Šta je novo?

Енергопројект / Блок 24 - Бежанијска коса, М3-3

Koja je svrha Baltičke ulice po sred ovog bloka? Svi okolni blokovi su slične veličine i unutra imaju park, samo ovaj ulicu.
Ako je zbog ulaza u garaže, zar nije moglo elegantnije, da se bar deo prostora između zgrada ostavi bez saobraćaja?
U prvom projektu je i bilo tako. Posle je promenjeno. Mislim da je ta ulica nacrtana u nekom urbanističkom planu. Na onoj drugoj parceli (mislim da je blok 22) što isto pripada Energoprojektu ulica je kao krst nacrtana i tu će biti 4 manja objekta kada se bude gradilo.
 
U prvom projektu je i bilo tako. Posle je promenjeno. Mislim da je ta ulica nacrtana u nekom urbanističkom planu. Na onoj drugoj parceli (mislim da je blok 22) što isto pripada Energoprojektu ulica je kao krst nacrtana i tu će biti 4 manja objekta kada se bude gradilo.
Razumem. Šteta, gubi se najveća prednost života na Bežanijskoj kosi - veliko dvorište sa parkom u zelenilu.
 
Данашња краћа фоторепортажа – 28.09.2024.

У градилиште нисам улази јер немам овлашћење за улаз и сликање!

Труп будуће блоковске саобраћајнице Срђана Алексића је ископан.
Pogledajte prilog 213085Pogledajte prilog 213086Pogledajte prilog 213087Pogledajte prilog 213088

Будућа Балтичка улица која ће „делити“ насеље Коса Кварт на Блок А и Блок Б. Блок А је десно, а Блок Б је лево.
Pogledajte prilog 213089Pogledajte prilog 213090Pogledajte prilog 213091Pogledajte prilog 213092

Један од улаза у зграду Блока Б из Колумбове улице.
Pogledajte prilog 213093Pogledajte prilog 213094

Део Магеланове улице од раскрснице са Колумбовом је затворен за саобраћај из разлога постављања водоводне, канализационе и атмосферске инсталације и прикључење на постојећу мрежу. Касније ће радови да се пребаце на Колумбову улицу, од раскрснице са Магелановом до улаза у Коса Кварт-почетак Балтичке улице.. Сви ови радови ће трајати до 15.10.2024.године.
Pogledajte prilog 213095Pogledajte prilog 213096Pogledajte prilog 213097

Нисам сликао радове будуће Нова 2 улице која ће бити иза зграда, а која ће спојити улице Магеланову и Срђана Алексића.

Обавештење о заузећу улица, а везано за горње. На цртежу је погрешно обележен део Магеланове улице који је затворен. Прецртао сам тај део и обележио исто црвеном линијом део улице који је затворен. У текстуалном делу обавештења на сајту градског Секретаријата за саобраћај је све добро написано и објашњено.
Погледати обавештење на вези https://bgsaobracaj.rs/vest/4062/obustavljen-saobracaј-u-magelanovoј-i-kolumbovoј
Pogledajte prilog 213098
:sesir:
@Гага Da li i dalje vazi rok da ce svi radovi biti gotovi do 15.10.2024.?
 
Pored tende, trebalo bi razmatrati i isti tip ograde koji bi se koristio u prizemlju kako bi naselje bilo uniformisano. EP postavlja zivu ogradu (vec postavili u bloku B, time su napravili celine) , ali ona ne daje bezbednosni aspekt vec samo vizuelni.
 
Mi smo danas obavili primopredaju da mozemo bar da pocnemo uskoro sa radovima unutar stana.
Sto se tice gradilista, ovi radovi od raskrsnice Magelanove i Kolumbove do ulaska u gradiliste sa strane Magelanove su pri kraju, bar tako deluje, sta je sledece na redu ne znam, ali same ulice unutar Kvarta nece skoro pretpostavljam.
A sto se tice useljenja trenutno je najveci problem struja odnosno brojila koja treba EPS da ugradi. To jos nije pocelo, a informacija koju sam dobio je da treba EPS-u oko mesec i po od kad pocnu sa radovima da to sve zavrse, testiraju i puste u rad.
Tako da, na osnovu svega toga, neko moje misljenje je da ce tesko objekat B biti useljen pre Nove Godine, a posto kad dodju praznici sve stane sa radovima na malo duze, bicu iznenadjen ako se uselimo pre februara-marta.
Za blok A tek ne znam sta da se ocekuje.
 
Vrh