Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Ja samo mogu da kazem da sam posle one slike sa miljakovca koju ne znam kako bih okarakterisao, ostao u potpunom soku!!
Evo me, dva sata kasnije...
Ne znam pravi komentar za 'ono'!
Znam samo da onoga cije je ne bih kaznio. Cak ni neku simbolicnu mandatnu kaznu.
Onako nesto... pa dajem sebi slobodu da kazem... samo bolesna osoba moze da uradi. :(
Njemu bi trebalo lecenje, ali kaznio bih zato i inspektore i komunalnu policiju i sve koji ikakve veze imaju sa gradnjom, urbanizmom i bezbednoscu na opstini Rakovica.
 
Osoba koja je napravila ono na Miljakovcu je totalni maloumnik. Ta skalamerija može da padne i ubije nekoga. Trebalo bi neko od novinara koji sigurno prate forum da napiše tekst na ovu temu, pa će valjda nadležni da reaguju.
 
Strogi centar grada na 100m od skupstine covece rade li nesto inspekcije kad centar grada ne mogu ili nece da pokriju
 
Da li je ovo bilo?
Ugao Miloša Pocerca i Aleksandra Kostića
 
Park Prolece na Toplicinom vencu postao parking Zelenila... Pretpostavljam da je za potrebe sredjivanja Vuka Karadzica Zelenilo odlucilo da parkira radni kontejner i ogradi po sred zelene povrsine, ali im ni to nije bilo dodvoljno nego se sada tu i parkiraju! Nije mi jasno zasto nisu privremeno zakupili par parking mesta u blizini, nego se tako bahato parkiraju. Na pitanje zasto se tu parkiraju rekli su: Pa gde cemo i zalupili vrata od kontejnera....

Inace, do pre par dana na potezu Vuka Karadzica je bilo 2-3 radnika koji su uglavnom sedeli i blejali. Sada ih ima bar dvadesetak, jedni drugima stoje na glavi, trce levo desno... Verovatno pokusavaju da zavrse sve do 10.12. I po ko zna koji put ponovo isto - 2 meseca nista, a sada haos. Ocigledno im je organizaija posla "jaca" strana :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360791#p360791:3ae41ljy je napisao(la):
zexland » 02 Dec 2015 03:08 am[/url]":3ae41ljy]Ova tema je dobila i oficijalnu FB stranicu !

https://www.facebook.com/Beograd-La-Fav ... 187621199/

Beograd La Favela

Dragi forumasi mozete slobodno kaciti sve fotografije i zamolio bih sve koji su kacili fotke na dodaj.rs da ponove neke fotoografije ako nije problem.

Hvala.

+
Hvala Zeks. Baš sam juče listao poslednje stranice ove mučne teme i pomislio kako od silnih fotografija može da se napravi ceo sajt... priznajem da sam do skoro imao veoma rezervisan stav o tzv. "društvenim mrežama", moraću da porazmislim o tome... :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=357415#p357415:27bldbj5 je napisao(la):
Dejan011 » 05 Nov 2015 11:41 pm[/url]":27bldbj5]Njegoševa 63 - nakačena terasa kafića

njego_eva63.jpg


njego_eva_63.jpg

I to u jednoj od najvažnijih zgrada Beograda sa početka 1930-ih. Ne samo da je probijen lokal i da se sedi na nastrešnici, nego je i fasada prizemlja koja je imala veoma delikatnu obradu (u specifičnoj dvobojnoj kamenoj intarziji) uništena zauvek. :bash: :evil:
Ulazna vrata, arhitektov simbol, zauvek su nestala bivajući zamenjena kineskim đubretom.
Neka je alal svim nepočinstvima i zločinima koja se izvode uz blagoslov nadležnih.
 
STA45404.jpg


da se vidi cjela zgrada kako je to naklemljeno zavod za upropastvanje spomenika nista neradi kao ni inspekcje svako prekraj kako mu pane na pamet

Evo uprvo u resavskoj dodaju jos jednu etazu :bash:
 
Upravo tako. Upropaštavanje ono malo vrednog što nam je ostalo iz nekih drugih vremena.
 
Milovane, ne vredi vidis da su u vecini ocigledno...ovo je tiha devastacija citavog kulturnog nasledja...i niko ne daje 5 para za to !

Mnoge sam gradove obisao po Evropi, ali ovo sto se kod nas radi je cist unikat i bukvalno doslovce nevidjeno do sada! Da se razumemo, ja nemam apsolutno nista protiv nadogradnji, i razumem da ljudi pokusavaju da dodju do veceg stambenog prostora, ali majku mu pa ne po svaku cenu.

Beograd je pregurao 2 sv. rata i jedno tromesecno bombardovanje, ali ovoliko stete nije pretrpeo kao u poslednjih 15-20 godina...tuzno...vrlo tuzno...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360895#p360895:30n7701k je napisao(la):
zexland » 02 Dec 2015 08:47 pm[/url]":30n7701k]Milovane, ne vredi vidis da su u vecini ocigledno...ovo je tiha devastacija citavog kulturnog nasledja...i niko ne daje 5 para za to !

Mnoge sam gradove obisao po Evropi, ali ovo sto se kod nas radi je cist unikat i bukvalno doslovce nevidjeno do sada! Da se razumemo, ja nemam apsolutno nista protiv nadogradnji, i razumem da ljudi pokusavaju da dodju do veceg stambenog prostora, ali majku mu pa ne po svaku cenu.

Beograd je pregurao 2 sv. rata i jedno tromesecno bombardovanje, ali ovoliko stete nije pretrpeo kao u poslednjih 15-20 godina...tuzno...vrlo tuzno...

Sve tačno kažeš. Čak mi se čini da više nije ni tiha, nego bahata i namerna. Neko namerno ide od spomenika do spomenika i istresa na njega svoje farbe, stiropore, plastične prozore i svaki vid najgoreg đubreta. Sve pod firmom "obnove", "rekonstrukcije", "lepšeg"...
Ne krivim narod, njemu je svakako važno da sve bude čisto, da se ne poubijaju ljudi od fasada koje se (gdegod) odvaljuju. Ali, najviše me brine da nijedan stručnjak dosada nije rekao ni reč protiv ovog divljanja, osim možda dva ili tri časna primera koji ostaju glasovi vapijućih u pustinji.
Puna su nam usta srednjeg veka, i to se tobož štiti, dok se u isto vreme na najširoj razmeri zatire bilo kakav pomen na materijalnu i vrednu kulturu i izuzetno neimarstvo najnovijeg doba. Slično tebi, i ja videh više od pet evropskih gradova i potvrđujem tvoje reči da ovo zaista nigde ne postoji. Štaviše, tamo, i po nekim manjim sredinama ljudi obnavljaju spomenike kamen po kamen, angažuju najbolje stručnjake i to sve fascinantno ispada. Najbolji primer, rekonstrukcija robne kuće Eriha Mendelsona u Šemincu, koja je u potpunosti restaurisana po prvobitnim projetkima. Čak joj je i vraćen natpis sa slovima prvobitnog vlasnika koji je stradao u holokaustu.
 
A divlja zamjena stolarije ulaznih vrata jer mrze ih da poprve dotegnu bravu od strane gradskog stembenog bez dozvole papira ,Na zgradi u kojoj jemadera skinuli su orginalana vrata nikom nista nepada nikom napamet da trazi dozvolu zavod niti ko kontrloise i oni prozvoljno sipaju boje kako im se cefne
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360897#p360897:c0tdh9wh je napisao(la):
direktor » 02 Dec 2015 09:16 pm[/url]":c0tdh9wh]A divlja zamjena stolarije ulaznih vrata jer mrze ih da poprve dotegnu bravu od strane gradskog stembenog bez dozvole papira ,Na zgradi u kojoj jemadera skinuli su orginalana vrata nikom nista nepada nikom napamet da trazi dozvolu zavod niti ko kontrloise i oni prozvoljno sipaju boje kako im se cefne

Da, iako su bila vrhunske izrade, još trajala od pre rata (1936). Ništa im nije falilo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360896#p360896:on9t4j7i je napisao(la):
mmilovanpm » 02 Dec 2015 09:10 pm[/url]":on9t4j7i]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360895#p360895:on9t4j7i je napisao(la):
zexland » 02 Dec 2015 08:47 pm[/url]":on9t4j7i]Milovane, ne vredi vidis da su u vecini ocigledno...ovo je tiha devastacija citavog kulturnog nasledja...i niko ne daje 5 para za to !

Mnoge sam gradove obisao po Evropi, ali ovo sto se kod nas radi je cist unikat i bukvalno doslovce nevidjeno do sada! Da se razumemo, ja nemam apsolutno nista protiv nadogradnji, i razumem da ljudi pokusavaju da dodju do veceg stambenog prostora, ali majku mu pa ne po svaku cenu.

Beograd je pregurao 2 sv. rata i jedno tromesecno bombardovanje, ali ovoliko stete nije pretrpeo kao u poslednjih 15-20 godina...tuzno...vrlo tuzno...

Sve tačno kažeš. Čak mi se čini da više nije ni tiha, nego bahata i namerna. Neko namerno ide od spomenika do spomenika i istresa na njega svoje farbe, stiropore, plastične prozore i svaki vid najgoreg đubreta. Sve pod firmom "obnove", "rekonstrukcije", "lepšeg"...
Ne krivim narod, njemu je svakako važno da sve bude čisto, da se ne poubijaju ljudi od fasada koje se (gdegod) odvaljuju. Ali, najviše me brine da nijedan stručnjak dosada nije rekao ni reč protiv ovog divljanja, osim možda dva ili tri časna primera koji ostaju glasovi vapijućih u pustinji.
Puna su nam usta srednjeg veka, i to se tobož štiti, dok se u isto vreme na najširoj razmeri zatire bilo kakav pomen na materijalnu i vrednu kulturu i izuzetno neimarstvo najnovijeg doba. Slično tebi, i ja videh više od pet evropskih gradova i potvrđujem tvoje reči da ovo zaista nigde ne postoji. Štaviše, tamo, i po nekim manjim sredinama ljudi obnavljaju spomenike kamen po kamen, angažuju najbolje stručnjake i to sve fascinantno ispada. Najbolji primer, rekonstrukcija robne kuće Eriha Mendelsona u Šemincu, koja je u potpunosti restaurisana po prvobitnim projetkima. Čak joj je i vraćen natpis sa slovima prvobitnog vlasnika koji je stradao u holokaustu.

Tako je. Narod u sustini nije nista kriv, jer ovo sve sto se desava je neko prosto dozvolio. Svaki gradjanin ima pravo da trazi nadogradnju, obnovu fasade ili dogradnju terase, ali ako to nije u skladu sa originalnim idejnim projektom zdanja, onda se taj "individualni projekat" prosto odbije ili vrati na prepravku. Gradske institucije su ocigledno krajnje korumpirane, a rezultat te korupcije je ono sto vidimo danas - neukus i devastacija.
 
Problem je što:
- većina ovih kretena ni ne traži dozvolu
- stoga narod jeste kriv, jer pola ovih budalaština normalnom čoveku ni ne bi pale na pamet
 
Nazalost, mislim da nikada nece doci ta vremena. Pretvoricemo se u jednu veliku favelu. Jedina prednost je sto ce se sve samo od sebe vremenom urusiti, pa neki bolji kad dodju neka prave iz pocetka.
 
Mogle bi sve te budzevine da se uklone i objekti da se vrate u prvobitno stanje, samo da postoji politicka volja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360800#p360800:289xgi06 je napisao(la):
relja » 02 Dec 2015 08:53 am[/url]":289xgi06]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=360791#p360791:289xgi06 je napisao(la):
zexland » 02 Dec 2015 03:08 am[/url]":289xgi06]Ova tema je dobila i oficijalnu FB stranicu !

https://www.facebook.com/Beograd-La-Fav ... 187621199/

Beograd La Favela

Dragi forumasi mozete slobodno kaciti sve fotografije i zamolio bih sve koji su kacili fotke na dodaj.rs da ponove neke fotoografije ako nije problem.

Hvala.

+
Hvala Zeks. Baš sam juče listao poslednje stranice ove mučne teme i pomislio kako od silnih fotografija može da se napravi ceo sajt... priznajem da sam do skoro imao veoma rezervisan stav o tzv. "društvenim mrežama", moraću da porazmislim o tome... :D

Relja, dobrodosao na FB :)
 
20151126_112938.jpg


nakarade na nbg bile davno sve poravnati inace zeks stranica ima da ti sursi fesj uskoro
 
Mogle bi sve te budzevine da se uklone i objekti da se vrate u prvobitno stanje, samo da postoji politicka volja.

Ajde kad bi postojala ta politicka volja, tj da politicari sami ne grade van propisa, kako da uklonis cela naselja tipa Kaludjerice, Ledina i slicno? Morali bi da rusimo pola Beograda i te ljude da obezbedimo jer im je vlast, bar precutno dozvolila da grade kako hoce. Da ne spominjem Zakon o legalizaciji koji ce sav taj haos da aminuje. Bojim se da se favelizacija nastavlja u nedogled.. :bash:
 
Nisam shvatila da je tema samo nadogradnja, meni smetaju i zgrade uradjene van svakog propisa i minimuma estetike.
 
Vrh