Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

Evo i male demostracije :sesir:

Samo nisam sasvim siguran da bi se to valjdano uradilo, ni da li bi estetski izgledalo zadovoljavajuce, da postoje dve identicne zgrade "blizakinje" na Trgu. Mozda.
 
Opet skoplje. Staklo se mnogo lepše uklapa u ambijent i otvara prostor, samo treba podmladiti fasadu možda neko drugom staklenom fasadom. Po meni bi bila odlična fasada talasasta fasada kao na onoj pametnoj zgradi ispod Vasine.
 
Svaka čast Drakče na trudu ali ipak mislim da je bolje da ostane kako jeste a da se zgrada KCB temeljno i valjano rekonstruiše i možda dobije novu paletu boja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594724#p594724:ki8kafze je napisao(la):
Biciklistkinja » Sub Jan 12, 2019 7:50 pm[/url]":ki8kafze]Opet skoplje. Staklo se mnogo lepše uklapa u ambijent i otvara prostor, samo treba podmladiti fasadu možda neko drugom staklenom fasadom. Po meni bi bila odlična fasada talasasta fasada kao na onoj pametnoj zgradi ispod Vasine.

Ovo je prvi put da nam se misljenja poklapaju :roll: :wink:
Ovde bi neko zastakljivanje zavrsilo pricu, otici do Minhena ili Franfurta i tamo naci bezbroj ideja posto je Njemacka prepuna takvih preradjenih zgrada.
 
Nikako zastakljivanje, zar nam je potreban jos jedan Staklenac? Pohvale Drakche, nesto slicno bi trebalo odraditi ne bi li se uklopilo u ambijentalnu celinu. Ovi komentari da bi bilo kao Skoplje, bzvz stvarno, hvala Bogu jos smo daleko od toga. U koliko bi se radila nova fasada, samo ne bi zeleo da je siva.
 
Ovde bi leglo dobro i nešto slično kao nedavno obnovljena zgrada bivšeg Trudbenika u Bulevaru.
 
Svako ima svoj ukus, ali ova zgrada je takav primer neuklapanja u svoje okruzenje da se to vidi na kilometar.

Jedna hladna dosadna i sterilna postmoderna kocketina koja je doslovno upropastila Trg Republike. Da je izgradjena bilo gde, samo ne ovde sigurno bi se bolje uklopila. Dzaba joj i silne nagrade kada izgleda ovako kako izgleda. Zgrada prosto nema dusu.

Nazalost i Terazije i Trg Republike su strahovito stradali u WW2 i te prostore je trebalo popuniti, ali ne na ovakav nacin.

Drakchetov eksperiment sa gabaritima prozora je odlican, ali verujem da bi i promena fasade po principu Bulevara 79 popravilo stvar, kao sto rece Piccolo.
 
Mala šala za Skoplje, namera drakchetova nije sigurno kao namera vlasti koja je napravila skoplje.

Zgrada je u principu ok samo što joj treba modernizacija. Čini mi se da smo navikli na moderne staklene fasade pa da nam ova, koja je iz svog vremena, ne izgleda baš najlepše.
 
file.php

Ako si pod ovim iznad prozora mislio na "gres" keramičke pločice... od mene imaš veeeeeelikiiiiii pluuuuussss :D
 
Danima posmatram trenutno stanje na terenu, definitivno staklenac posle ove obnove mora da leti.

Da bi se trg zatvorio na tom mestu bice potrebno da buduca zgrada opere bude bas dobro ukomponovana u ambijent.


Sve zgrade su razlicite i svaka predstavlja neku epohu, tako da mislim da opera treba da bude poslednja rec tehnike i umetnosti.

Ipak, njeno glavno ogranicenje ce biti to sto ne stoji, kao sto bi na Uscu bio slucaj, sama za sebe, vec mora da isprati okruzenje.

Skoro sam naisao na rendere obnovljenog Ataturk kulturnog centra u Istanbulu i mislim da bi ovako nesto lepo izgledalo na Trgu republike.

Cisto nabacujem kao temu za razmisljanje :)

Nas trg ce, imam neki osecaj, biti topao i ususkan
 
Stigle ploce na trg!

Po svemu sudeci to nisu nijedne od onih test ploca koje sam prosle godine kacio.
Nisu ni one koje Folic najavljivao jer ovde nema 100 x 100 x 10 cm.

U svakom slucaju najslicnije su onima u Knezu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594724#p594724:19737buf je napisao(la):
Biciklistkinja » 12 Jan 2019 07:50 pm[/url]":19737buf]Opet skoplje. Staklo se mnogo lepše uklapa u ambijent i otvara prostor, samo treba podmladiti fasadu možda neko drugom staklenom fasadom. Po meni bi bila odlična fasada talasasta fasada kao na onoj pametnoj zgradi ispod Vasine.

U projektu Skoplje nema art deco tako da ti konstatacija ne stoji.
 
Videcemo, ja sam to ovako nekako zamisljao na osnovu onoga kod Staklenca sto su stavili.
 
Granitne ploce u knezu su se pokazale kao odlicne za nase uslove i ne treba ih menjati.

Drugo dolaze iz BiH gde Srbija izvozi vise nego sto uvozi i zbog odrzivog razvoja je dobro sto granit dolazi iz BiH.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=596252#p596252:1u2o33th je napisao(la):
Posmatrac » Sub Jan 19, 2019 6:41 pm[/url]":1u2o33th]Stigle ploce na trg!

Po svemu sudeci to nisu nijedne od onih test ploca koje sam prosle godine kacio.
Nisu ni one koje Folic najavljivao jer ovde nema 100 x 100 x 10 cm.
U svakom slucaju najslicnije su onima u Knezu.

Па јел' има нешто у пројекту, па није поплочавање трга нешто везано за инспирацију оног што полаже плоче на подлогу, него ствар пројекта? Према чему су онда радили подлогу? Грађани који су то све платили и плаћају имају право да знају шта је пројектовано, а шта изведено, где је разлика, који су разлози за измену, ко је оправдао измену, колико измена кошта и колико ће се изменом променити рок завршетка радова? Дакле, чекам одговор.
 
Građani neka razmisle, pa neka glasaju na sledećim izborima.

Na žalost, ljudi ne shvataju svoju moć, kako na izborima, tako i u periodu između izbora.
 
Upravo tako. I to da ne shvataju svoju moć ne važi samo u kontekstu politike, nego i mnogih drugih stvari.
 
Gradjane ne onteresuje pocev od ulaza ...
Velike ploce 100x100 treba da dodju ....tek
 
Pa nadao sam se necemu malo drugacijem, ne opet isto kao u knezu.
 
Vrh