacivati saobraćaj iz Kralja Milana, grad bi se umrtvio..Pešačka zona od Trga ka Kališu je sasvim dovoljna.
 
Baš bi bilo lepo da se tramvaji vrate na potez Kalemegdan-Slavija, preko Trga i Terazija. :)
 
Zaista sam (neprijatno) iznenadjen stavovima vecine izrecenim po pitanju 'pametne odluke' o sirenju pesacke zone.

Kako moze biti pozitivno ako ste i sami s i do jednog rekli da nedostaju alternativni pravci, metro,tuneli, ump (...) ?

Pa zar nije potrebno raditi obrnutim redosled?

Ono, obezbediti saobracajnice i drumski tunel, koji ce preuzeti opterecenje saobracaja proteranog sa trga i drugih ulica koje bi postale pesacke.
Obezbediti nove koridore za javni gradski prevoz, pa i (legendarni) metro.
Obezbediti prvenstveno podzemna parkiralista, za stanare, zaposlene, ali i one koji iz nekog razloga moraju ili bas zele da dodju licnim preovzom.

Rekao bih da se tek nakon ispunjenja ovih preduslova otvara mogucnost za sirenje pesacke zone.

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=568657#p568657:2y7yr0ce je napisao(la):
Zombieboy » 20 Sep 2018 09:21 am[/url]":2y7yr0ce]Zar nije neko od glavešina izjavio nešto u smislu "sat poklon privatne kompanije kome nije mesto na trgu"? Zar ne možemo da pokrenemo neku peticiju da se sat premesti? Očigledno volja postoji sa obe strane.

Po meni bi bilo idealno premestiti taj sat na novi plato na Slaviji. Mislim da bi se tu mnogo bolje uklopio.
 
Rekao bih da se tek nakon ispunjenja ovih preduslova otvara mogucnost za sirenje pesacke zone.

... što bi u prevodu značilo NIKAD...

I drugo, niko ovde ne pominje totalno zatvaranje ulica, već redukciju saobraćaja u važnijim ulicama, što će se sasvim izvesno desiti.
 
@Vladivoje
Taj rezon "znas kad bi se to desilo" su primenili po pitanju zeleznicke stanice.
A to sto je nije zvanicno pesacka, vec "kombinovana" zona, nece znaciti nista sa 10 frekfentnih linija javnog prevoza.


Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Setio sam se sad da okacim ono sto me odusevilo pre mesec dana u jednom gradicu na severu Nemacke kad sam bio. Na trgu imaju nekoliko ovakvih ormana koji mogu da se izvuku iz zemlje. Postoje i hidranti/prikljucci za vodu ali nisam ih uslikao. Vrlo verovatno da nista slicno ovi nece napraviti.



 
Digitalni sat Zepter ukloniti i to je već pobeda.. i onaj isto ispred Moskve je kič nevidjeni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=570302#p570302:l98vbpe7 je napisao(la):
direktor » Wed Sep 26, 2018 10:32 pm[/url]":l98vbpe7]Sta vam toliko smeta sat gdje ce se ljudi sastajati
Kod Stambol kapije
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=570302#p570302:i36lh3zu je napisao(la):
direktor » 26 Sep 2018 10:32 pm[/url]":i36lh3zu]Sta vam toliko smeta sat gdje ce se ljudi sastajati
Smeta to što se ni po čemu ne uklapa u prostor. Svaki deo grada ima, ili bi trebalo da ima, neki domintan ambijent, obično povezan sa periodom u kome je najveći deo okolnih zgrada bio izgrađen, mada je ponekad, ali ređe, dominantna i trenutna namena prostora. Svejedno, neka vrsta sklada, uklapanja elemenata i utisak celine mora da postoji. Zbog toga OVAKAV sat predstavlja svima vidljivu legitimaciju urbanističke anarhije 90-tih postavljenu na najelitniji trg glavnog grada. Kao da je neko namerno zabio svoju ličnu zastavu neukusa baš u sam centar, neku javnu deklaraciju da "nama to više nije važno". Otprilike, ako masi izgleda moderno i zapadno, koga briga za okolinu gde to stoji. Naravno, drugi ne moraju da se slože, pošto je estetika ipak donekle individualna stvar, ali meni to tako izgleda.
 
Izgleda da ce stvarno da se sacuvaju i obeleze ovi ostaci stambol kapije, cim ih jos nisu zatrpali.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=570367#p570367:2jhfnn84 je napisao(la):
direktor » 27 Sep 2018 08:57 am[/url]":2jhfnn84]Zuma sat je postavljen 2000 milenjumski sat
Dobro, svejedno, šta godina postavljanja menja u njegovom izgledu? Sa čime se to u okolini slaže hromirani čelik, staklo, žice i nekakva abortirana simulacija metalnog balkona? Čemu pobogu služi balkon? Sve zajedno je kič po definiciji.

sat2.jpg
 
Milenijumski sat(rad arh.Ksenije Bulatovic jednog od autora rekonstrukcije Cvetnog trga) se pre svega ne održava od kad ga je Delta predala gradu 2016.
Ne radi,oblepljen je plakatima u donjem delu .Lokacija mu je loša, nije vidljiv(digitalni deo je okrenut Čika Ljubinoj umesto Knezu), smeta komunikaciji.
Bolje da se obnovi i premesti na prikladniju lokaciju



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh