Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

U covjece ucinilo mi se da je crkva u pokusaju
Pogadjajte lokaciju
20150601155841.jpg


20150601155845.jpg

kad ti treba balkon ti dodas jedan
20150601155849.jpg

I bka ftizider moga frizidrea nije moj frizider
20150601162902.jpg
 
Дорћол. улица бочно у односу на Жоржа Клемансоа:

image3944.jpg
 
Slika kod Crkve Svetog Marka, tj ovi frizideri je opse ludilo koliko ih ima, Prolaz pesacima je znatno smanjen.
A primetio sam da na uglu Krunske i Beogradske kod kioska sklonili su drugi frizider koji je smetao prolazu.
 
NIje Beograd, a nije pitanje ni arhitekture, ali jeste materijala od čega je zgrada napravljena. Ko im bre ovo dozvoli, jel ovo zgrada od briketa??? ako nije namešteno..

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/564528/PR ... ko-sekundi

03. 06. 2015. 09:34h | rt.com - V. T.| foto: Youtube: AllVideoNews247
.PROLAZNICI U ŠOKU Neverovatan video: Plamen proždire čitavu zgradu za nekoliko sekundi
Snimak koji se pojavio na Jutjubu prikazuje zgradu u jednom kineskom gradu koju u roku od nekoliko sekundi proždire plamen.
Crni dim se vidi na kratko, a onda cela grada, od prizemlja do zadnjeg sprata, počinje da gori, dok se u pozadini čuju prolaznici koji komentarišu ovaj jezivi događaj.

Nije poznato u kom gradu se nalazi ova zgrada, jer onaj ko je postavio snimak nije naveo ime grada.

Još nije poznato ni šta je izazvalo požar
 
Можда није Београд на снимку, али лако може да буде. И Баку је имао сличан пожар пре пар недеља када је зграда сличних димензија планула за пар минута и однела 16 живота. Разлог? Лош квалитет фасадних панела.
 
Плато Слободана Јовановића испред Правног факултета, поломљено обележје (а, и није неко ...):

image4024.jpg


Булевар Краља Александра, преко пута ЕТФ-а, дивља надградња (занимљивост: на зиду у десној тераси на последњем спрату - испод климе - налази се стара улична табла с називом Булевар револуције):

image4027.jpg
 
Поправили су подлогу на мосту код Краљеве капије на Београдској тврђави.

Уместо дрвене (с огромним испупчењем) сада је коцка од тесаног камена.

image4089.jpg

image4090.jpg



Могли су бетонску конструкцију моста споља да обложе редовима цигала, да не одскаче оволико:

image4091.jpg

image4095.jpg
 
Блок 38, Омладинских бригада 68, један од начина постављања спољње јединице клима уређаја ! Није битно што ће сметати пролазу пешака поред зграде. А цигле као држачи спољње јединице су врх ....глупости.
Хм, може да послужи и као сточић за кафу кад људи изађу напоље да причају са комшијама или можда као нека столица :D

Иначе ове просторије у подрумском делу зграде су биле некадашње смећаре, које су све (укупно их има 12., јер зграда има 12. улаза) претворене у "станове".

 
A kad se odustalo od bacanja smeca kroz taj mehanizam u dosta zgrada je to napusteno
 
Mislim da bi vecinu kioska, posebno u centru grada, trebalo zatvoriti. Nekada su trafike bile iskjlučivo za novine, a sada je to sporedna delatnost.

Možda bi bilo krize par meseci, ali bi se njihova delatnost premestila u male radnjice i korner šopove koje imaju front prema ulici.
 
Veliki broj kioska stvar ogromne probleme na mestima gde se nalazi posto zauzimaju po 2/3 trotoar. Ostaje da se provlacimo kroz ove prolaze, narocito kada dodaju jos po par friziddera napolju, pa plus jos i se pored instalira frizider za sladolede i eto propasti za pesake.

o tome koliko uglavnom naruzuju izgled ulice u kojoj se nalaze nije potrebno ni raspravljati.
 
Потребно је око два квадрата мермерних плоча да се поправе степеници (јефтиније решење; кубик мермера - право решење) на једном од најважнијих туристичких места у Београду - Великом степеништу на Савском шеталишту на Калемегдану.

Али, нашој бирократији је потребна пријава, процена, стручно мишљење, седница, одлука, план, пројекат, издвојени новац, конкурс, избор, проценат, дозвола, рокови, надзор ...
Кад се тако ради, обично за кратко време буде опет овако, због неквалитетно урађеног посла:

image4098.jpg

image4097.jpg

image4096.jpg


Док неко ту не сломи врат, па ће Град платити одштету у стострукој вредности радова које је одавно требало извести.
Слично је и на Малoм степеништу, на почетку шеталишта:

image4104.jpg

image4105.jpg


Градоначелник и Град су ових дана опет дали новац за потпуно непотребну Плаву заставицу на Ади Циганлији, Премијер прича целомудрености о туризму, а овако нам изгледа парапет на истом месту (Савском шеталишту), и на сликама хиљада и хиљада туриста:

image4102.jpg


(све сликано данас)
 
Lomina 63, ne znam da li je već neko postavio na temi, ali danas ,dok sam ćekao na raskrsnici u Balkanskoj, primetih još jedno (ne)delo "slobodnih zidara"! :bash:

Lomina%202_zpsrkoxotr6.jpg


Bing maps
Lomina%201_zpsr8ekajtl.jpg
 
Гага":167h7okl je napisao(la):

Dosta paznje ovde posvecujemo, s pravom nespretnom i bahatom postavljanju klima svugde i na svakom mestu.
Pre neki dan sam u Njujorku smimio ovo. Poznata Dakota se renovira, fasada ociscena., ali pogledajte klime. Odmah mi je bilo lakse :roll:

img5396.jpg
 
Nisu bušeni zidovi fasade i postavljene spoljne jedinice kako se kome svidelo, ne vide se creva i rupetine iz kojih izlaze, nema razloga da ti bude lakše! :mrgreen:
 
Ove prozorske klime se mogu smatrati jednim od simbola NYC. Manje su iritantne nego naši split sistemi postavljeni bilo gde na zidovima, terasama, prozorima...
 
Nema uopste potrebe da nam amerika na svaki nacin bude simbol "kako treba". imaju oni mnogo primjera i "kako ne treba".
Ne mora da znaci ako oni imaju klime na fasadama i to tolerisu da su i sami zadovoljni istim. Mozda bi i oni htjeli da se to promjeni ali to nije lako kao sto nije lako ni u Srbiji.
 
Pazi uvek je centralna klima najbolje rešenje ali da bi ugradio takav sistem u objekat mora da se ispuni brdo uslova što često nije moguće, čak ni u Americi, kao što se iz priloženog i vidi.
 
Na Banjici na vrhu zgrade, za izdavanje skarabudzevina napravljena na terasi. Cak ima i broj 61C :bash:

Ne znam tacno koja je terasa u pitanju, ali su gradili i citave kuce sa pravim crvenim crepovima na zajednickim terasama, opsti haos.

2957t3n.jpg


hx9ncz.jpg
 
A ja na svojoj zemlji na kojoj imam tapiju i objekat u postupku legalizacije, i gde uredno primam račune za struju (naravno na važeću elektroenergetsku saglasnost), vodu, infostan, telekomunikacije itd ne mogu da dobijem kućni broj...
 
Кад већ причамо о климама и местима где се све постављају.
На Генексовој згради на оној страни (бочној) према аутопуту, а снимио сам из блока 38. Друга слика је мало зумБирана :D .

 
Академски трг, окретница аутобуса 31 и више тролејбуса. Тротоар је целом дужином ограде парка широк бар пет метара и потпуно слободан.
Али, (само) на овом месту није:

image4222.jpg

(сликано данас поподне)

Саобраћајни знак у Гочкој улици на Лабудовом брду:

image4217.jpg

image4219.jpg
 
Vrh