Šta je novo?

Косанчићев венац - ревитализација

Super je materijal na trećoj fotki i masivan, ne kao čips od granita na pojedinim mestima u gradu.

Samo ne beton sa prve fotke.
 
Nema primeraka od betona :) i na prvoj fotki je kamen i to poprilično masivan. Mislim da je tako svetao zbog obrade, a da bi potamneo vremenom.

I ja se nadam da neće biti ploča i pločica, već samo masivne kamene kocke.
 
Zadarsku ulicu preimenovati u "Danila Bate Stojkovića", a Srebreničku u "Pavla Paje Vujisića" ili "Borivoja Bore Todorovića", red je da Laki , Milutin ili Đenka imaju tu po ulicu! :)
 
A Srebrenicka 'smeta' pretpostavljam zato sto je po gradu u danasnjoj BiH?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Pa ja ne znam da hrvatski, bosanski, crnogorski, makedonski gradovi imaju nazive ulica po gradovima u Srbiji. Ako gresim neka me neko demantuje. Znam da su u jednom momentu u Sarajevu beogradsku ulicu primenovali. Da li su vratili stari naziv ne znam. U Zagrebu takodje.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=456994#p456994:yhcef8ew je napisao(la):
CASTELBIANCO » 09 Jun 2017 07:37 am[/url]":yhcef8ew]Pa ja ne znam da hrvatski, bosanski, crnogorski, makedonski gradovi imaju nazive ulica po gradovima u Srbiji. Ako gresim neka me neko demantuje. Znam da su u jednom momentu u Sarajevu beogradsku ulicu primenovali. Da li su vratili stari naziv ne znam. U Zagrebu takodje.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока

Ево да те демантујем. Сребреница је у Републици Српској, у оквиру БиХ, а многи градови у РС имају улице назване по топонимима у Србији. У већини градова Федерације БиХ, Хрватске и Словеније су преименоване улице назване по градовима из Србије али су неке и остале.
 
Barkley":2i5bgk1v je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=456994#p456994 je napisao(la):
CASTELBIANCO » 09 Jun 2017 07:37 am[/url]":2i5bgk1v]Pa ja ne znam da hrvatski, bosanski, crnogorski, makedonski gradovi imaju nazive ulica po gradovima u Srbiji. Ako gresim neka me neko demantuje. Znam da su u jednom momentu u Sarajevu beogradsku ulicu primenovali. Da li su vratili stari naziv ne znam. U Zagrebu takodje.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока

Ево да те демантујем. Сребреница је у Републици Српској, у оквиру БиХ, а многи градови у РС имају улице назване по топонимима у Србији. У већини градова Федерације БиХ, Хрватске и Словеније су преименоване улице назване по градовима из Србије али су неке и остале.
Upravo.
Takodje, Srebrenica je istorijski bitan grad za nas.
I jos jedna stvar.
Po toj logici, pored nje, morali bi smo menjati imena jos desetinama ulica ukljucujuci i vece, poput Sarajevske, ali i Svetogorske (jer iako delimicno eksteritorijalna po odredjenim pitanjima, ona se ipak geografski nalazi u Grckoj.
A mozda je pametnije drzati se po strani od tog ludila koje je zahvatilo deo komsija i 'susjeda' ? ;)

Tek, mozda i nasim sugradjanima koji su poreklom iz tih krajeva znaci da imaju ulicu po rodnom kraju svojih oceva, deda, pradeda ?


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Колико се сећам, постојао је један леп обичај да сваки град по ослобођењу од туђина добије улицу у Београду. Када се у тим ослбођеним градовима поново као службени језик уведе турски, итајлијански, немачки онда би требало опет вратити стари назив улице или ипак мало сачекати...
 
Šta smo mogli da očekujemo od gluperdi koja potavlja kič fontane po Beogradu? Sad ćemo imati i kič kaldrmu!?

http://www.politika.rs/scc/clanak/38230 ... evom-vencu


Урушавање изгледа и квалитета живота на Косанчићевом венцу

Аутор: Дејан Ребрић, мр ел. инж.,
вишедеценијски станар улице Косанчићев венац
четвртак, 08.06.2017. у 08:00

Према обавештењу које смо, као станари Улице Косанчићев венац својевремено добили, предузеће „Инграп-Омни д. о. о.” имало је рок од 150 дана да обави радове на реконструкцији улице, који су почели 5. 9. 2016. Наравно да задати рок (5. 2. 2017) није испуњен. До задатог рока је уклоњена тристагодишња калдрма и постављене су подземне инсталације. Јасно и јавно изречено обећање дато пред почетак радова било је да ће калдрма бити очишћена и враћена, како би се сачувала аутентичност улице. Сада сазнајемо да заправо не постоји намера да се дато обећање одржи, већ да се намерава постављање камених плоча. Како ће се те плоче понашати под оптерећењем, како ће се по њима ходати по снегу и леду? Сем тога, све чешће се питамо шта се догодило са скинутом каменом калдрмом? Зашто се она не врати на своје место, као што је градоначелник 5. 9. 2016. и обећао пред камерама на Косанчићевом венцу? Стара калдрма је прави симбол аутентичности Косанчићевог венца, Задарске, Сребреничке и Фрушкогорске улице. Ако се замени плочама, имаћемо тужни симулакрум лажне аутентичности, дакле – кич.

Крајем фебруара 2017. постављене су скеле испред зграда одређених за уређење фасада. Незванични рок – додатна два месеца. Прозори се у сврху заштите траљаво затварају најлонским прекривачима. Рок је прошао пре месец дана, фасаде су тек у средњој фази радова, испред зграда су и даље хрпе песка који се на ципелама уноси у кућу, а станари су и даље у безваздушном простору. Брже и не може, кад пет, шест радника са једном мешалицом раде на три зграде истовремено.

У међувремену су скелама оковане и суседне улице, са сличним опуштеним ритмом рада.

Посебно питање је отежано паркирање. Размишљање да нам се обезбеди паркинг простор удаљен од стамбеног простора је у потпуности неприхватљиво, јер нам намеће додатне проблеме. Како ћемо се усељавати, како ћемо одвозити и довозити намештај? Како ћемо прићи аутомобилом кад се пакујемо за пут? Станари Улице Косанчићев венац предлажу да паркирање у улици буде дозвољено само за наше потребе, што је лако изводљиво применом даљински управљивих хидрауличних стубића на оба краја улице. Очекујемо да се то и реализује.

Живим за дан кад ће на углу Косанчићевог венца и Сребреничке улице министар говорити на отварању новоизграђене идентичне копије зграде спаљене Народне Библиотеке Србије, и тиме отпочети нова ера шестоаприлских подсећања. Ако у догледно време нећемо имати новца за овакав подухват, сматрам да је (по идеји некадашњег директора Завода за заштиту споменика културе Србије) корисно покрити читаву површину стакленим плочама. Тако би терен на падини, ионако склон клизању, био унеколико заштићен од испирања и подлокавања падавинама. Археолошки слојеви, почев од римског, били би стављени на увид посетиоцима и представљали би праву атракцију у самом срцу града – подразумева се да би били стручно обележени.

Поента било каквог уређивања града требало би да буде подизање нивоа квалитета живота, како иначе лепо пише у основним уџбеницима архитектуре! Текућим радовима, али и предоченим коначним циљем градских власти, квалитет живота станара Косанчићевог венца и читаве замишљене „проширене пешачке зоне” (или, како неко рече – „проширене зоне кафића”) из неког разлога очигледно се урушава, супротно основним архитектонским начелима.
 
Господин др. мр. би пре требао да се лупа у дупе од среће што му порески обвезници плаћају фасаду. Мени је платити неће. Мораћу сам.

Да је система и државе на коју се господин др. мр. жали, инспекција би га до сада одрала за стање фасаде, климе и одржавање зграда. Смрад један незахвалан.
 
Na stranu sto je nezahvalan, nije bas ni pogodio starost kaldrme...
 
Nemam ja ništa ni protiv Zadra, ni protiv Srebrenice, ni Hr, ni BiH, nije poenta u mestima sa prostora SFRJ nego je poenta u Bati, Paji, Bori i kući na ćošku, sedištu firme "radionica mrtvački sanduka-Dugo konačište"!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454450#p454450:3u5hol0q je napisao(la):
roger » 28 May 2017 09:18 pm[/url]":3u5hol0q]Evo, ovo je najbolje što sam uspeo da pronađem o izgledu srušene biblioteke.

Sada je jedinstvena prilika da se sazida identična zgrada na istom mestu, sa istom namenom.

Zgrada je jednostavno organski deo Kosančićevog venca. Nemci su rekonstruosali čitave gradove, nakon 1945. godine koji su stradali u savezničkom bombardovanju, mi možemo makar tu zgradu da rekonstruišemo poput Avalskog tornja.

Svaki pokušaj da se na tom mestu napravi bilo šta drugo, završiće kao TC Rajićeva ili onaj bunker u Pariskoj.

file.php

S obzirom da smo videli novo idejno resenje za biblioteku, ja bih samo dodao rekonstrukciju reprezentativnog monumentalnog ulaza sa kolonadama.

Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 2
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461129#p461129:2vle13d1 je napisao(la):
zexland » 24 Jun 2017 11:47 am[/url]":2vle13d1]
S obzirom da smo videli novo idejno resenje za biblioteku, ja bih samo dodao rekonstrukciju reprezentativnog monumentalnog ulaza sa kolonadama.
Koje je idejno resenje Zex? Nisam ispratio...
 
@zex bravo druze ovaj ulaz na mesto biblioteke bi bio pun pogodak !!!! misli decko na ovo
kosancicev-venac.jpg

BG-porodiljama-(3).jpg

umesto ovog modernistickog zida bude ulaz monumentalni u biblioteku
izvor: politika

Ova zex-ova ideja bi zatvorila krug ovom projektu da izgleda monumetalno i lepo, jer dobijamo i neku vrstu trga a dobijamo i kapiju na tom trgu i bas bi oplemenila prostor.
file.php


generalno mislim da je problem sto postoji jedan ulaz/ prilaz temeljima biblioteke sto otezava cirkulaciju i mislim da bi trebalo nekoliko ulaza napraviti na ovaj lokalitet , i potrebno je uraditi nesto na zadnjoj strani bivse biblioteke postaviti kulis bivse fasade biblioteke kako bi se bar zatvorio blok sa zadnje strane kako se i oplemenio ambijent .i kako bi ljudi znali kako je ona izgledala a ne da konstantno forsiramo mastu i da teramo turiste da koriste mastu sto je cest slucaj na Kalemegdanu da ljudi trebaju mastu da upotrebe da bi im bar malo docarali kako je izgledao Despotov dvor, donji grad i kule u okviru Utvrde sto je malo bezveze..

P.S. zex koji fotoshop koristis glava mi je prepuna ideja al nikako da ih realizujem sem paintom :p
 
Zex svaka čast! Odličan predlog :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ZA zexlanda umesto Folića :gobb:

PS
Ne zameri, mozda ovo bude i štetno zbog ljudske pakosti i zavisti
ALI
ako ovako samo još malo nastaviš.... prešišaceš i samog Jovina :kk: :) :kk:
 
Zex, ideja ti je pun pogodak, sve pohvale.
Sa stilom, svaka čast!
 
Vrh