Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Gago probaj sa sikom ,bitumen ,kondor isli su po malo zastarili matrijali sto se tice izolacije ,sika ima gomilu prozivoda za izolaciju
 
Ма кров је сад сређен, тако да нема потребе сад за неком од изолација. У сваком случају Директоре, хвала.
 
Neverovatna je kolicina prostakluka, primitivizma i bahatosti koju ispoljavaju nasi sugradjani. Da li bi mi kao zajednica mogli na neki nacin da se udruzimo i pokusamo da sprecimo nesto od ovoga? Sumnjam da vecina ima papire i dozvole za ova cuda i skalamerije koje grade. Da li bi pomoglo zasipanje inspekcije prijavama? Kontaktiranje drugih organa?

Znam dobro u kakvom drustvu zivimo, kada sam prijavljivao ostecenja na kolovozu Beograd putu, nisam dobio nikakav odgovor, kad sam kontaktirao prosvetnu inspekciju zbog prekrsaja na fakultetu, opet nije bilo odgovora. Nase institucije su trule i korumpirane, pune nesposobnih i lenjih partijskih kadrova, ali opet se pitam, da li je moguce nesto preduzeti, jer sve dublje tonemo u mulj, i kao drustvo, i kao pojedinci.
 
Beograd, Dedinje. Ovaj hit stoji ovako sto godina...Dovoljno je reci Krajina...
6oh20p.jpg


svme4l.jpg
 
Sta Krijina ovo je 100 %n zauzetost parcele ima dosta toga i po senjaku i napustenih vila u koje su se cak romi uselili u ulici zanke stokic
 
Pise Krajina inzenjering a ovo datira iz veselih devedesetih. Vise nego dovoljno... :)
A Senjak i Dedinje krcati udericama, ,,elitna naselja!'' :D Mada se polako i to menja. Opet nije sve u spoljasnjosti znam ok ljude koji su svoje kucice prodali kako bi stali na noge na cije su placeve dosle novokomponovane seljacine. Cast izuzetcima.
 
@Firebird-011

Nije ista, mada tu je na 200m hahaha

Uradjeno je 5,6 tih zgrada, naravno svaka na svoj nacin i u svojoj boji.
Ima dosta tih zgrada sa zutom ciglom sto imaju ravan krov sa pocetka osamdesetih, nego sreca pa je gro njih visoko po osam spratova. Samim tim ima dosta stanova pa je teze skupiti potpise, a i za tu spratnost im je potreban kran.
Sreca inace bi bilo jos veceg sarenisa.
 
Preko puta sutdenjaka sve ove kvazi bbuszevine usminkane i ne usminkane bi porusio
dsc03138.jpg
 
Topcider pozornica perionica napreduje muljatori uskoro otvaraju
dsc02716.jpg
 
Гага":2zxrd2l5 je napisao(la):
Ко им ово дозволи ?



http://www.24sata.rs/vesti/ekonomija/ve ... 6710.phtml

Kako da legalizujem stan ako mi je zgrada nelegalna? (i ostale dileme u vezi sa legalizacijom)
Nisu postavili prava pitanja, odnosno zele da legalizuju kradju i da za to niko ne odgovara.

Kako da nadlezni organi/lica budu kaznjeni za zgradu koja nije legalna?
Kako da nadlezni organi/lica budu kaznjeni za kuću na zemlji koja je moja, a nije legalna?
Kako da nadlezni organi/lica budu kaznjeni za stan koji se nalazi na mestu gde je predviđena garaža ?
Kako da nadlezni organi/lica budu kaznjeni za stan koji je delimično u projektu a delimično ne ?
Zašto je nekaznjavanje nadleznih organa/lica odgovornih za neleganu gradnju skupo ?

Da su ovako formulisali ta pitanja, to bi nesto znacilo, ovako ovo mogu svakih 20 godina da usvajaju, i menjaju datume od kada do kada moze, i po kojim uslovima.
 
direktor":1zqwb16w je napisao(la):
Topcider pozornica perionica napreduje muljatori uskoro otvaraju
dsc02716.jpg

Da li je moguće da će ovo proći po sred najvećeg gradskog projekta? Podseća me na Albaniju, samo još da napišu auto larje.
 
Micigen":zqyzwwit je napisao(la):
@Firebird-011

Nije ista, mada tu je na 200m hahaha

Uradjeno je 5,6 tih zgrada, naravno svaka na svoj nacin i u svojoj boji.
Ima dosta tih zgrada sa zutom ciglom sto imaju ravan krov sa pocetka osamdesetih, nego sreca pa je gro njih visoko po osam spratova. Samim tim ima dosta stanova pa je teze skupiti potpise, a i za tu spratnost im je potreban kran.
Sreca inace bi bilo jos veceg sarenisa.

Благодарим на информацији :kk:
 
ftj":1n3wffur je napisao(la):
direktor":1n3wffur je napisao(la):
Topcider pozornica perionica napreduje muljatori uskoro otvaraju
dsc02716.jpg

Da li je moguće da će ovo proći po sred najvećeg gradskog projekta? Podseća me na Albaniju, samo još da napišu auto larje.
А можда су муљатори шиптари ? :p
 
Imam pitanje - primetio sam da se nadzidjuje zgrada u Gracanickoj 14 u samom centru grada. Mislim da je u pitanju neka drzavna institucija, ali nema nikakve table ni obavestenja. Zvao sam Inspekciju opstine Stari grad, gde su mi vrlo neljubazno rekli da to nije pod njihovom jurisdikcijom i da zovem Inspekciju republickog ministarstva. Na moju opsasku da ta strane Gracanicke nije u okviru ambijentalne celine Knez Mihajlove ulice (zbog cega bi bila na nivou ministarstva a ne opstine Stari grad), on je rekao "da mi lepo kaze da to nije pod njihovim nadzorom, da su bili tamo jer je prijava vec postojala ali da su se vratili jer im je receno da o tome vodi racuna Republicko ministarstvo" i spustio slusalicu. Na sajtu Ministarstva ne mogu da pronadjem telefon - da li neko moze da me uputi na broj telefona ili proceduru - ocigledno je da je neka muljavina u pitanju.
 
gradjanin":31vvdjl6 je napisao(la):
Imam pitanje - primetio sam da se nadzidjuje zgrada u Gracanickoj 14 u samom centru grada. Mislim da je u pitanju neka drzavna institucija, ali nema nikakve table ni obavestenja. Zvao sam Inspekciju opstine Stari grad, gde su mi vrlo neljubazno rekli da to nije pod njihovom jurisdikcijom i da zovem Inspekciju republickog ministarstva. Na moju opsasku da ta strane Gracanicke nije u okviru ambijentalne celine Knez Mihajlove ulice (zbog cega bi bila na nivou ministarstva a ne opstine Stari grad), on je rekao "da mi lepo kaze da to nije pod njihovim nadzorom, da su bili tamo jer je prijava vec postojala ali da su se vratili jer im je receno da o tome vodi racuna Republicko ministarstvo" i spustio slusalicu. Na sajtu Ministarstva ne mogu da pronadjem telefon - da li neko moze da me uputi na broj telefona ili proceduru - ocigledno je da je neka muljavina u pitanju.


MINISTARSTVO ŽIVOTNE SREDINE I PROSTORNOG PLANIRANjA
Omladinskih brigada 1, www.ekoplan.gov.rs

Inspekcija za zaštitu životne sredine
Dr Ivana Ribara 91, tel. 2157-997 (08.30–16.30)

Građevinska inspekcija
Omladinskih brigada 1, tel. 2287-551

Urbanistička inspekcija
Kralja Milutina 10a, tel. 3640-697
 
MINISTARSTVO ŽIVOTNE SREDINE I PROSTORNOG PLANIRANjA

Kakva ironija. Sve ti je jasno o drzavi kada ministarstvo zaduzeno za prostorno planiranje, nadogradjuje na divlje zgradu...
 
@boby 07

Hvala, pokusacu da dobijem informaciju na oznacene telefone.

Upravo pokusao - nisu vise ti brojevi :( Javio se ljubazan covek koji kaze da su se oni preselili ali da ne zna gde... Ako neko zna broj, voleo bih da prosledi.
 
Podneo sam ja prijavu za Gracanicku 14, poreko Beokoma, da li ce nesto da proslede i preduzmu, pojma nemam, nista ih ne obavezuje da nesto urade, ali su obavesteni. Moguce da su i najave Velje da ce povoljno sve legalizovati sto je nelegalno, ohrabrile i ostale da se upuste o nove divlje gradnje.
Evo fotke od danas, mogla je i komunalna policija da izadje , obzirom da su istrovarili dva kubika peska nasred trotoara i ko zna koliko planiraju da tamo bude, jer nisam zatekao nijednog radnika.
Inace to oko zgrada da li je nadlezna gradska ili republicka, koliko znam nema veze sa zonom, vec velicinom objekta, do 800m2 i preko 800m2. Obzirom da ova zgrada ima vise od 800m2, mozda po tom osnovu potpada u republicku ili vec koju nesposobnu inspekciju.
Ne znam sta rade gore, slabo se vidi sa ulice.(vide se neke cigice da su dodate na tom zidicu gore)
Hj01hn6.jpg

6jl70ec.jpg
 
gradjanin":7hxh7afb je napisao(la):
@boby 07

Hvala, pokusacu da dobijem informaciju na oznacene telefone.

Upravo pokusao - nisu vise ti brojevi :( Javio se ljubazan covek koji kaze da su se oni preselili ali da ne zna gde... Ako neko zna broj, voleo bih da prosledi.

Izvinjavam se na grešci. Ovo sam na brzinu našao na sajtu našeg grada (sačuvaj me bože koliko su ažurni :bash: ).

Evo pravog sajta ministarstva građevine i urbanizma:
http://www.mgu.gov.rs/lat/gradjevinska-inspekcija.php

Nisam uspeo da pronađem kontakt baš inspekcije, ali ti predlažem da pozoveš ovaj broj
011 3614652 (stoji u dnu na stranici kontakti).
 
Vrh