Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

nervozna baba":1j14pn3j je napisao(la):
Citam i ne verujem..... :kafa:

"Prema njegovim rečima, izvođaču radova je naloženo da okrene postavljene kocke da bi gornja površina bila ravna, a prostor bio dostupan za sve - uključujući i bicikiliste i motocikliste i osobe sa invaliditetom, rekao je Stojčić i dodao da bi svi radovi, uljučujući i obeležavanje biciklističkih traka trebalo da budu gotovi za mesec i po."

https://www.blic.rs/vesti/beograd/kocke ... se/xe5swlz

Dakle, ovi su uspeli stvarno i - kamen da pokvare.... Sada vec jedva cekam da vidim drugu stranu kamena... k'o drugu stranu Meseca. :kafa:
Droga krokodil
Nema druge!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Molim da se naslov promeni u Rekonstrukcija rekonstrukcije Trga Republike
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659719#p659719:mj52rw4o je napisao(la):
Vračarac » 13 Sep 2019 11:18 am[/url]":mj52rw4o]Upravo to, dobra ideja i zelja je postojala da se stavi materijal koji je dobar i koji izgleda lepo. Strabag zvuci primamljivo kao strana multinacionalna kompanija ali oni angazuju posle nase dundjere i zavrsi se uvek lose. Za ovakve poslove dovesti sto ti kazes nekog zabara Mikelandjela da to lepo ukroji onako kako to oni rade sirom Italije a ne ovi nasi na coca coli koja se vidi i vinjaku u dzepu.
Ja sam slicno slaganje plocica doziveo u rodjenom kupatilu od jednog takvog dundjera.

ovo nije prvo postavljanje kocki u srbiji pa da se moze reci da nikada nismo znali to da uradimo ili da nemamo majstore za to. Knez Mihailova je rekonstruisana krajem osamdesetih i 20 je izdrzala bez problema, da ne pominjem takve primere. Problem je sto su dobri majstori, mahom otisli u Nemacku i Austriju jer tamo mogu da zarade nekoliko puta vishe ako rade kako treba.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659883#p659883:o6c4aiav je napisao(la):
nervozna baba » 13 Sep 2019 04:46 pm[/url]":o6c4aiav]Citam i ne verujem..... :kafa:

"Prema njegovim rečima, izvođaču radova je naloženo da okrene postavljene kocke da bi gornja površina bila ravna, a prostor bio dostupan za sve - uključujući i bicikiliste i motocikliste i osobe sa invaliditetom, rekao je Stojčić i dodao da bi svi radovi, uljučujući i obeležavanje biciklističkih traka trebalo da budu gotovi za mesec i po."

https://www.blic.rs/vesti/beograd/kocke ... se/xe5swlz

Dakle, ovi su uspeli stvarno i - kamen da pokvare.... Sada vec jedva cekam da vidim drugu stranu kamena... k'o drugu stranu Meseca. :kafa:
Pobogu !!!

Ta druga strana, ustvari svih 5 ostalih strana, su ravno i veoma fino sečeni granit, glatke kao staklo. Kako će vozila da koče na tome? To je opasno. Sada su već u pitanju i životi ljudi, a ne samo loš kolovoz kao pre ove poslednje "popravke".

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659792#p659792:34wgudl5 je napisao(la):
Zuma » Pet Sep 13, 2019 2:25 pm[/url]":34wgudl5]Tek sam sad uočio da Vesić koristi termin "presložiti", a ne popraviti ili nešto slično. Međutim to znači da se čitav kolovoz radi ponovo. Moraju da izvade blokove, poprave podlogu, nekako ravnije iseku vrhove svih granitnih blokova (?, otvore kamenolom-radionicu na Trgu?), onda ih vrate nazad i opet nekakako bolje reše horizontalno vezivanje blokova, ali sada tako da vezivno sredstvo izdrži sva opterećenja, da se ne raspada posle 10 dana, i da trajno bude vodonepropusno. Puno sreće oko svega toga.

Ako Pavelic i Vesic budu imali problema u naknadnom "presložavanju'' granitnih blokova,nikad nije kasno da potraze ''strucnu pomoc'': :wink:


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7GiQkxsje5c[/youtube]
 
izvođaču radova je naloženo da okrene postavljene kocke da bi gornja površina bila ravna, a prostor bio dostupan za sve - uključujući i bicikiliste i motocikliste i osobe sa invaliditetom

Au

Ovo Monti Pajton?
 
Горе. Монти Пајтон је фикција. Ово је стварност.
 
Mislim da će u svakom trenutku da uleti argument: "ništa vama nije dobro, vi mrzite Srbiju!" :laugh:
 
@Zuma, to je i meni prvo palo na pamet, zato sam i postavila izvod iz teksta.
@svi drugi, ovo je horor. Monti Pajton je fina humoristicka serija a ovi nasi su davno prestali da nas uveseljavaju, a nisu ni fini. :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659909#p659909:do5fuh84 je napisao(la):
relja » Pet Sep 13, 2019 6:35 pm[/url]":do5fuh84]Mislim da će u svakom trenutku da uleti argument: "ništa vama nije dobro, vi mrzite Srbiju!" :laugh:

Mogu i ja nesto da volim ili ne volim,da kritikujem ili ismevam,ali da do te mere podcenjujem Beograd,njegove stanovnike i njihovu
inteligenciju nikad nebi mogao !

Onaj koje osmislio i vodio celu ovu pricu oko rekonstrukcije Trga Republike siguran sam da ne voli Beograd,niti ga je ikad voleo...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659875#p659875:1gl6rtv6 je napisao(la):
bair » Пет Сеп 13, 2019 4:33 pm[/url]":1gl6rtv6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659761#p659761:1gl6rtv6 je napisao(la):
Zuma » Pet Sep 13, 2019 1:40 pm[/url]":1gl6rtv6]Sa Tvitera i drugih medija:

"Gradonačelnik Šapca Nebojša Zelenović ukazao je danas da je rekonstrukcija trga u tom gradu, koji je površinski veći nego Trg Republike u Beogradu, koštala 400.000 evra, i trajala 75 dana, dok su radovi na beogradskom izvođeni 375 dana i koštali 10 miliona evra, 20 puta više."

Po mom secanju, a prelistao sam i lokalne portale sta su pisali u vreme radova da se podsetim, trg je sve vreme bio prohodan, zatvarani su samo oni delovi gde su se izvodili radovi. Nakon otvaranja nije bilo popravki
Трг Шабачких жртава нема никакву саобраћајну функцију. Чак ни за пешаке није толико значајан, пошто је оивичен зградама и комуницира са околним саобраћајницама на три стране - са једне са пешачком зоном у Карађорђевој улици, са друге стране са слепом улицом између хотела и блока стамбених зграда а са треће стране излази на улицу Цара Душана која само пролази поред. Трг је простран, некима леп (мени лично ове боје нису лепе и кич су), али није правилно заокружен , само поплочање целе пешачке зоне, трга и најближих улица је у потпуном нескладу, а и на тргу је пре био јавни паркинг, сада је паркирање у ширем центру Шапца велики проблем.
И никако није за поређење са Тргом републике, пошто није сређиван коловоз, а и сам трг није никакво саобраћајно чвориште пошто код њега нема стајалишта јавног превоза.
 
Šta li je zapravo u pitanju:

To da je ova rerekonstrukcija kaldrme došla zbog ulegnuća same kocke, ili ipak da su stvarno usvojili primedbe građana o nefunkcionalnom kretanju?
Mislim da je populizam u pitanju, gde se dodvoravaju građanima pričajući da je narod u pravu, a sa druge strane postoje ozbiljni problemi u samom ulegnuću kaldrme.

Inače, kako je moguće da se dve nedelje po otvaranju vrši nadzor od strane vlast i da se ustanovi da nešto nije kako treba. Ko je vršio projektni nadzor tokom njegovog izvođenja? zašto se krivi izvođač tek sada, a ne tokom nadzornog perioda. Neko je ovde debelo zakazao svakako!
 
@Antoine
Ovo je, kako kažu mediji, iznenadna inspekcija, dve nedelje nakon otvaranja Trga Republike, koji je otvoren 55 dana pre roka. Kao čuli primedbe građana na neravnine, ali zato ni reči o ulegnućima. :laugh:
Ovo je samo paravan, kao šatro ublaženje neravnina, ali se zapravo popravlja propadanje kaldrme. Barem dok nije sve propalo, tada ne bi mogli da sakriju loše radove, završene 55 dana pre roka.
 
Pa ako nema čak ni projekta po kome se radi, što je valjda osnova svega, svake javne kontrole, ne znam zašto bi se neko zamajavao nadzorom. To je tako prevaziđeno. Lepo se unapred dogovore o svemu, pa niko ne gubi vreme. Posle, i samo u slučaju da neke dokone osobe počnu da se bune, ima vremena da se razmotri najbezbedniji izlaz ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659915#p659915:2rfqm5uk je napisao(la):
Дошљак » Pet Sep 13, 2019 7:00 pm[/url]":2rfqm5uk]Трг Шабачких жртава нема никакву саобраћајну функцију. Чак ни за пешаке није толико значајан, пошто је оивичен зградама и комуницира са околним саобраћајницама на три стране - са једне са пешачком зоном у Карађорђевој улици, са друге стране са слепом улицом између хотела и блока стамбених зграда а са треће стране излази на улицу Цара Душана која само пролази поред. Трг је простран, некима леп (мени лично ове боје нису лепе и кич су), али није правилно заокружен , само поплочање целе пешачке зоне, трга и најближих улица је у потпуном нескладу, а и на тргу је пре био јавни паркинг, сада је паркирање у ширем центру Шапца велики проблем.
И никако није за поређење са Тргом републике, пошто није сређиван коловоз, а и сам трг није никакво саобраћајно чвориште пошто код њега нема стајалишта јавног превоза.


Ja sam samo rekao da gradjani nisu osetiili tih 75 dana radova posto izvodjaci radova nisu zatvarali ceo taj prostor vec samo ono gde se radi, dok se radi. Rekao sam i da nije bilo popravki. To su sve normalne stvari ali vidimo da sada mediji tvrde da je normalno zaje*******avati gradjane ogranicavanjem kretanja i da je kisa dovoljan razlog da se opet radi nesto sto je tek uradjeno.

Sto se sabackog trga tice, izgled nikad ne komentarisem, meni je bitna udobnost - da li se prostor koristi na dobar nacin ili ne. Sada se ovaj prostor koristi na dobar nacin. Ranije je bio tu parking i to nije normalno. Gomila skupova je odrzavana u Karadjordjevoj, cime je ta ulica bila potpuno blokirana zato sto su se na trgu baskarili automobili.

Sto se tice parkinga u centru, istina je da se vec nekoliko godina uzima prostor automobilima i daje pesacima. Ja to potpuno podrzavam i zao mi je sto lokalna vlast nema vise hrabrosti da realizuje one planove koji su mogli da se vide na javnim uvidima na sajtu (npr. pesacka zona od trga do parka sa desne strane Trznice)..

Ja zivim tu u centru, tu i tamo poneki komsija zakuka kad se neka ulica proglasi jednosmernom ili kad se smanji prostor za parking ali budimo realni - svi ti prostori su sada mnogo zivlji nego pre. Sabac nije veliki, moze se prepesaciti a o bajsu da ne pricamo. Evo sad bi trebalo da startuje i pravi gradski prevoz, videcemo da li ce biti onakav kako ga najavljuju i da li ce zaziveti.


Nadam se da nisam puno trolovao :D
 
čekajte, pa valjda postoji neka građevinska dozvola? pa jel nakon izvršenih radova, izvršen tehnički prijem? pa jel' nakon toga izdata neka upotrebna dozvola? ili.... ?
 
Prodjoh tek sad trgom...
nije lose ...

fali pojilo - cesma da se utoli zedj

fali na klupama podguzna izolacija leti su preusijane a ostala god. doba preladne

fale najavljen delic sa drvenom kaldrmom . sto je obecano a sakupljena

fali izrazenije obelezije kapije da sa moze slikovati sa njom.

sve ovo moze brzo da se dopuni
kako trg ne bi osto felerican
:sesir:
 
Ovaj film koji gledamo pripada žanru "komedija strave i užasa". :mrgreen: Problem je u tome što producenti (mi), ne mogu da daju otkaz ni režiseratorima (vlas'), ni glumcima (izvođači radova).
 
cekaj ako okrecu kocku neravnindeo ce da dodje na podlogu...meni to jos vise deluje kao horor u najavi...?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659956#p659956:1f8s7k29 je napisao(la):
Bulbulderac17 » 13 Sep 2019 09:13 pm[/url]":1f8s7k29]cekaj ako okrecu kocku neravnindeo ce da dodje na podlogu...meni to jos vise deluje kao horor u najavi...?
Misliš na ovo? Naravno, šiljci su drastično prenaglašeni, ali se tako bolje vidi da se sada pojavljuje potencijalno problematična koncentracija i sile i toplote sa leti usijanog kamenja na vrlo malu površinu podloge od peska i asvalta (granit bar 10 puta bolje provodi toplotu od suvog peska). Sve u prisustvu stalnih vibracija. Teško je napamet reći da li to može biti novi problem ili ne.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658986#p658986:zh0gnnhd je napisao(la):
Gazi Bengazi » Sre Sep 11, 2019 4:00 am[/url]":zh0gnnhd]Sada, usled saobracaja, tamo gde tockovi najvise opterecuju podlogu dolazi do pucanja silikona i svaka voda (kisa ili pranje ulica), na tim mestima ispira podlogu, kocke tonu, i dolazi do stvaranja kolotraga. Ovaj proces je nemoguce zaustaviti osim potpunom rekonstrukcijom. Nadam se da postoji garantni period jer je ocigledno da proces ugradnje kocki nije bio adekvatan.

Kao sto rekoh, potpuna rekostrukcija je jedino resenje. Drago mi je da su to i nadlezni shvatili. Pozivanje na neravan kolovoz je samo izgovor za resavanje mnogo veceg problema.

Vec sam objasnio da kocke tonu zbog ispiranja materijala. Materijal za podlogu mora biti odgovarajuce granulacije i cvrstine. Granule ne smeju biti prevelike da ne bi doslo do naknadnog sleganja, a ne smeju biti premale da ih vode ne ispere. Odgovarajuca cvrstine sprecava pucanja granula.

Ovde je osnovna greska u nanosenju neodgovorajuceg materijala. Umesto peska nanesen je materijal slabe cvrstoce. Kada material nije dovoljne cvrstoce, dolazi do drobljenja i usitnjavanja usled pritiska. Ovde se material toliko izdrobio da se pretvorio u prah i voda ga je isprala na povrsinu gde ga vidimo kao bele fleke. Zato ponavlajm da je jedino resenje da se ukloni sva podloga i nanese nova odgovarajuceg kvaliteta. Nece nista postici ako samo prevrnu kocke a material ostane isti. Istu gresku sa napravili na juznom kraku koridora deset kad su za podlogu naneli crvenu drobljenu stenu slabe crvstoce, pa je put propao i pre pustanja u saobracaj. Verovatno je isti material ispod citavog trga ali pesaci ne stvaraju dovoljno pritiska da bi se problem pojavio. Nadam se da kamioni koji budu dovozili opremu za razna dogadjanja nece izazvati pomeranje ili pucanje ploca i na samom trgu.
 
Evo kako je kaldrma u Brizu, zašto tako ne naprave na trgu? Pre će biti da nemaju kvalitetan materijal i radnu snagu.
bb02379eb970368188d007b2c446f2dc.jpg


Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Vrh