Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Није дивља, али јесте дивљачка градња. Ова зграда на углу Пастерове и Краља Милутина је симбол кубизма и квадратизма у Београду ових "дана":
Pogledajte prilog 208132
Pogledajte prilog 208131
Pogledajte prilog 208133
Pogledajte prilog 208134

Iz vazdušne perspektive, sa vrha Beogradjanke se onako baš baš uklapa vizuru grada
1723642847203.png
1723642854669.png
 
Pa ne mogu da budu uknjiženi kad sve rade na divlje i bez papira Neko im je 90 tih namignuo da urade prenamenu potkrovlja.Bez naknade neki i vaše saglasnosti i projekta tesko da ce da se uknjiže

Može li se situacija rešiti nakon što je sve završeno? Oni su uradili prenamenu, ali sad žive tu, ako neko pozove inspekciju, da li se tu onda dešava iseljenje?

Mislim, jasno mi je u praksi da je odgovor ne, samo ne znam šta država radi u tim slučajevima.
 
Eno ga restoran Tabor, na Cvetkovoj pijaci zida, gradi, a table nigde.

Budući da je tu planiran neboder ne bi ni dobio dozvolu.
 
Malo napomena, nije planiran neboder već proširenje ulice Gospodara Vučića, zato su svi objekti u tom bloku između Bulevara i okretnice 55 privremenog karaktera: pekara-kafić koju drži odbornik SNS-a na opštini Zvezdara i Tabor.
 
Мислим да имају идеју када преместе Клинички центар у нову зграду, да поруше све старе објекте и прошире ту Београд на Води. Другачије се ово не може објаснити.

Ово је једно од већих урбицида у Београду. Али није дигао ни 5% реакције као Хотел Југославија или рушења уџерица у Краља Милана...
 
Kako je moguće da urbanistički plan predviđa tako visoku gradnju dok najviše okolne zgrade imaju visinu kao polovina ove?

Kada je donesen plan za ovaj deo grada?
Вероватно се планира да се дигне укупна спратност. Што на топографски и има смисла, али то се тако не ради
 
Na osnovu čega ima smisla rušiti jednu od retkih uredjenih celina u ovom improvizovanom gradu.

И нема, мада делови града уређени у прошлости губе ту класификацију због застарелости. Погледати социјалистичка насеља и проблеме са паркирањем
 
И нема, мада делови града уређени у прошлости губе ту класификацију због застарелости. Погледати социјалистичка насеља и проблеме са паркирањем
A pogledati i novogradnju i problem sa parkiranjem.
 
Vrh