Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Можда би фасадна цигла била прави одабир за објекат који треба да никне уместо стакленца?
 
Neobrutalizam u 2023? Što da ne :)

A da se raspiše međunarodni konkurs, sa ogromnim nagradama, pa da dobijemo što se dobiti može? Ili mi da se okušamo, onako laički?
 
Можемо да направимо овде форумску радионицу за почетак :)
 
1967. godine pre Staklenca.
FB_IMG_1685369887405.jpg
 
Kontroverzan predlog - soliter
:cool:
Тешко може бити солитер ако се ослања на низ зграда без обзира на висину :D

Одлична слика и прилика неадекватног и накарадног самоуправљачког урбанизма. Другови рушили и прекрајали Теразије, изградили онолика а нису били у стању да прво адекватно попуне пар најружнијих рупа у центру града, ову, две на Славији и једну на Савском тргу.
 
Коцке повадити и пребацити на Калемегдану а овде асфалтирати.
 
Коцке повадити и пребацити на Калемегдану а овде асфалтирати.
Nikako.
Što bi rekao Anđus, ima nešto i u fizionomi.
Zar ti nije stalo da grad bude lep a sa ovom kockom to svakako jeste, samo da se Šapić i Vesić dovedu u red i da se to održava jer ovo sad sa njih dvojcom je što bi Mile Dodik rekao ciganija poprilična.
Na Kališ da se prebaci prelepa kocka sa Kalenić pijace da ne bacaju krastavce i pomodori po njoj...
 
Nikako.
Što bi rekao Anđus, ima nešto i u fizionomi.
Zar ti nije stalo da grad bude lep a sa ovom kockom to svakako jeste, samo da se Šapić i Vesić dovedu u red i da se to održava jer ovo sad sa njih dvojcom je što bi Mile Dodik rekao ciganija poprilična.
Na Kališ da se prebaci prelepa kocka sa Kalenić pijace da ne bacaju krastavce i pomodori po njoj...
Пази, да је трг опкољен зградама из 19. века па да калдрма и има смисла, или да је саобраћајно регулисано тако да семафори заустављају саобраћај испред калдрме, па да се дуже целе калдрмисане површине коловоза може прелазити. Овако, са исцртаним тракама, стрелицама за смер и разделним острвима, и са 70% зграда из 20. века у модерним стиловима реално нема ни неку естетску функцију. Мени као пешаку та калдрма није нека претерано значајна лепота, ако ја морам од трга до Стакленца около-наоколо кроз 2 семафора.
Зато лепо, Калдрму на Калемегдан, тј. у Доњи град код Карлове капије па ка Видин капији, а ту старију калдрму са Каленића можемо око Деспотове куле.
 
Лакше је само повадити и прећи лепо асфалтом туда :) Трг је имао асфалт и пре 100 година :)
 
Vrh