Šta je novo?

Енергопројект / Блок 24 - Бежанијска коса, М3-3

Dobar dan,
Kako su na temi uglavnom buduci stanari, mislim da bi bilo dobro to iskoristiti da resimo 2 pitanja koja ce sve u startu muciti:
1. Deponija ka blokovima koju je EP napravio i planira da ostavi, jer nije u planu izvodjaca spoljnog uredjenja, odnosno kako da ih sada nateramo da to urade i poravnaju.
2. Uniformnist nadstresnica na povucenom spratu. Ocigledno ih EP nece izvoditi, cak ni minimalne kao na nekim renderima, pa bi bilo dobro usaglasiti izgled koga bi se svi kasnije pridrzavali.
Pozdrav
O kakvoj deponiji je rec, da li imate neku sliku? Jeste li pitali EP sta planira da uradi sa tim? To sto nije u planu izvodjaca spoljnjeg uredjenja ne mora da znaci da EP nece nista uraditi.

Sto se tice tendi, mislim da se to mora na nivou stambene zajednice uraditi. Do tada jedino prijave inspekciji za sve sto dovodi do busenja fasade a nije odobreno od strane stambene zajednice posto fasada pripada svim stanarima a svim tim busenjima se rizikuje i garancija na fasadu.
 
O kakvoj deponiji je rec, da li imate neku sliku? Jeste li pitali EP sta planira da uradi sa tim? To sto nije u planu izvodjaca spoljnjeg uredjenja ne mora da znaci da EP nece nista uraditi.

Sto se tice tendi, mislim da se to mora na nivou stambene zajednice uraditi. Do tada jedino prijave inspekciji za sve sto dovodi do busenja fasade a nije odobreno od strane stambene zajednice posto fasada pripada svim stanarima a svim tim busenjima se rizikuje i garancija na fasadu.
Deponija je iza njihovih kontejnera i mesto je na koje je vozen materijal iz iskopa i sut a sada smatraju da nije njihov problem...
Za izgled nadstresnica mislim da bi bilo bolje usaglasiti se na nivou citavog bloka a ne da svaka zajednica ili pojedinac donosi odluku. O fasadi i ostalom pricati u Srbiji...
 
O kakvoj deponiji je rec, da li imate neku sliku? Jeste li pitali EP sta planira da uradi sa tim? To sto nije u planu izvodjaca spoljnjeg uredjenja ne mora da znaci da EP nece nista uraditi.

Sto se tice tendi, mislim da se to mora na nivou stambene zajednice uraditi. Do tada jedino prijave inspekciji za sve sto dovodi do busenja fasade a nije odobreno od strane stambene zajednice posto fasada pripada svim stanarima a svim tim busenjima se rizikuje i garancija na fasadu.
Zdravo svima, ima li smisla da od EP dobijemo spisak vlasnika na povučenom spratu da napravimo grupu i da se krene u proceduru usaglašavanja rešenja i dobijanja dozvola?
 
Vidim po oglasima odredjeni broj stanova koji nikako da se proda. Cena ili nesto drugo hmmm?
 
Vidim po oglasima odredjeni broj stanova koji nikako da se proda. Cena ili nesto drugo hmmm?
Ostalo je dosta prizemlja, i 4 najveća stana. Ja sam bio zainteresovan za te najveće stanove, ali im je cena ista kao i za manje stanove, tj 2750 po kvadratu bez PDVa. Iskreno, s obzirom da je stan oko 140 kvadrata, od čega 35 terasa, ja lično ne želim da platim 100.000 eura terasu, a verujem i većina kupaca kojima je ova lokacija privlačna. Mislim da će dugo držati te velike stanove, ali generalno se većina rasprodala.
 
Ostalo je dosta prizemlja, i 4 najveća stana. Ja sam bio zainteresovan za te najveće stanove, ali im je cena ista kao i za manje stanove, tj 2750 po kvadratu bez PDVa. Iskreno, s obzirom da je stan oko 140 kvadrata, od čega 35 terasa, ja lično ne želim da platim 100.000 eura terasu, a verujem i većina kupaca kojima je ova lokacija privlačna. Mislim da će dugo držati te velike stanove, ali generalno se većina rasprodala.
Ja videh i stanove od cca 60kvm, nisu na prizemlju ali su na povucenom spratu. Mozda je to razlog, posledji sprat, a terasa nije nadkrivena, a placa se kao kvm stana.
 
Tako je. :D U sustini u tom slucaju ipak prizemlje ali opet zavisi sve od tacne pozicije stana.
Svakako citajuci ovu temu neki su odustali od prizemlja iz raznoraznih razloga, dok za povuceni sprat ljudi ne zele da placaju parce ploce po ceni kvadrata stana. One tende sto su stavili nista tu ne menjaju fakticki.
 
Takodje proverio sam licno moguca je prevremena primopredaja, u tom slucaju se pravi zapisnik kao i kod regularne primopredaje.

Druga stvar za tende, treba da zanima i nas koji smo na 1. spratu, ako nije dobra hidroizolacija na terasama na poslednjem spratu to je veliki problem, s obzirom da u mom slucaju deo plafona spavace sobe je terasa sa poslednjeg sprata.
 
Takodje proverio sam licno moguca je prevremena primopredaja, u tom slucaju se pravi zapisnik kao i kod regularne primopredaje.

Druga stvar za tende, treba da zanima i nas koji smo na 1. spratu, ako nije dobra hidroizolacija na terasama na poslednjem spratu to je veliki problem, s obzirom da u mom slucaju deo plafona spavace sobe je terasa sa poslednjeg sprata.
Trebalo bi sve stanare da zanima, postavljanje tendi je rad na zajedničkom delu zgrade t.j. fasadi. To je isto kako kad bih samoinicijativno napravio svoju šupu u hodniku zgrade bez saglasnosti stambene zajednice. ;)
 
Trebalo bi izvrsiti zajednicki pritisak jer EP ima ponudu za tende. Odluka je bukvalno na vlasniku Bojovicu ali bi zbog cele priče oko donjih spratova trebalo da razmotrimo dodatnu zaštitu
 
Trebalo bi izvrsiti zajednicki pritisak jer EP ima ponudu za tende. Odluka je bukvalno na vlasniku Bojovicu ali bi zbog cele priče oko donjih spratova trebalo da razmotrimo dodatnu zaštitu
Ко би требао да изврши притисак?

У вези гаражних места, да ли је неко већ потписао купопродајни уговор или је све на нивоу резервација?
 
Ко би требао да изврши притисак?

У вези гаражних места, да ли је неко већ потписао купопродајни уговор или је све на нивоу резервација?
Neko od stanara da uzme inicijativu, najlogičnije sa povučenog sprata. Verujem da bi svi ostali stanari sa prvog sprata i prizemlja podržali.

Mi smo kupili garažna mesta još u decembru. Verovatno zavisi od dinamike plaćanja za koju ste se odlučili.
 
Pozdrav komsije, evo par poslednjih informacija, danas sam bio na gradilistu.
Rok za B blok je najranije polovina novembra - navodno sve ide kako treba sto se tice ulica i one ce biti brzo gotove, ali problem je sad nastao kod postavljanja brojila za struju, eps navodno opet razvlaci svoje obaveze i usled su smene direktora pa stoga ne postuju dinamiku i verovatno ce uticati na rok useljenja.
 
Pozdrav komsije, evo par poslednjih informacija, danas sam bio na gradilistu.
Rok za B blok je najranije polovina novembra - navodno sve ide kako treba sto se tice ulica i one ce biti brzo gotove, ali problem je sad nastao kod postavljanja brojila za struju, eps navodno opet razvlaci svoje obaveze i usled su smene direktora pa stoga ne postuju dinamiku i verovatno ce uticati na rok useljenja.
Hvala za info, tako su i meni rekli prošle nedelje. Inače informacija za vlasnike bloka B, možete odraditi “preliminarnu” primopredaju i dobiti tehnički ključ ako vam znači da izvedete neke radove i opremanje u stanu ili da odnesete stvari ako ih držite u skladištima. Takođe, ukoliko imate neke zamerke Energoprojekt će uraditi popravke. Mi smo tražili da se neki delovi ponovo gletuju i prekreče, treba još i jedna pločica da se zameni kao i parket u jednoj sobi gde je ušla voda posto su ostavili otvoren prozor.
 
Pozdrav,

Da li ima neko informaciju kako napreduju radovi u bloku A, kada se moze ocekivati zavrsenost od 80%.
Hvala unapred!
 
Hvala za info, tako su i meni rekli prošle nedelje. Inače informacija za vlasnike bloka B, možete odraditi “preliminarnu” primopredaju i dobiti tehnički ključ ako vam znači da izvedete neke radove i opremanje u stanu ili da odnesete stvari ako ih držite u skladištima. Takođe, ukoliko imate neke zamerke Energoprojekt će uraditi popravke. Mi smo tražili da se neki delovi ponovo gletuju i prekreče, treba još i jedna pločica da se zameni kao i parket u jednoj sobi gde je ušla voda posto su ostavili otvoren prozor.
I mi smo danas uradili prevremenu primopredaju. Takodje na nekoliko mesta mora ponovo da se gletuje jer je pukla glet masa tako da imamo sitne pukotine na zidovima, verovatno usled sleganja zgrade. Savet za sve: obratite paznju na glavni ventil u kupatilu, nama je previse uvucen i ne moze se nikako prici tako da ce i to morati da poprave nekako, kao i ulazna vrata koja se ne zatvaraju dobro(dosta primedbi imaju na zatvaranje ulaznih vrata).
 
Данашња краћа фоторепортажа – 28.09.2024.

У градилиште нисам улази јер немам овлашћење за улаз и сликање!

Труп будуће блоковске саобраћајнице Срђана Алексића је ископан.
IMG_20240928_121911_resized_20240928_011609245.jpg
IMG_20240928_121929_resized_20240928_011609828.jpg
IMG_20240928_121952_resized_20240928_011636211.jpg
IMG_20240928_121955_resized_20240928_011635551.jpg


Будућа Балтичка улица која ће „делити“ насеље Коса Кварт на Блок А и Блок Б. Блок А је десно, а Блок Б је лево.
IMG_20240928_122129_resized_20240928_011636815.jpg
IMG_20240928_122150_resized_20240928_011634512.jpg
IMG_20240928_122156_resized_20240928_011702866.jpg
IMG_20240928_122206_resized_20240928_011703990.jpg


Један од улаза у зграду Блока Б из Колумбове улице.
IMG_20240928_122251_resized_20240928_011703455.jpg
IMG_20240928_122333_resized_20240928_011706142.jpg


Део Магеланове улице од раскрснице са Колумбовом је затворен за саобраћај из разлога постављања водоводне, канализационе и атмосферске инсталације и прикључење на постојећу мрежу. Касније ће радови да се пребаце на Колумбову улицу, од раскрснице са Магелановом до улаза у Коса Кварт-почетак Балтичке улице.. Сви ови радови ће трајати до 15.10.2024.године.
IMG_20240928_122438_resized_20240928_011707184.jpg
IMG_20240928_122521_resized_20240928_011705574.jpg
IMG_20240928_122409_resized_20240928_011706654.jpg


Нисам сликао радове будуће Нова 2 улице која ће бити иза зграда, а која ће спојити улице Магеланову и Срђана Алексића.

Обавештење о заузећу улица, а везано за горње. На цртежу је погрешно обележен део Магеланове улице који је затворен. Прецртао сам тај део и обележио исто црвеном линијом део улице који је затворен. У текстуалном делу обавештења на сајту градског Секретаријата за саобраћај је све добро написано и објашњено.
Погледати обавештење на вези https://bgsaobracaj.rs/vest/4062/obustavljen-saobracaј-u-magelanovoј-i-kolumbovoј
заузеће улица.JPG

:sesir:
 
Koja je svrha Baltičke ulice po sred ovog bloka? Svi okolni blokovi su slične veličine i unutra imaju park, samo ovaj ulicu.
Ako je zbog ulaza u garaže, zar nije moglo elegantnije, da se bar deo prostora između zgrada ostavi bez saobraćaja?
 
Vrh