Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

boby07":3n3qfr5f je napisao(la):
Izvinjavam se na grešci. Ovo sam na brzinu našao na sajtu našeg grada (sačuvaj me bože koliko su ažurni :bash: ).

Evo pravog sajta ministarstva građevine i urbanizma:
http://www.mgu.gov.rs/lat/gradjevinska-inspekcija.php

Nisam uspeo da pronađem kontakt baš inspekcije, ali ti predlažem da pozoveš ovaj broj
011 3614652 (stoji u dnu na stranici kontakti).

Probao I ovaj, ali neuspesno... Kao da je neko prvi put zvao za gradjevinsku inspekciju, svi se prove ludi. Probacu u ponedeljak jos jednom.

Inace radovi za sada stali. Od cetvrtka stoji red cigala po obodu zadnjeg (uvucenog) sprata, ali juce I danas nista nisu tu radili. Cak je bilo I malo radnika. Mozda su ipak prekinuli radove ?!?
 
Otvorise ono cudo kod Krsta gde je bila ogromna skela. Dakle u jednosmernoj ulici sirine kolovoza od 4 ili 4.5 metara napravise zgradu od 8 spratova,a po svojoj prilici ce i u ostatku placeva u istoj ulici.Jednom recju Vracar a na Zvezdari.
 
Мумбај? Калкута? Акра? Душанбе?
 
Evo malo finih zgradica ulica niska
dsc03950.jpg

nedaleko odatle skarabudzena terasa
dsc03947.jpg
 
vucko":3nvt6asq je napisao(la):
Otvorise ono cudo kod Krsta gde je bila ogromna skela. Dakle u jednosmernoj ulici sirine kolovoza od 4 ili 4.5 metara napravise zgradu od 8 spratova,a po svojoj prilici ce i u ostatku placeva u istoj ulici.Jednom recju Vracar a na Zvezdari.
Не одговара крмача, не одговара ни висока? :|
 
treba razmisljati kakav ce uticaj imati na sredinu izgradnja tolike zgrade, i da li uopste, postoji infrastruktura koja moze da izdrzi toliki objekat (prvenstveno saobracajna)
 
Tirana?

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Somi303":2u4c3gdo je napisao(la):
vucko":2u4c3gdo je napisao(la):
Otvorise ono cudo kod Krsta gde je bila ogromna skela. Dakle u jednosmernoj ulici sirine kolovoza od 4 ili 4.5 metara napravise zgradu od 8 spratova,a po svojoj prilici ce i u ostatku placeva u istoj ulici.Jednom recju Vracar a na Zvezdari.
Не одговара крмача, не одговара ни висока? :|

Мислим да су се стекли услови за увођење новог термина: ВИСОКА КРМАЧА. Ово имајући у виду не само зграду него и шире параметре :wink:
 
Вероватно ће ми све бити јасно кад будем видео слику, коју ће нек надам се направити :)
 
Upravo je dovršeno rušenje ove fenomenalne, modernističke benzinske pumpe na Topličinom vencu:
998443576656605723976115.jpg
:notok:

Sve sam se nadao da će samo da je renoviraju (zna se doduše kako bi i to izgledalo :roll:) ali imao sam danas šta da vidim, nema više ničega :(

Ne znam, ovo je stvarno nedopustivo, čak i u Eritreji postoji svest o vrednosti takvih objekata a mi baš sve moramo da raz...emo, tuga: http://www.flickr.com/photos/mytripsmypics/9209100904,
Fiat_Tagliero_Building.jpg
 
Sarkazam?

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Ne ozbiljan sam. I pored toga što nije bila očuvana u izvornom obliku.
 
Sta je nisu premjestili negdje drugo ili eventualno pretvorili u kiosk recimo
 
Ima istine u tome sto kostan prica, zbilja je ta pumpica bila drugacija i mogla je da ostane, kao spomenik vremena. Nije moralo nista da bude unutra samo pumpa, mozda neke fotografije Beograda nekada, tog mesta. Nikako ne bi smetala,kada vise nema funkciju i da se ispred nje stvara red automobila
 
direktor":30pk8kqr je napisao(la):
Sta je nisu premjestili negdje drugo ili eventualno pretvorili u kiosk recimo

Sto je najgore, nisu trebali ama bas nigde da je premestaju, lokacija sam cosak gde se nalazi, njen modernisticki oblik, na cosku parkica (sa nekada ogromnim kestenjem), tom kutku u Bgd. daju poseban smek. Bez te pumpice ceo taj deo je ruzniji, prazan, obican.
 
Upravo tako. Jesam malo preterao, naravno da nije reč o velikoj arhitekturi ali bila je zanimljiv svedok vremena u kojem je nastala i uklapala se u ambijent iako pumpi možda tamo i nije mesto.

Slično se desilo i sa starinskim kioscima za prodaju karata GSB-a sa kasetiranim prozorima na Crvenom krstu i u Zemunu.
 
Bangladeš nadogradnja (više je "zastakljivanje" tj zabetoniravanje) na zgradi u bloku 3, iza krmače maštovito nazvane Business Center.
 
DižemALARM!U toku je zamena sijalica ulične rasvete onih žutih sa novim koje daju belo/sivi izgled grada tj,ulica i bulevara,možete dobro pogledati na šta sada liči Kneza Miloša,Terazije ,Srpskih Vladara,Bulevar...sve izgleda kao da smo se vratili u socijalizam 70',sive fsade još više deluju sivo,depresivno.APEL VRATITE TOPLINU GRADU SA ŽUTIM SIJALICAMA.!Gradski arhitekta sada bivši je odgovoran za ovakvo ruženje grada. :rant:
 
Zute trose vise struje skuplje su ide nova led rsavjeta
 
Hm, ne znam kako svetli nova led rasveta, ali znam da ove zute na NBG mnogo bolje osvetljavaju ulice, nego gde i dalje stoje bele (ne nove, nego one stavljane sredinom prosle decenije). Ovo se lako da primetitii u servisnoj ulici u bloku 44, tamo gde su i dalje bele sijalice, vidljivost je jedno duplo gora nego pored u glavnoj ulici gde stoje zute.

E sad, kako ce ove led svetleti, ne znam, ali jeste da su najefikasnije trenutno (iako 10x skuplje).
 
Vrh