Šta je novo?

Енергопројект / Блок 24 - Бежанијска коса, М3-3

Videćemo za koji mesec, kad prođe ova pilot faza i kad krene zvanična prodaja kako će to ići.. ako se sve proda po ovim uslovima, svaka čast i prodavcu i kupcima. :)

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
@Гага
мали офф
све нешто размиљам када би окретницу изместили негде иза на паркинг до гробља, односно када би се забранило скретање из Недељка Гвозденовића у Срђана Алексића, из правца Ледина мислим да би се растеретило доста тога. И наравно када би постојала култура, када видиш знак забрањено скретање , да то и испоштујеш. Можда грешим.
 
Suludo je kupovati po tim cenama, izgubila se svaka logika i odnos cene i kvaliteta. Nestabilna geopolitička situacija će celu konstrukciju još dodatno da uzdrma. E sad pitanje je kome će ići više na štetu, investitorima ili kupcima.
 
Deluje lepo na rednerima (kao i svaki projekat). Mada mogu primetiti da je na prvobitnim renderima (pre nekoliko meseci) bio mnogo humaniji i lepši raspored stanova, pa si čak imao i trostrano orijentisane stanove. Očigledno je da su se trudili da maksimalno svaki centimetar sabiju, i dobiju što više stanova, što svi danas rade, ali onda i cena treba da se "sabije" u skladu sa time. Takođe, sve kuhinje su mi nekako male i sabijene, kao neki budžaci. Sve u svemu nisu loši stanovi, ali opet cena zaista pozamašna.
 
Неколико данашњих-28.05.2022. слика стања изграђености зграда. Део који се гради је део "Б" блока 24 и на једном делу се гради други спрат ткз. Пс (по/вучени спрат). Део "А" почиње са градњом завршетком "Б" дела. Сликано из Колумбове улице и са раскрснице Колумбова-Магеланова

IMG_20220528_141234_resized_20220528_042238197.jpg
IMG_20220528_141305_resized_20220528_042239283.jpg
IMG_20220528_141309_resized_20220528_042239712.jpg
IMG_20220528_141322_resized_20220528_042241239.jpg
IMG_20220528_141509_resized_20220528_042323473.jpg
IMG_20220528_141523_resized_20220528_042323820.jpg
IMG_20220528_141615_resized_20220528_042323130.jpg

:sesir:
 
Da li ima neko informaciju kada ce poceti prodaja stanova u A bloku i koja ce cena biti po kvadratu? Hvala unapred!
 
Хм, за пар месеци !
Од наших добрих пријатеља ћерка и будући зет су се у мају интересовали за стан у Б блоку. Рекли су им цену - 3.100 еврића. Само су се захвалили и отишли.
 
Хм, за пар месеци !
Од наших добрих пријатеља ћерка и будући зет су се у мају интересовали за стан у Б блоку. Рекли су им цену - 3.100 еврића. Само су се захвалили и отишли.
Ja kad sam zvao u aprilu, rečeno mi je 2850+PDV. Popust od 2% ako plaćaš u kešu, a povećanje cene od 3% ako ideš preko kredita sa učešćem manjim od 50%. Garažna mesta nisu tačno znali cenu, rekao mi je oko 16 hiljada, i da će postojati neka udvojena parking mesta (automobili parkirani jedan za drugim) koja će biti nešto jeftinija.

Meni se iskreno zgrada svidela jer je dvospratnica, retkost ovih dana, što je relativno dobar raspored stanova, ali mi je cena bila malo jača za tu lokaciju. Mada kako se kreću cene kvadrata ispade da je to bila i dobra cena.
 
Meni je prilično neverovatno da je neko spreman da plati toliko, dok okolne zgrade uglavnom idu ispod 2000, nekad i oko 1500. Jeste lepo što je 2 sprata i verovatno je razlog što je skuplje i izvodjaču, ali jednostavno mislim da je 3000 previše. Videćemo, baš me interesuje kad krene prodaja kako će ići.
 
Ja kad sam zvao u aprilu, rečeno mi je 2850+PDV. Popust od 2% ako plaćaš u kešu, a povećanje cene od 3% ako ideš preko kredita sa učešćem manjim od 50%. Garažna mesta nisu tačno znali cenu, rekao mi je oko 16 hiljada, i da će postojati neka udvojena parking mesta (automobili parkirani jedan za drugim) koja će biti nešto jeftinija.

Meni se iskreno zgrada svidela jer je dvospratnica, retkost ovih dana, što je relativno dobar raspored stanova, ali mi je cena bila malo jača za tu lokaciju. Mada kako se kreću cene kvadrata ispade da je to bila i dobra cena.
Мени се исто допадају ове зграде, са гаражама испод, сама локација је исто у реду. Цена је јака, али што кажеш, изгледа да су ти дали повољну цену, гледајући са данашњег аспекта.
То са удвојеним паркинг местима мисле на систем клацкалице. То ми се искрено речено не свиђа уопште. То сви инвеститори сад практикују да би добили више места у гаражама. На слици је клацкалица са гаражним местима у "Плато Бежанија".

гаражна места_клацкалица.jpg


Meni je prilično neverovatno da je neko spreman da plati toliko, dok okolne zgrade uglavnom idu ispod 2000, nekad i oko 1500. Jeste lepo što je 2 sprata i verovatno je razlog što je skuplje i izvodjaču, ali jednostavno mislim da je 3000 previše. Videćemo, baš me interesuje kad krene prodaja kako će ići.
Где то околне зграде иду до 2000 еврића, када се нигде у близини овог стамбеног насеља "Коса кварт" ништа не гради !? Ту не рачунам стамбене куће, насеље "Небески дом" у улици Сестара Вуковић. Ту је квадратура од 222 до скоро 400 квадрата, по стамбеној јединици, и сви станови имају базене, www.skyhome.rs
IMG_20220528_141900_resized_20220528_042351541.jpg
IMG_20220528_142009_resized_20220528_042352144.jpg
 
Poslednja izmena:
Где то околне зграде иду до 2000 еврића, када се нигде у близини овог стамбеног насеља "Коса кварт" ништа не гради !? Ту не рачунам стамбене куће, насеље "Небески дом" у улици Сестара Вуковић. Ту је квадратура од 222 до скоро 400 квадрата, по стамбеној јединици, и сви станови имају базене, www.skyhome.rs
Mislio sam na već izgradjene zgrade, takoreći starogradnju. Razumem, novo je novo, ali koliko sam upućen većina zgrada na Bežanijskoj kosi je relativno mlado.
 
Мени се исто допадају ове зграде, са гаражама испод, сама локација је исто у реду. Цена је јака, али што кажеш, изгледа да су ти дали повољну цену, гледајући са данашњег аспекта.
То са удвојеним паркинг местима мисле на систем клацкалице. То ми се искрено речено не свиђа уопште. То сви инвеститори сад практикују да би добили више места у гаражама. На слици је клацкалица са гаражним местима у "Плато Бежанија".
Vrlo moguće. Mada prodavac mi je objasnio da su isprojektovana neka parking mesta (iz xyz razloga) koja po dužini mogu da smeste dva automobila. Jedina caka jeste da onaj što je prvi parkirao ne može da izadje. Ja sam ga isto pitao da li su klackalice ali je rekao da misli da nisu. Mada to su sve polu informacije da budem iskren, u tom trenutku nije imao ni formiranu cenu da mi kaže za to parking mesto.
 
Cudno bi bilo da su klackalice. Klackalice se obicno primenjuju, u centru, gde nam dovoljno prostora. Ne znam ni za jednu novogradnju na NBG da ima klackalice (sto ne zanci da nema).
 
Mislio sam na već izgradjene zgrade, takoreći starogradnju. Razumem, novo je novo, ali koliko sam upućen većina zgrada na Bežanijskoj kosi je relativno mlado.
Na žalost, cene za veliku većinu stanova na Bežanijskoj Kosi, koji su sad već stari 30 godina (plus, minus) je minimum 1600 eur po m2, a neki idu i do 2500. Redovno gledam oglase, i ne mogu čudom da se načudim. Još gore je to što ih ima tek nekoliko u oglasima.
 
Свака механика тражи одржавање које кошта. Дакле, уколико буде била компанија која управља тим пословимапостоје сервисери, а делови за одржавање буду доступни, онда није проблем, али, мени се чини да ће ту бити много пропуста:
1. Велика ставка месечно "за ништа" брзо досади, и почиње не плаћање
2. мало пара, обично се троши на плате, а сербисирање и последњем моменту
3. Сервисирање са мало пара значи буџење, а то значи да ће достунпност возила онда када ти највише треба бити упитно, а онда иде питање а зашто ја уопште плаћам одржавање и тако даље...

Тако да, ја бих се отказао од таквих решења.
 
Cudno bi bilo da su klackalice. Klackalice se obicno primenjuju, u centru, gde nam dovoljno prostora. Ne znam ni za jednu novogradnju na NBG da ima klackalice (sto ne zanci da nema).
Свака нова друга/трећа зграда на Новом Београду има клацкалице у гаражама, нажалост. Све ради добијања што више места за паркирање у гаражама, тј. да сваки станар има паркинг/гаражно место.
 
Свака нова друга/трећа зграда на Новом Београду има клацкалице у гаражама, нажалост. Све ради добијања што више места за паркирање у гаражама, тј. да сваки станар има паркинг/гаражно место.
Moguće, mada učetvovao sam u izradi više novih projekata na NBG, i nijedan nije imao klackalice. Vračar, Stari grad, Voždovac ... su druga priča.
 
Mislim da od novijih Kenedi ima klackalice ?
 
Ja kad sam zvao u aprilu, rečeno mi je 2850+PDV. Popust od 2% ako plaćaš u kešu, a povećanje cene od 3% ako ideš preko kredita sa učešćem manjim od 50%. Garažna mesta nisu tačno znali cenu, rekao mi je oko 16 hiljada, i da će postojati neka udvojena parking mesta (automobili parkirani jedan za drugim) koja će biti nešto jeftinija.

Meni se iskreno zgrada svidela jer je dvospratnica, retkost ovih dana, što je relativno dobar raspored stanova, ali mi je cena bila malo jača za tu lokaciju. Mada kako se kreću cene kvadrata ispade da je to bila i dobra cena.

Mi smo vec uzeli stan i dva garazna mesta i zvali pre neki dan informativno za drugi stan a cena je sad visa za oko 100 evra nego pre tako da me ne cudi da ce biti i vise u bloku B s obzirom na generalni rast cena svega.

Udvojena parking mesta su jedno iza drugog (vidi se na crtezu garaze) i tu mora da se kupe pretpostavljam oba ili ce biti potrebna stalna komunikacija sa komsijom. Nezgodno je sto mora prvo jedan pa drugi auto da se utera. Kada smo kupovali ta mesta nisu bila u prodaji, kada smo zvali pre par dana sada se prodaju i neka veca parking mesta po duploj ceni pa pretpostavljam da su to ta "udvojena". Mada ko zna mozda ce biti i neki lift, ne znam koliko dozvoljava visina garaze.

Kada odete na njihov sajt kosakvart.rs mozete videti i sta je prodato od stanova do sad.
 

Prilozi

  • kosakvart garaza.PNG
    kosakvart garaza.PNG
    39,6 KB · Pregleda: 307
Vrh