Šta je novo?

Косанчићев венац - ревитализација

Интересантно је да су нове ивичњаке позиционирали знатно шире у односу на старе, тако да ће и тротоари бити шири.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=464698#p464698:95a6kl97 je napisao(la):
Bulbulderac17 » 10 Jul 2017 07:06 pm[/url]":95a6kl97]valjda nece moci svoje SUVove da popnu na ove ivicnjake...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Može neko da mi lepo objasni kakva će biti nova logika Kosančićevog venca?

Zašto nam trebaju trotoari kada je planirana pešačka zona?

Zašto se pominju SUV-ovi kada neće biti dozvoljen pristup vozilima?

Jesam ja sanjao da je Kosančić pešečka zona bez ulaska automobila? Ako nije, kog đavola rekonstruišemo da dobijemo ovaj parking sa lepšom kaldrmom?


29_02_2016_06.jpg


Možda nisam pratio na času. Može neko može da priloži render rekonstruisanog Kosačića?
 
Ukratko:

Ulica bi trebalo da ostane prohodna za saobraćaj i parkiranje do izgradnje garaže u blizini (što može da potraje), a nakon izgradnje garaže se pretvara u pešačku zonu.
I dalje nema prikaza niti tačnih informacija šta se radi, ali znamo iz izjava da se nećkaju često pa tako i menjaju usputno projekat.
 
Hvala na odgovorima.

Ovo sa nećkanjem je hit i to da nema glavnog projekta kako bi mi koji finansiramo svaku kocku znali raspored, materijal, koje zelenilo itd. I onda neko kritikuje delo Brane Jovina. Eh, da nam je takve vizije ne bi balavili svi na fotografije starih i novih ivičnjaka i pitali se šta gledamo i kako će izgledati.

Srce će me žignuti kada se na Kosančiću budem provlačio kroz parkirane automobile u budućnosti. Žali bože para na koje smo dali na fasade.

Stanovnici će dobiti sve. I sređene fasade, sređenu ulicu i da mogu da parkiraju ispred prozora. A kad im naprave garažu i kada ih budu vozili električnim kolima, buniće se da su ugroženi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=464714#p464714:5zzzzr5f je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » Pon Jul 10, 2017 11:14 pm[/url]":5zzzzr5f]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=464698#p464698:5zzzzr5f je napisao(la):
Bulbulderac17 » 10 Jul 2017 07:06 pm[/url]":5zzzzr5f]valjda nece moci svoje SUVove da popnu na ove ivicnjake...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Može neko da mi lepo objasni kakva će biti nova logika Kosančićevog venca?

Zašto nam trebaju trotoari kada je planirana pešačka zona?

Zašto se pominju SUV-ovi kada neće biti dozvoljen pristup vozilima?

Jesam ja sanjao da je Kosančić pešečka zona bez ulaska automobila? Ako nije, kog đavola rekonstruišemo da dobijemo ovaj parking sa lepšom kaldrmom?


29_02_2016_06.jpg


Možda nisam pratio na času. Može neko može da priloži render rekonstruisanog Kosačića?


Nazalost, u prvoj fazi do otvaranja garaze 2020 kod spomenika Nesvrstanim, bice dozvoljen saobracaj i parkiranje. Slazem se da je to uzasno resenje, mozda se predomisle... Nespojivo mi je sa sredjivanjem prostora srusene biblioteke, novom galerijom, rekonstruisanom kaldrmom i trotoarima. Buduci Vrabac service ce isto prolaziti tom marsrutom
 
Svi će tu moći parkirati, ili samo stanari?

Realno, tu nema šta da traže vozila ostalih. Postoji parking Obilićev venac, a i Beton hala je tu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=464721#p464721:hjr4p2se je napisao(la):
gishko » Pon Jul 10, 2017 10:35 pm[/url]":hjr4p2se]Ukratko:

Ulica bi trebalo da ostane prohodna za saobraćaj i parkiranje do izgradnje garaže u blizini (što može da potraje), a nakon izgradnje garaže se pretvara u pešačku zonu.
I dalje nema prikaza niti tačnih informacija šta se radi, ali znamo iz izjava da se nećkaju često pa tako i menjaju usputno projekat.
Beograd, grad privremenih rešenja. 8)
 
@gishko, kkorisnik

Neki od tih ivičnjaka su stari par stotina godina, stariji od skoro svih zgrada u Beogradu. Ivičnjaci i kamen kojim je popločan Kosančićev venac je veoma star, i slojevima pokazuje različite trenutke u razvoju grada. Zato su i očuvani, mada koliko vidim, nije se mnogo pažnje posvetilo očuvanju od strane izvođača.
 
Inace, sto se tice ivicnjaka, celom duzinom gde su do sada postavljeni, jedna strana je radjena sa starim ivicnjacima, jedna sa novim.
 
Nisam se nadao, ali nova kaldrma ce biti prilicno verna starom izgledu.
Trotoari su mi malo nejasni, izgleda kao da ce na jednoj strani venca biti stari kamen, a na drugoj, novi, ravniji.
 
Pa izgleda da ce opet biti sarenila, samo skockanije.
Inace, ravna podloga bi bila potrebna "tockasima" koji zele da prosetaju vencem. To bi bio jedan od pomaka na sledeci level za novi KV.
 
http://studiob.rs/pocela-izgradnja-gradske-galerije/

Počela izgradnja gradske galerije

Uz plato oko Pobednika na Kalemegdanu, drugi najlepši pogled na ušće Save u Dunav je sa Kosančićevog Venca. Rušenjem baraka koje su ga zaklanjalem počela izgradnja gradske galerije.

Gradska galerija biće još jedan značajan objekat za kulturu Beograda.

Pored važnih izložbi koje će u njoj biti organizovane, galerija će biti projektovana u više nivoa sa svim neophodnim sadržajima, od kafića do sala za predavanje, rekao je glavni gradski urbanista Milutin Folić.
 
Nemaju jos ni gradjevinsku dozvolu a pricaju o pocetku izgradnje rusenjem barake :bash:
 
Pogresno je preneta vest. Plan je da se sa kradnjom krene tek polovinom 2018te. Tako je Folic i rekao


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lepa vest nam stize iz suprotnog tabora SSC

Izvor: constbg
 
Po ovoj fotografiji izgleda da su napravili repliku biste za fasadu. Nadam se da original neće završiti u nekom podrumu ili, ne dao bog, na deponiji. Čak i ovako raspao je vredan primerak za Muzej Grada Beograda.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Večeras sam prošao pored te kuće - odlična vest je da se takođe vraćaju nedostajući ukrasi oko prozora! Vrlo pedantno to izgleda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=466871#p466871:ckhf1bt9 je napisao(la):
Homer Jay » 21 Jul 2017 10:40 pm[/url]":ckhf1bt9]Po ovoj fotografiji izgleda da su napravili repliku biste za fasadu. Nadam se da original neće završiti u nekom podrumu ili, ne dao bog, na deponiji. Čak i ovako raspao je vredan primerak za Muzej Grada Beograda.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Ако могу да питам, која је вредност старе бисте, осим тога што је стара?
Да појасним ако није јасно довољно, да ли она представља дело неког уметника или је била украс на фасади?
Ништа злонамерно, стварно ме интересује.
 
Ako je uopste kopija a ne rastauracija, nema nikakvu vrednost, obicna ornamentika koja je kao sto vidimo dobila uspesnu zamenu. Moze za neko dvoriste ili kafic...
 
Vrh