Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Umirem od.smeha na ovu pricu o.suncobranima..
Majko mila, kako vam samo ne.dosadi? :)
Idite malo na temu o Milosevom autoputu pa obradite malo temu zagusenja putaa preko Umke... eno vec dve strane se niko nije zalio...

Pustite malo.suncobrane da se.odmore...
 
Sve u svemu ocena 3 plus....
Dobro smo.prosli, nije.lose...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655472#p655472:1a2innxe je napisao(la):
DraganSt » 01 Сеп 2019 02:38[/url]":1a2innxe]
Da bi ulepsala prostor. Fontane za to sluze.
Говорим о овом конкретном контексту. Не мислим да тргу фали фонтана. Нешто друго, можда, али фонтане постављена негде на ћошку, уз клупе - не видим како би то оплеменило простор.
 
Ne radi rasveta. Trg je prepun ljudi, dosta bolje izgleda nego prazan.
8a1d52bf5c668f8c19e04988d0f13621.jpg


Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Bio, video. Meni izgleda loše izvedeno (kocke) loše zamišljeno (presvetla boja kamena), svaka mrlja se vidi, kolovoz preuzan, kocke na kolovozu će biti pogibeljne.
Ljudi na trgu u čudu gledaju oko sebe, komentari su od podmešljivih do izrazito negativnih, i na detalje i na opšti utisak.
Što se tiče kvaliteta radova, Knez je za 10 kopalja ispred. Drugo vreme, kvalitetniji ljudi...
 
Usporili su GSP bespotrebnim i debilno dugackim semaforom kod Pozorista.
Usporili su ga kaldrmom od koje voznja deluje ko offroad manevrisanje po Pesteru.
Usporili su ga jos debilnijim i jos bespotrebnijim semaforom kod hotela Matijevic.
I za kraj, usporili su ga dodatnim stajalistem u Kolarcevoj.

I za ovo ste vi raspisivali konkurse i projekte!?
Bravo carevi, bravo! Ko vam dade diplome...
:bash: :bash:

P.S.
Vesicu doktore nas za sve i svasta, deder ajde malo posalji svoje crnokosuljase da rasciste kolovoz od veprina sto se parkiraju ispred stajalista ko da im je to dedovina. Ja znam da je to tradicija u njihovim/vasim krajevima a znam i da ste svi kolege i partijski pajtasi, al ono... probajte bar jednom da se pravite da ste nekakva institucija... Ako nista drugo, bar da ne ispadnete jos vece bruke i sprdnje u ocima turista koje toliko pominjete i forsirate.
 
^^
Pa bukvalno shvatili zonu usporenog saobraćaja :lol:
 
Ocena je najmanje 4+, 5-. A svi ovi ljudi na trgu su potvrda toga. Pohvalite jednom majku mu kad se neko iscima, pobedite sopstvene gene.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655476#p655476:1zbhj67m je napisao(la):
dove » Sub Avg 31, 2019 7:40 pm[/url]":1zbhj67m]
zatvorili su saobracaj
Gledajući ovu fotografiju prva asocijacija mi je "otvoreno klizalište". Jako malo mašte je potrebno da se zamisli januarski mraz.
42.jpg


Ocena: kec ko vrata (da ne bude popravnog, ne daj bože)
 
Na svim stadionskim banderama koje osvetljavaju Trg, bliže Vasinoj zalepljena krep traka i rukom ispisano "POD NAPONOM!"

Jel su oni ludi ili su im bandere elektrificirane?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ja ne kapiram ljudi, vi zivite u društvu, da ste sami na planeti pa možete praviti svoju savršenu realnost, ovako će uvek biti kompromisa, ali treba staviti granicu i ne tražiti dlaku u jajetu, kolko vidim ovde se apsolutno sve kritikuje i poredi sa nečim nakaradnim, nikad zadovoljni...
 
Pošto sam juče u odbranu našeg trga kačio slike velikih, praznih trgova po Evropi, pa me neki optužiše za manipulaciju, evo me i sa drugom, zelenijom verzijom trgova, čisto da održim objektivnost.

U Budimpešti je upravo završen još jedan trg, odnosno rekonstrukcija sa izgradnjom podzemne garaže.

Skoro identične površine kao Trg republike (doduše drugačijih dimenzija, duži a uži).

Sa zelenilom i retro stubovima.

Kačim ga najviše kao primer za detalje. Kakav je bio pre i kakav je sada Trg Jozefa Nadora.
 
Lepo, eto - mi ćemo imati rekonstruisani Savski trg na tu foru..Kakvi li će komentari tada biti - verovatno će smetati višak zelenila..
 
Madjari kidaju.

Tako se to i radi, posece se sve sto je bilo i posadi komplet sve novo da bi cinilo jasnu i urednu celinu.

U onom parcetu Makedonske su to isto mogli da urade, a ne da dodaju samo nove sadnice gde fale.
 
Вечерас веома живо на тргу. Ево још једна замерка, стајалиште на делу трга ближе Стакленцу, око њега баш тесно, начичкани стабло, стубови стајалишта, канта за смеће, а имали су простора да ту буде мало шире.
 
Nijedna klima na fasadi, sve isti prozori. Svaka cast za Budimpestu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655527#p655527:1alo4pl2 je napisao(la):
zexland » Sub Avg 31, 2019 10:44 pm[/url]":1alo4pl2]Madjari kidaju.

Tako se to i radi, posece se sve sto je bilo i posadi komplet sve novo da bi cinilo jasnu i urednu celinu.

U onom parcetu Makedonske su to isto mogli da urade, a ne da dodaju samo nove sadnice gde fale.
Ovde bi izbila revolucija kada bi posekli sve i posadili novo drveće radi ujednačavanja..
 
Napravili su trg koji ce sluziti svrhama manifestacija i okupljanja. gledajuci da je to glavni trg u gradu, u samom centru mogu da shvatim zasto su isli uz varijantu da sve bude tako poplocano. Ali svakako stojim uz to da su mogli da dodaju jos koji drvored i da ostave zelenilo koje je bilo oko spomenika, bilo bi lepse po mom ukusu doduse, ne svacijem naravno.

Veliki broj primedba sto se tice boja same podloge a barem hiljadu puta se na ovom forumu diskutovalo i zalagalo za svetliji izbor podloge. kako u Knez Mihajlovoj tako i na ostatku Starog Grada, posebno Dorcolu. Kada nas "uhvate" tamni i kisni dani svakako ce dobrodoci da podloga odaje malo svetlije boje nego inace.

Krajnje mislim da je greota sto se nije napravila velika garaza. povrsina je poprilicna a guzve oko Rajiceve pokazuju da bi tako nesto bile prece potrebno. Da li je to posledica nedostatka razmisljanja ili pak pre nedostatka finansijskih sredstava ostaje za raspravu ali videcemo da li ce ista uspeti da naprave kod Studentskog parka.
 
Prošao sam večeras preko ponovo trga, sada je bila upaljena rasveta na stubovima.
Osim ako baš ne zurite u reflektore (a zašto bi to radili?) trg je pristojno osvetljen.
Ove svetlo sive ploče su već zaprljane i neće još dugo ostati svetle.
Mogao je neko da stavi prst na čelo i da ze zapita zašto je baš onakva boja bila izabrana za poločavanje Kneza... i Obilićevog venca, i cele pešačke zone....

Novoposađena stabla pored Staklenca su već doživela fazu badnjaka... nema veze, evo, septembar je, sad će novogodišnja rasveta.

Sve to na stranu....
Ali ove grube kocke na kolovozu....u kombinaciji sa suženim kolovozom i spojenim stanicama linija JGP, pa to je osmislio neki id***.
Ili je projektovanje trga povereno ne nekom inženjeru, nego nekom nekom dizajneru.
Grafičkom.
Koji nema vozačku dozvolu.
I nikada nije bio u centru Beograda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655479#p655479:2hbc5bpf je napisao(la):
Хаеул » Sub Avg 31, 2019 8:42 pm[/url]":2hbc5bpf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=655472#p655472:2hbc5bpf je napisao(la):
DraganSt » 01 Сеп 2019 02:38[/url]":2hbc5bpf]
Da bi ulepsala prostor. Fontane za to sluze.
Говорим о овом конкретном контексту. Не мислим да тргу фали фонтана. Нешто друго, можда, али фонтане постављена негде на ћошку, уз клупе - не видим како би то оплеменило простор.

Можда би оплеменило овако, и то не ћошку него негде поред дрвореда, као у Варшави на главном тргу у срцу старог града.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=J8XL0B2YWzE[/youtube]

Около су клупице, када је лепо време, туристи тамо сатима седе и ужувају. А за све онима којима сметају сунцобрани на тргу у Београду, нек баце поглед на видео, тамо у позадини се виде сунцобрани.

О старом граду који има Варшава, Србија може само да сања. Иначе, скоро све је то срушено у току Другог светског рата, а Пољаци (и то комунисти) су то до детаља обновили после рата по оригиналним плановима. Поред многих кућа стоји фотографија како је изгледала рушевина пре почетка обнове.

Ја лично бих увео листу од сто лепих градова Европе и ниједан студент архитектуре не би могао да дипломира док не докаже да је посетио бар 30 места са те листе. Мислим да би тада било много мање оваквих питања, не би било предлога да се уместо обнове зграде библиотеке подижу пластеници, а и архитекте би вероватно научиле да улице могу да се поплочају и мало топлијим бојама, а не само сивим плочама.
 
Vrh