Šta je novo?

Косанчићев венац - ревитализација

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=466868#p466868:2x28l0xb je napisao(la):
Armatura » 21 Jul 2017 10:17 pm[/url]":2x28l0xb]Lepa vest nam stize iz suprotnog tabora SSC

Izvor: constbg
file.php

Stvarno, jel može objašnjenje uz ovu fotografiju?
Da li se levo vidi kopija u kamenu za zamenu napravljena prema originalu, ili je to možda model (u gipsu?) po kojem se radi rekonstrukcija, ili možda kopija napravljena ko zna kad?
 
relja":1pm5agea je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=466868#p466868 je napisao(la):
Armatura » 21 Jul 2017 10:17 pm[/url]":1pm5agea]Lepa vest nam stize iz suprotnog tabora SSC

Izvor: constbg

Stvarno, jel može objašnjenje uz ovu fotografiju?
Da li se levo vidi kopija u kamenu za zamenu napravljena prema originalu, ili je to možda model (u gipsu?) po kojem se radi rekonstrukcija, ili možda kopija napravljena ko zna kad?
Levo je sveže napravljena kopija rađena po originalu sa desne strane koji će ići u arhiv u takvom stanju.
 
Hvala na ekspresnom odgovoru.
Obzirom u kakvom je stanju original, to je možda i najlogičnije.

Da je ovo normalna zemlja, ovo bi bio primer koji treba stalno navoditi kako se više ne bi ponavljalo.
I ne bi bilo loše staviti ispod biste ploču na kojoj će da piše da to nije originalna bista, jer originalnu nije bilo moguće vratiti u izvorno stanje a bila je stara samo stotinjak godina.
Malo da se spustimo na zemlju i pogledamo u oči.
 
Кратком претрагом на интернету, видимо да су се странари жалили још од 2008. године, па потоме сваке године до 2012. и нико није желео да им изађе у сусрет, па макар и одговори на проблеме у којима се налазио Косанчићев венац, а камоли сама биста.
Иначе бисту је урадио скулптор Петар Убавкић, за породичну кућу трговца Трајковића- Иако у приватном власништву, налазила се под заштитом завода за споменике, који се као и до сада прописно обрукао.
Склоњена је 2011. године у подрум како не би била уништавана даље, након што је два пута пронађена оборена на улицу.

Ово сам ископао на интернету, можда неко има више детаља.
 
Пола ружноће Београда отпада на атомобиле којих толико има на сваком кораку. Све су закрчили и од њих се нити шта види нити чује. Најбоље се то примети када су празници и оду из града, одједном видиш какве су стварно улице и фасаде. Зато их треба протерати са Косанчића, па чак и из Карађорђеве, односно редуковати им приступ. О лепоти други пут:)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=467670#p467670:2txq4n59 je napisao(la):
Duleja » Sre Jul 26, 2017 9:03 pm[/url]":2txq4n59]Šahtovi štrče!? Bukira i Nurko7000 fine fotke ++. Neki utisak o kvalitetu radova i uopšte?
Mislim da je još uvek rano za procenu kvaliteta radova. Ali ono što se već vidi, to je veće rastojanje između kamenih ploča, mislim da su to trebali bolje da ukope.

Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
Da se podsetimo, ovako je to izgledalo pre rekonstrukcije:

 
Hvala za odgovore, i meni se čini da je to moralo gušće na kolovozu. Igore + al je gužva na Kosančićevom!
 
@Duleja
Nema guzve, na Kosancicu je pustos. Ja nisam ljubitelj ove kaldrme pogotovo sto je i Bukira lepo zapazio sa velikim razmakom. Trotoari su daleko bolji i prava je steta sto cela ulica nije uradjena u tako pripremljenom kamenu naravno da sve bude u jednom nivou.
 
Ni sam video uživo, ali ovakav razmak između ploča, kako se vidi na fotografijama, ne uliva poverenje.
 
Mislio sam na to da se Beobuildovci sudaraju dok fotkaju, gužva. :) Što se tiče starog kamenja iz kolovoza, nisu se potrudili da ga dodatno nalupaju u istom nepravilnom stilu, pa su rasporedili stari materijal, tako da ne zafali. Da ne govorimo o tome da je bilo ulica koje su skoro renovirane i gde asfalt prekriva staru kaldrmu. To je moglo da se povadi da bi se onda iskoristilo ovde, eventualno i u Skadarliji. Mislim da pod hitno treba da se gradi garaža iza ćoška i predvide mesta za stanare venca. Ako ovde ulete konzerve kao i pre, džaba kaldrmisanje i šminka.
 
uh, znaci postoji mogucnost da ce se stvarati krateri zbog kise i snega,
korov koji nice iz pukotina..
 
Jedina dobra stvar je što se ispod sada nalazi čvrsta podloga (asfalt) pa će kamenje uvek moći da se lako povadi i ponovo presloži.
Ali što se mene tiče, ovo je za "ostav! ponovo".
 
Malo mi ne ne logično zašto se trude da kaldrmu redjajuu liniji kad ,,kadrma nema fuge,, :lol:
 
O kvalitetu radova na KV, moze govoriti cinjenica da su izvodjaci radova uspeli po treci put za 12 dana da sje*******u vodovodnu mrezu i ostave ceo kraj bez vode. Ukupno zbog toga po najvecim vrucinama 4 dana nije bilo vode. Na ovo treba dodati i jos nekoliko dana zbog najavljenih radova.

A slicna situacija je bila u novembru, kad su radili na drugom delu ulice.
 
To nema veze sa njihovom stručnošću već najverovatnije sa neucrtanim vodovodom. Neucrtane divlje instalacije su redovna pojava po celom gradu.
 
Организација градилишта им није јача страна у овом хаосу (а први део улице нисам ни сликао од муке) су сигурно изгубили и понеки виљушкар а камо ли неће поткачити покоју водоводну цев.


_DSC3422 by Polexia Nurkin, on Flickr
 
Pritom, imate dva različita izvođača radova na terenu, jer je na tenderu za Kosančićev venac posao dobio "Ingrap Omni", a na tenderu za Zadarsku, Srebreničku i Fruškogorsku (opet) "Štrabag".
 
Da mi je znati samo na osnovu kojih referenci su dobili i edni i drugi... :(


Slaganje "kocke" je zahtevno, a slaganje ovakve kaldrme (nepravilnij oblika) je ravno umetnosti.
Ni jedni ni drugi nemaju pojma to da rade...
Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Da li će izvođačima biti glupo kada im posle završetka radova ostane višak povađenog kamena???
 
Vrh