Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=497578#p497578:5u51kzbq je napisao(la):
astrodule » 02 Дец 2017 11:45 am[/url]":5u51kzbq]Trenutno imamo dva divlja gradilišta koja rade i pored zabrane (Cara Dušana i Ustanička). Šta reći...
Ал си ти оптимистичан ... :D
 
Dva medijski propraćena (to je trebalo dodati) koja dokazuju da to gradi neko jak blizak vlasti. Videlo se šta se dešava kada gradi neko iz opozije (Gangulin ujak)
 
7524b8af1bbd9ee000bd038c66a50d5d.jpg


Zvezdasi sa foruma pardon sto je ovo zavrsilo na ovoj temi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
st*** navijacka bag** jedna divljacka dzukelskog zapisavackog mentaliteta koja mrzi ovaj grad
Prijaviti komunalcima da natjeraju zgradu da to opere
 
Ono sto je pravo pitanje ovde i sustina je koliko treba vremena da se ovo iscrta i ofarba. Sat vremena? cisto sumnjam, treba vise. Pogledajte odnos ivice krova i donje ivice "murala" kolika je to sirina, to ne moze tek tako slobodno rukama sa ivice krova da se iscrta i da postoji neka sema. Tu treba vremena. Kako je moguce da niko ziv ovo nije prijavio dok su farbali, a nije bio jedan sigurno bilo ih je vise, i kako je moguce da niko od stanara to nije primetio? Kako niko od prolaznika nista nije video, kako niko preko puta u hotelu nije nista primetio i na kraju gde je i sta radi komunalna policija i policija? Primecuju li ista dok se vozikaju po gradu osim kamiona kupusara po pijacama? Dokle vise ostaci destrukcije i nereda gde god da se covek okrene i pogleda?
 
Stanari ne smeju ništa da pisnu. Navijači će lako saznati ko ih je prijavio.

A opet, pitanje je da li je ovo uopšte zabranjeno. Fasada pripada stanarima, zar ne?

Ako neko i treba da to proveri, to je (komunalna) policija.
 
Na Vidikovcu je, juna ove godine, deo ulice Patrijarha Joanikija preko noći ovako ukrašen:

DBnYD0_XsAABi3X.jpg


DBnYEvCXkAEWokf.jpg


DBnYFdTXsAEl5sF.jpg


DBnYGjbXsAEnAHH.jpg


200m odatle je MUP Rakovica
 
Lukav i diskretan vid zapišavanja teritorije. Na Dorćolu se to radi uz pomoć ''murala'', na Karaburmi se kobajagi kreče fasade lokalnim bojama, a na Vidikovcu se iscrtavaju ivičnjaci.

Ja sam protiv toga. Ne postoji Teritorija Grobara. Ne postoji Teritorija Plave Unije. Niti Teritorija Radovaca... Postoji samo Grad Beograd sa svim svojim stanovnicima i postoje delovi koji ga čine. To što ja živim na Dorćolu ne znači da obaveštavam svakog ko mi dođe u kraj da ulazi na Dorćol i da ja tu živim. Ili da navijam za neki klub (kad bih navijao). Bole nekog uvo za to. Isto tako nema šta ko meni da daje do znanja kad odem na Vidikovac koji je to kraj i ko sve tamo živi i ko za koga navija. To je samo jedan deo Beograda. Kome je do igranja GTA u pravom životu nek ide u Los Anđeles ili još bolje u Rio de Žaneiro pa nek tamo glumi mafijaša i crta granice ''hooda''. Žali bože ljude koji nemaju pametnija posla u životu nego da svuda lepe nalepnice ko da imaju 5 godina i da farbaju ivičnjake da bi dali svima do znanja za koga navijaju. Boli nekog patka za Partizan, Zvezdu, Rad i ostale gluposti. Izgubljeni slučajevi.

Uostalom onomad se ona klinčadija na Novom Beogradu poubijala upravo zbog sukoba oko zapišavanja teritorije. Ovamo kao murali, ulepšavanje kraja, mice male što vole fudbal ovo ono... a u stvari dilersko zapišavanje teritorije s rizikom prosipanja creva ako se zameriš pogrešnim ekipama. Umnobolnici.
 
Što reče Saob. kam. policija na 200 m i rezultat njihovog istraživanja , rada=nula.
 
ono sto je takodje za ovu temu a desava se u neposrednoj blizini ove raskrsnice je odlazak/dolazak dece iz obdanista i skole na izlete i ekskurzije. potrudicu se da fotografisem prvom prilikom, recima je tesko opisati kakav haos tu nastaje i koji se sve saobracajni i bezbedonosni propisu tu krse, da ponovim otrcanu frazu, u ozbiljnoj zemlji bi organizatori zavrsili u zatvoru a roditelji te dece bi dugo bili pod prismotrom socijalnih sluzbi, kao krajnje neodgovorni
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=499967#p499967:1yeime31 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 11 Dec 2017 17:13[/url]":1yeime31]Lukav i diskretan vid zapišavanja teritorije. Na Dorćolu se to radi uz pomoć ''murala'', na Karaburmi se kobajagi kreče fasade lokalnim bojama, a na Vidikovcu se iscrtavaju ivičnjaci.

Ja sam protiv toga. Ne postoji Teritorija Grobara. Ne postoji Teritorija Plave Unije. Niti Teritorija Radovaca... Postoji samo Grad Beograd sa svim svojim stanovnicima i postoje delovi koji ga čine. To što ja živim na Dorćolu ne znači da obaveštavam svakog ko mi dođe u kraj da ulazi na Dorćol i da ja tu živim. Ili da navijam za neki klub (kad bih navijao). Bole nekog uvo za to. Isto tako nema šta ko meni da daje do znanja kad odem na Vidikovac koji je to kraj i ko sve tamo živi i ko za koga navija. To je samo jedan deo Beograda. Kome je do igranja GTA u pravom životu nek ide u Los Anđeles ili još bolje u Rio de Žaneiro pa nek tamo glumi mafijaša i crta granice ''hooda''. Žali bože ljude koji nemaju pametnija posla u životu nego da svuda lepe nalepnice ko da imaju 5 godina i da farbaju ivičnjake da bi dali svima do znanja za koga navijaju. Boli nekog patka za Partizan, Zvezdu, Rad i ostale gluposti. Izgubljeni slučajevi.

Uostalom onomad se ona klinčadija na Novom Beogradu poubijala upravo zbog sukoba oko zapišavanja teritorije. Ovamo kao murali, ulepšavanje kraja, mice male što vole fudbal ovo ono... a u stvari dilersko zapišavanje teritorije s rizikom prosipanja creva ako se zameriš pogrešnim ekipama. Umnobolnici.

Лепо ићи од врата до врата и све потенцијалне умоболнике превентивно у колица бам паф решено
 
Ja sam više za jedno mirnije, kompromisno rešenje. Daju im se tri opcije:
1. Da se leče
2. Da se sele
3. Ili da idu pod mač

8) Zezam se naravno. :mrgreen:
Al ozbiljno sad, nikad mi se nije dopadalo to zapišavanje teritorija u bilo kom obliku. Bilo je naravno navijačkih grafita i ranije. Ali ne toliko. I nije bilo ovih perfidnih fora, kao ulepšavamo kraj a u stvari žigošu sve u njemu. Ne živim ja u Zemlji Grobariji ili u Republici Radničkoj, nego u tom i tom kraju u gradu Beogradu. I nema šta ko da širi svoja obeležja po javnoj infrastrukturi. Pogotovu nemaju oni koji su istu do prekjuče uništavali.
 
Ja mislim da ce pre biti da drzava NECE da se obracuna sa njima posto je u talu sa istima...obezbedjivanje stranackih skupova, zastrasivanje neistomisljenika i obavljanje raznih drugih prljavih poslova. A ovo je jedan od primera kako ne funkcionise grad/drzava/celkupan sistem i dzaba svo krecenje, poplocavanje, ozelenjivanje i sve ostalo kada oni koji treba da drze poluge vlasti i osiguraju funkiconisanje sistema ne mogu da sprece izivljavanje navijackih grupa i unistavanje javnog prostora od strane istih. Ovde (a i na mnogim drugim primerima) padaju sve price o Beogradu kao metropoli, pogotovo evropskoj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=499976#p499976:3rzcuf13 je napisao(la):
Žika » Mon Dec 11, 2017 5:49 pm[/url]":3rzcuf13]Što reče Saob. kam. policija na 200 m i rezultat njihovog istraživanja , rada=nula.

To sam naveo samo da bih naglasio da prosto nije moguće da je ovaj "poduhvat" prošao neprimećeno.

Za ovo je ipak potrebno neko vreme, na kiosku postoji kamera...
 
Ko zna kakvi su to sve među dilovi, dozvole im neke radnje pa ih imaju u šaci. Pa se ti isti osete zašticeno jer ih ne diraju zarad viših ciljeva , osile se i sve redom maltretiraju, rade razna krivična dela. Zatim dođu do veće love pa onda oni drže žace na platnom spisku........
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500073#p500073:1sm66kz3 je napisao(la):
boggy » Tue Dec 12, 2017 12:10 am[/url]":1sm66kz3]Ja mislim da ce pre biti da drzava NECE da se obracuna sa njima posto je u talu sa istima...obezbedjivanje stranackih skupova, zastrasivanje neistomisljenika i obavljanje raznih drugih prljavih poslova. A ovo je jedan od primera kako ne funkcionise grad/drzava/celkupan sistem i dzaba svo krecenje, poplocavanje, ozelenjivanje i sve ostalo kada oni koji treba da drze poluge vlasti i osiguraju funkiconisanje sistema ne mogu da sprece izivljavanje navijackih grupa i unistavanje javnog prostora od strane istih. Ovde (a i na mnogim drugim primerima) padaju sve price o Beogradu kao metropoli, pogotovo evropskoj.

Boggy to je bar jasno svakome sa 2 razreda škole. Huligani (ne navijači) su paradržavna struktura koja je tu da obavlja prljave poslove onome ko ih plati ili zaštiti od pravosuđa i to jasno vidimo u Srbiji.
 
Tačno se vidi sprega države i tih kriminalnih propaliteta u poslednjih par godina. Za vreme prethodne garniture, džukele su bile potpuno puštene s lanca, bili su prisutniji u medijima i javnosti i sukob između njih i policije je bio baš vidljiv i osetan. Sad je kao šatro mirnije, kao doveli su ih u red, ali zapravo je sve samo još više pomešano i malo bolje prikriveno. Više nema toliko divljanja i nemira kao ranije, ali zato polako dobijamo kvartove gde se sve manje razaznaje ko je prava policija a ko su lokalne siledžije koje bi da glume policiju.

A narod se prima na to ko saučešće. I mediji takođe. Ovi ižvrljali sve fasade, maltretiraju sve oko sebe, ubijaju se u hodnicima zgrada... al dovoljno je samo da jednom nacrtaju neki dirljivi mural posvećen nekoj javnoj ličnosti ili da otpevaju pesmu za rođendan Miši Tumbasu i odma im svi padaju u naručje.
 
Vrh