Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Treba proveriti da tu nije nakacena rasveta fasade zgrade ili pak kladionica treba prijaviti jp osvetljenje
 
Prošle godine stanari su protestvovali, a kad su uspeli da ih oteraju, zasadili su tri borića na sredini.

Ali time su im samo smanjili površinu za baštu, ali ne i skroz obeshrabrili.

Slika od juče:
20230427_084717.jpg
 
2021. godine smo ih sprečili. Sada tvrde da imaju sve dozvole.
 
Prošle godine stanari su protestvovali, a kad su uspeli da ih oteraju, zasadili su tri borića na sredini.

Ali time su im samo smanjili površinu za baštu, ali ne i skroz obeshrabrili.
Zatekao sam se juče sasvim slučajno tamo. Čovek koji je pričao sa stanarima kaže da je sin nove vlasnice kafića i da prošli put oni koji su ppostavljali baštu kafića nisu sačekali da prikupe svu potrebnu papirologiju. Takođe je spomenuo i da tu nikada nije ništa raslo, da trava nikada nije rasla jer joj smeta to što je u senci okolnih stabala i da je on kupio sadnice i dobio dozvolu Zelenila da sadi, te da poziva komšije da mu se priodruže u sadnji. A takođe je spomenuo i da će zasaditi novu travu, da ima i to spremno, u vidu semena.​
 
Zatekao sam se juče sasvim slučajno tamo. Čovek koji je pričao sa stanarima kaže da je sin nove vlasnice kafića i da prošli put oni koji su ppostavljali baštu kafića nisu sačekali da prikupe svu potrebnu papirologiju. Takođe je spomenuo i da tu nikada nije ništa raslo, da trava nikada nije rasla jer joj smeta to što je u senci okolnih stabala i da je on kupio sadnice i dobio dozvolu Zelenila da sadi, te da poziva komšije da mu se priodruže u sadnji. A takođe je spomenuo i da će zasaditi novu travu, da ima i to spremno, u vidu semena.​
Ko zna s kim si ti to pričao. Jutros sam prošla tuda na putu za posao. Bašta otprilike 5x 8m sa sve ogradom postavljena je preko trave (metalna rešetka, sa moje gornje slike, na nogarima od 20cm). Preko valjda idu daske.

Jes, vlasnik kafića će da sadi drveće, samo mu je dozvola "Zelenila" falila, jadničak.
 
Napisao sam da sam slušao šta je sin vlasnice kafića pričao, ne i da je to stanje na terenu.
 
Ко им дозволи неред?

И даље су отпаци на Тргу Републике у - свим - несрећно решеним рупама уз дрвеће дуж стајалишта градских аутобуса; отпаци нису нови, види се да се дуго не чисти:

Нушићевим обожаваоцима није довољно да само гледају споменик, морају сасвим да му приђу, пригрле га и осете непосредно ...:



Крај Видиковца, улица испод солитера које зову Дебили: тротоар је довољно широк да ако се паркира непосредно уз ивичњак, или уз травњак, остаје места за пролаз њиме:

Али, зашто би ико марио за пешаке ...:







Угао Хиландарске и Палмотићеве код Вашингтонове; ко у престоници Србије пронађе низ оваквих стубића без иједног искривљеног да се предложи за годишњу награду Града ...:
 
Poslednja izmena:
И даље су отпаци на Тргу Републике у - свим - несрећно решеним рупама уз дрвеће дуж стајалишта градских аутобуса; отпаци нису нови, види се да се дуго не чисти:
I dalje ostaje pitanje, gde je nestao beli kamen koji je bio prisutan u tim otvorima oko stabala, odmah po završetku rekonstrukcije?

Ne mogu da verujem da drže to tako, em je raj za đubre, em je opasno, jer neko može da upadne unutra.
 
Vrh