Šta je novo?

Енергопројект / Блок 24 - Бежанијска коса, М3-3

Uvek postoji mogucnost dogovora sa komsijom oko implementacije privatnijeg resenja.
 
Naravno da kod Srba uvek postoji mogućnost implementacije favela, golubarnika, cerada i šatora po terasama, lođama i povučenim spratovima, sa ili bez dogovora sa komšijom.
ovo je bio sarkazam nadam se. slazem se sa vama sve treba da bude kao original, mozete zammisliti sad kao svi da nesto izvode menjanju itd - to ne dolazi u obzir. hvala odlican komentar.
 
zgrada ce biti jedna od najlepsih u Beogradu. jos ako zelenilo landscaping uradi dobra privatna firma a tako sam cuo - bice kao bombona.
 
Naravno da kod Srba uvek postoji mogućnost implementacije favela, golubarnika, cerada i šatora po terasama, lođama i povučenim spratovima, sa ili bez dogovora sa komšijom.

Cemu takav ishitren zakljucak?

Primera radi, taj ogradni panel je savrsen za zelenu ogradu.

1621496270856.jpg
 
Ne znam da li su komsije iz bloka B imali priliku da biraju plocice za kuhinju, mi nismo.. pistavili su neke, onako standard uklopive da kazem..
 
Cemu takav ishitren zakljucak?

Primera radi, taj ogradni panel je savrsen za zelenu ogradu.

Pogledajte prilog 205384
Ništa lepše nego kad platiš kvadrat 3000+ eura i onda moraš da budžiš i badžiš rešenja i dodatno plaćaš. Verujem da će komšije biti kreativne, i da će svaki stan dati svoj pečat kompleksu, to će ga učiniti baš onako lepim i uniformnim :) Alternativno je investitor mogao neko normalno rešenje da uradi, da obezbedi minimalnu privatnost izmedju stanova, a ne ono što mu je najjeftinije.
 
Nažalost, 3000 EUR/m2 se ne smatra visokim iznosom za novogradnju na NBG, to je rekao bih neka najniža cena na opštini ako ne računamo Ledine.
 
Ništa lepše nego kad platiš kvadrat 3000+ eura i onda moraš da budžiš i badžiš rešenja i dodatno plaćaš. Verujem da će komšije biti kreativne, i da će svaki stan dati svoj pečat kompleksu, to će ga učiniti baš onako lepim i uniformnim :) Alternativno je investitor mogao neko normalno rešenje da uradi, da obezbedi minimalnu privatnost izmedju stanova, a ne ono što mu je najjeftinije.
Meni ce biti najzanimljivija resenja na povucenim spratovima: nadstresnice, dozidjivanja, golubarnici. Nadam se da ce se stambena zajednica dogovoriti pa da svi stave iste nadstresnice.
 
Meni ce biti najzanimljivija resenja na povucenim spratovima: nadstresnice, dozidjivanja, golubarnici. Nadam se da ce se stambena zajednica dogovoriti pa da svi stave iste nadstresnice.
Zar ne bi trebalo identične nadstrešnice na PS da budu ugrađene od strane investitora? Čini mi da tako prema renderu:
 

Prilozi

  • Screenshot_20240721_205905_Chrome.jpg
    Screenshot_20240721_205905_Chrome.jpg
    96,8 KB · Pregleda: 254
  • Screenshot_20240721_205934_Chrome.jpg
    Screenshot_20240721_205934_Chrome.jpg
    107,6 KB · Pregleda: 263
Jao ljudi meni su katastrofa ove pregrade na terasi na stambenoj zgradi, kako nekome uopste padne na pamet tako nesto da napravi? Kao hotel, ili sto neko rece apartmani😦 koliko uopste moze da se ustedi na ovaj nacin, kapiram ne mnogo? Jeste li to znali pre kupovine?
 
Iskreno nisam videla nigde ovako resenje za panele
Jao ljudi meni su katastrofa ove pregrade na terasi na stambenoj zgradi, kako nekome uopste padne na pamet tako nesto da napravi? Kao hotel, ili sto neko rece apartmani😦 koliko uopste moze da se ustedi na ovaj nacin, kapiram ne mnogo? Jeste li to znali pre kupovine?
Potpuno se slazem, treba videti da li je moguce nesto da se uradi i da li je to komacno resenje, ja ovih dana idem do stana pa cu da pitam.
 
Konačno su krenuli da rade ulice u punom kapacitetu, izvođač radova je AR GRADNJA. Najpre će raditi ulicu sa jugoistočne strane (kod ulaza A1, A2, B1, B2) kao i centralnu ulica unutar naselja (buduća Baltička). Za 20ak dana kreću i treći deo (ul. Srđana Aleksića). Evo par današnjih slika:
20240725_150217.jpg
20240725_150220.jpg
20240725_150222.jpg
20240725_150737.jpg
20240725_151016.jpg
20240725_151103.jpg
20240725_152101.jpg
 
Konačno su krenuli da rade ulice u punom kapacitetu, izvođač radova je AR GRADNJA. Najpre će raditi ulicu sa jugoistočne strane (kod ulaza A1, A2, B1, B2) kao i centralnu ulica unutar naselja (buduća Baltička). Za 20ak dana kreću i treći deo (ul. Srđana Aleksića). Evo par današnjih slika:
Hvala na informacijama i na slikama 👍🏻
 
Да, кренули су са копањем трупа улица.
Током сутрашњег дана бих требао да идем да сликам радове, а подизвођач радова АР-Градња (иначе моји пријатељи, са којим сам у сталном контакту) су затражили дозволу од инвеститора за мој улазак у грађевину како бих сликао радове. Без тога неће моћи, а то ћу сутра сазнати. Рок за изградњу улица тј свих радова, постављање водоводно-канализационих инсталација, све три улице, паркинга, зелених површина,... је четири месеца.

План саобраћајница:
117.JPG


План водовод и канализација


Синхрон план инсталација



Коса кварт_блок 24-део А и део Б.jpg
 
Vrh