Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

^^ ovo je strašno! zgrada je u samom centru, mada po svemu sudeći to će za relativno kratko vreme morati da sruše zbog lokacije.
 
Ajme kako bi ova slika sto je nenad postovao izgledala onako slatko da nema ovog betonskog govneta sa crepovima : )
 
Nenad":19fqwviq je napisao(la):
Да ли се неко сећа на којој теми је расправљано о овој обновљеној згради? Било би сјајно да Ненад и тамо постави слику.
Мада сам и ја сам писао о тој кући, да ме убијеш не могу да се сетим где. Мене на њој запањује оволики број клима пошто је зграда под заштитом, и страшно ме иритира овај дисплеј изнад улаза у Меридијан кладионицу :(
Мислим, ко њима то дозволи?
 
Ne secam se Vlado gde si o tome pisao. Ako nadjem, postavicu i tamo sliku!

Inace, meni je jednostavno nezamislivo da za ovakve slucajeve zakon ne postoji!! Pa ko moze koga ovde da ubedi da je "investitor" dobio dozvolu za ovo nedelo?? Naravno, u slucaju rusenja bi verovatno ispale silne srceparajuce price sa malom decom i sa napustenim kucama i macama i kako su zlobni rusioci nahrlili da unistavu tudji, "skoro" legalizovan posed!

Ovakvi slucajevi, kao i onaj u Brankovoj, i na Novom, i Karaburmi, i svugde moraju da se resavaju po kratkom postupku - i to, onaj veliki kran sa kuglom i bum, tras, cao nema vise!!

I onda se povrh svega javi Bobic i pita nas gradjane sto mi ne prijavljujemo podmicivanje njegove bagre! (Inace, moji treba da legalizuju kucu. Napravljena na nasem placu, sa nasim parama itd. Otisli sa urednom dokumentacijom u opstinu i hteli to da predamo i pitali naravno sta, kako, kada, a tetka odma opali 5000 evra ako hocemo da se to zavrsi "u skorije vreme" inace ce nam slucajno "pasti prasina" na fajl! eto... da ne pricam o kojoj je opstini rec, i koliko visoko u nomenklaturi sedi ta "tetka")

Katastrofa!
 
Gradski arhitekta, da radi svoj posao kako treba, oformio bi neku Komisiju za reviziju svih ovakvih slučajeva.
Pa, ako dođu do zaključka da su dozvole izdate van svakog kriterijuma, onda da ih ponište a one koji su ih izdali da kazne........otpuštanjem i zabranom rada u struci.
Ako se nađu i drugi dokazi onda lepo u zatvor, radi zloupotrebe služ.položaja.

Jedino tako može da se dovede u red ovo divljanje od izgradnje po gradu.
 
Evo jednog primera kako dobra nadogradnja moze da izgleda! (Hamburg, Centar)

24215828462e5354ce806.jpg
 
Ево још неколико слика "највеће знаменитости" Трга



и једна за разгледнице :)
 
И биоскоп Балкан би морали хитно средити


Такође имам једно питање, ако је ова зграда на углу Македонске и Дечанске под заштитом да ли на њој сме висити оволико клима?
 
Plafon u zgradi u Omladinskih brigada 7 ipak se nije obrušio slučajno
Loša zgrada za mlade naučnike
Autor: S. Palić | 23.05.2007 - 10:48
omladinskih-brigada.jpg

Plafon koji je „iz čista mira“ pao petomesečnom Borisu Žikiću na glavu u trenutku dok je ležao pored oca na kauču, nije prvi problem koji su imali stanari zgrade u Ulici omladinskih brigada 7, u Novom Beogradu. Od 2004. i 2005. godine, kad su se uselili, gotovo svaka od 135 porodica imala je neku pritužbu. Parket se razmicao, prozori nisu mogli da se zatvore, krov je prokišnjavao...

- Na desetine dopisa slao sam građevinskoj firmi „Napred“ tražeći da se otklone nedostaci u gradnji na koje su se stanari žalili. Odgovore nismo dobili jer novu upravljačku strukturu ne interesuju problemi koje je napravilo staro rukovodstvo - rekao je za „Blic“ Branko Medojević, prorektor Beogradskog univerziteta i predsednik Upravnog odbora Univerzitetske fondacije za rešavanje stambenih problema mladih naučnika i umetnika...
Blic
ceo tekst http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=4205
 
Evo par primera bahatosti beogradskih vozaca, uz unistavanje zelenila, trotoara, a da ne pricam o dovodjenju u upasnost pesaka! Inace, Bulevar Nikole Tesle, smer prema Brankovom mostu.

ovo je "ukljucenje" na ulicu!

 
Таквима треба узети дозволу на годину дана, па после нек се понашају бахато ако смеју...
Иначе, јел забрањено телефонирање за воланом код нас?
 
^^ Колико ја знам није али ће бити новим законом о саобраћају који је готов и чека на усвајање већ више од годину дана :mad:
 
^^Koliko ja znam to je vec zabranjeno sadasnjim zakonom, medjutim ko se jos kod nas zakona pridrzava?? :mad:
 
Jos kada bi vlasti uspele da onjasne zasto je zakon vec godina dana u "proceduri"! Kada treba sebi da povecaju platu, onda zasedaju i donose ko ludi!
 
Evo jos jedne famozne nadogradnje! (Autokomanda, preko puta Fransha)
 
Evo jos jedne slike sa Bulevara K.A. Na zalost, "otvoreni trzni centar" je i dalje aktuelan!

 
I jos jednom Bulevar i ono famozno "evo samo da skoknem: do pekare / menjacnice / krojaca / obucara / da pokupim pazar / da kupim cigare"....

 
Видим полиција је била изузетно ефикасна, операција успела пацијент умро. Зар је заиста потребно да сваког од нас чува по један полицајац? Па исти ти што паркирају "само на 5 мин." вероватно псују остале чим крену, зар они нису свесни шта раде. Нема МОРА ЖЕСТОКО ПО ЏЕПУ иначе овако сваког чуда (полиције на Булевару, појасеви...) три дана доста па ај Јово наново.
 
^^To je kad se covek navikne na nezakonje. Predugo su ljudi ziveli tako sto nije postovan niti jedan zakon pa sada ne mogu tako lako da se odviknu od prethodno stecenih navika. Svesnost kod nasih vozaca ne postoji. Vecina radi isto ono za sta psuje druge vozace. Meni nije ni za vreme te policijske akcije bilo jasno sta su oni do tada cekali sa time ali sad vidim da je to bio ocigledno paravan, neka vrsta reklame - evo kao mi nesto radimo. Jel zna neko sta rade saobracajci preko dana? Gde stoje ti ljudi u gradu. Jel ih vidja neko? Izvinjavam se ali saobracajna policija je upravo tu da resava ovaj problem....i opet ja o istoj temi (ko o cemu baba o ustipcima) :) . Ja takvo ponasanje vozaca a bogami i policije jednostavno ne mogu da shvatim. Jednom sam doziveo da je lik parkirao svoj auto na sred Proleterskih brigada (onaj jednosmerni deo) i otisao covek kratko do radnje. Kolona se napravila skroz do Kneza Milosa. Voleo bi da znam sta se desava u glavama tih ljudi. Jezivo!
 
A jel ne bi mogao da se uvede video nadzor na ovim kriticnim tackama, i onda cim se parkira neko, eto odmah patrole (ako vec saobracajce mrzi da sede tamo po dan)?
A sa druge strane, tom istom sto se parkirao, odmah na kucnu adresu kazna (posto mu je kamera snimila tablice) u iznosu od jedne mesecne plate, pa da se nauci da ostatak grada zbog njega jednog ne mora da ispasta!
 
Nenad":1ea8053a je napisao(la):
A jel ne bi mogao da se uvede video nadzor na ovim kriticnim tackama, i onda cim se parkira neko, eto odmah patrole (ako vec saobracajce mrzi da sede tamo po dan)?
A sa druge strane, tom istom sto se parkirao, odmah na kucnu adresu kazna (posto mu je kamera snimila tablice) u iznosu od jedne mesecne plate, pa da se nauci da ostatak grada zbog njega jednog ne mora da ispasta!
Eh pa lepo bi bilo samo skupo je to sa kamerama. Mislim da grad nema finansijskih mogucnosti za tako nesto a i ja kao Beogradjanin ne odobravam i jako se protivim mogucnosti da jednog saobracajca mrzi da stoji tamo. Ako je to slucaj onda nek promeni posao. I ja mogu da kazem da me mrzi da idem na posao i da nadju nekog robota da odradi umesto mene pa da mogu da sedim kod kuce. :D :D
 
@ Milance
Slazem se sa tom konstatacijom:)

Ali, video nadzor saobracaja je svejedno, pre ili kasnije, neminovnost kojoj moramo teziti. Saobracajac, cak i ako stoji tamo, moze uvek da se potplati po principu "evo ti za pivo", tako da to problem sustinski resiti nece.

Kamere su odlicne i za borbu protiv prekrsaja, a i za borbu protiv korupcije! Ovo se odnosi na sve aspekte saobracaja, ne samo na problem Bulevara.

Kada ti policija posalje sliku kuci i pri tom i uplatnicu na RSD 3000 (recimo), a ako ne platis, onda te pokupe za Centralni zatvor na jedno 2 dana, pa cemo videti da li ce taj jos jednom da stane i pomisli na "sva cetiri"!
Mora da se najrigoroznijim merama krene protiv prekrsaja!
 
Vrh