Šta je novo?

Музеј јавног градског саобраћаја

u stvari, ako pomnozis cenu pjedinacne karte od 72 dinara sa 62 voznje, dobijas da bi ti mesecno za prevoz, u dansnjem novcu, trebalo cak 4464 dinara!!!
 
Dobih mejlom pa da podjelim
download-1.jpg

evo ispravljeno
 
Svasta silka je bila ok man na 16 iz 1992
 
Direktore,
link ti nije dobar. Vodi ka nečijem (tvojem?) inboxu na Gmailu. Postavi sliku začas npr. na Dodaj.rs, pa onda ubaci novi link umesto onog pogrešnog.
 
Nisam pratio sve postove ove teme ali nešto mogu reći. Kakav muzej sada kada su uništeni svi oni mnogobrojni tramvaji,trolejbusi i autobusi iz dvadesetih, tridesetih, četrdesetih pa i pedesetih godina ovog veka. Kad se kaže "muzej" kod nas odmah pomisle na slike i vajarska dela starih majstora. Međutim, postoje i "tehnički muzeji" kojima vremenom samo raste vrednost. Dobar primer je železnički muzej na otvorenom u Požegi. Onaj u Beogradu u zgradi u Nemanjinoj suviše je mali a mnogo eksponata je izgubio i raspadom Jugoslavije. Koliko se samo interesantnih pa i leph vozila GSP promenilo na ulicama BG od 1950. Mnoge pamtim, pre svega trolejbuse Ansaldo (Ital.) Ali pola mladosti sam proveo u "Lejlandu" Svi su bili zelene boje i tada veoma moderni znam da su samo oni imali poluautimatski menjač o čemu smo zapitkivali vozače. Onda su bili i kondukteri i čuveno je bilo ono njihovo "sredina, pomeri se malo napred".
 
Karte-molim_nm160.jpg

Ovog puta ne morate da se štrecate! Ne osvrćite se za kontrolorima, već bacite pogled na „120 godina javnog gradskog prevoza u Beogradu“. Kako je nekada izgledao javni prevoz u Beogradu, kog su oblika i boje bile najrazličitije karte, aparati i delovi vozila gradskog prevoza? Ono što su danas autobusi „japanci“ i tramvaji „španci“, nekada su bili „lejland“ autobusi i „Čičica“ tramvaji. Njih, kao i ostala transportna sredstva koja su se prethodnih sto godina kotrljala i klizila beogradskom kaldrmom i asfaltom, upoznajte samo ove noći – neverovatan izbor vozila gradskog prevoza biće izložen i dostupan ekskluzivno za Noć muzeja!
http://www.nocmuzeja.rs/2013/Karte-molim
 
Gsp se trgao iz mrtvi bice nesto od muzeja zajedno sa udruzenjem ljubitelja prevoza silke iz pogona za vrijeme noci muzeja
cicica spoljasnost
dsc00056.jpg

dsc00045.jpg

dsc00046.jpg

mali svajcarac
dsc00050.jpg

dsc00048.jpg

dsc00049.jpg

vatrogasac idale u funkciji
dsc00051.jpg

dsc00052.jpg

trola 153 prvi zglob u gspu
dsc00057.jpg

dsc00055.jpg

dsc00054.jpg

lejland
dsc00061.jpg

dsc00058.jpg

gsp cudo gb 01
dsc00068.jpg

dsc00067.jpg

dsc00043.jpg

dsc00044.jpg

Makete i karte itd
dsc00032.jpg

dsc00065.jpg

dsc00064.jpg

dsc00033.jpg

dsc00034.jpg

dsc00038.jpg

dsc00039.jpg

dsc00040.jpg

dsc00041.jpg

dsc00063.jpg
 
I ja sam bio odusevljen kad sam video ovo a krenuo u muzej nauke i tehnike.
Okacicu nocne fotke kad ih sredim.
 
Trola gbr 1 u susjednom dvoristu muzeja nauke i tehnike nadamo se skorj restauraciji od strane strucnajka fabrike trolza i ako nas sreca posluzi otvaranje muzeja komunalnih vozila jab=vnog prevoza do kraja godine pod patronatom muzeja nauke i tehnike
dsc00080.jpg

dsc00081.jpg
 
cekajte pa ona tolza se jos vozi u bg i to u mnogo gorem stanju sto je ona za muzej :D ? ps dal bi ove cike tramvaji mogli da se voze po ovoj takozvanoj modernoj mrezi cisto radi neke atrakcije u krugu dvojke ?
 
mogu da voze i vozili su iz atrakciej dok je nekog interesovalo ,Trolza vozi u redovnom saobracaju u sihtama na 29,41 , inace to je prvi zglobni trolejbus u bg
 
direktor":1und6s79 je napisao(la):
Trola gbr 1 u susjednom dvoristu muzeja nauke i tehnike nadamo se skorj restauraciji od strane strucnajka fabrike trolza i ako nas sreca posluzi otvaranje muzeja komunalnih vozila jab=vnog prevoza do kraja godine pod patronatom muzeja nauke i tehnike

Obavezno da mu vratite Moskvič farove :D
0163_07.jpeg
 
Somi aj molim te nadji slike od 1080 ako te ne mrzi, stavljao je neko tamo skoro...
 
Pa i gb 740 izgleda spolja sjajno,ali zato je pukla sasija na 30 mesta.Nista nije bez razloga...Ima stvari koje vi ne vidite...
Mada ima istine u tome da malo preteruju u izboru vozila...
 
Ne bih se ja bas kladio da je na 740 pukla sasija, jer je motor izvadjen... A i da je pukla, sigurno nije mogla da pukne na mnogo mesta jer je remontovana pre 2 godine.
 
ljubagsp » Mon Jun 17, 2013 6:58 pm

novost u pogonu,1082 kompletiran,promenili mu diferencijal,izgleda vrlo moguce da ce opet na ulicu,imam slike,cak su i limariju malo sredili

Autobus mako sa mesta nije... I onda pricamo o nekom udruzenju, uzas...
 
Ne znam da li mislimo na isti 1082, ali na tom busu ništa nije rađeno, meni je kum radnik u pogonu, kaže da ništa nije rađeno tamo, baš sam danas pričao sa njim o tome...
Nešto ovde smrdi...
 
Vrh