Šta je novo?

Енергопројект / Блок 24 - Бежанијска коса, М3-3

Znali li neko zasto ulica jos uvek ne pocinje sa izvodjenjem? Neki kazu da se čekaju hidranti i skidanje ploca gde prolazi ulica, sto je vec trebalo da bude urađeno, ali se i dalje sve ceka.
 
Znali li neko zasto ulica jos uvek ne pocinje sa izvodjenjem? Neki kazu da se čekaju hidranti i skidanje ploca gde prolazi ulica, sto je vec trebalo da bude urađeno, ali se i dalje sve ceka.
Након добијања грађевинске дозволе за изградњу три, а не једне саобраћајнице/улице, треба да се потпише уговор између инвеститора (Енергопројекта) и подизвођача за ове радове (име подизвођача још не могу да објавим, док се не потпише уговор), и наравно после уплате аванса. Поред изградње ове три саобраћајнице/улице радиће се и водоводне и канализационе инсталације.
Јављам чим буде новости - сутра/прекосутра!
 
Pozdrav svima,
Da li mozda ima neko informaciju kako napreduju radovi u A bloku, kada se moze ocekivati 80% zavrsenosti.

Hvala puno unapred!
 
80% za A se ocekuje krajem Jula, najkasnije pocetkom Septembra, tako su mi rekli iz prodaje
 
Ima li nekih novosti oko ulice i radova? Ili i dalje sve stoji u mestu?
 
Evo ukratko o aktuelnim dešavanjima, danas sam dobio informacije:
1. Ulica jos uvek nije krenula jer se ceka neka gradska nadlezna direkcija koja treba da da saglasnost za izvodjenje radova. Navodno izvodjac je angazovan ali se sa radovima ne sme poceti dok direkcija ne da saglasnost. Kada ulica pocne sa izvodjenjem rok je 2-2.5 meseca da se sve kompletira.
2. Novi rok za B je oktobar-novembar(i to u najboljem slucaju), a za blok A se polako pomera na prolece 2025.
3. Na ruku nam ne idu godisnji odmori koji sve ovo dodatno usporavaju, narocito jer su u igri drzavne tj gradske uprave koje ocigledno ne postuju nikakve zakonske rokove.

E sad da li je sve bas tako, da li je grad opet faktor usporenja to niko ne zna osim njih, ali evidentno je da sve ide bas bas sporo.
 
Apsolutno, mora da se izvrsi neka vrsta kolektivnog pritiska. Sto je mnogo mnogo je, prevazilazi sve granice razumevanja. Moj rok jos uvek nije probijen, bice od 1. Septembra, ali sudeci po najnovijim informacijama bice sto posto probijen. Jedan mesec i mogu da razumem, ali sve preko je previse, uzimajuci u obzir da ceo projekat kasni vise od godinu i po dana.
 
Ne znam da li je pravi put kolektivni pritisak (šta god to značilo) ili je bolje i lakše da svako iskoristi odredbe svog ugovora, pa se preko advokata obrati sudu. Možda traje, ali će se jednom rešiti i dobitak je siguran (ako je tako u ugovoru naznačeno).
 
Pod kolektivni pritisak sam mislio na kolektivnu tuzbu koja svakako ima vecu tezinu od pojedinacne. Siguran sam da i sud mnogo ozbiljnije razmatra takve tuzbe tako da je i sansa da se nesto postigne mnogo veca.
 
Jutros sam išao da obiđem stan u bloku A, upravo su krenuli da uklanjaju betonske ploče na delu buduće ulice..
 

Prilozi

  • 20240716_114320.jpg
    20240716_114320.jpg
    98,9 KB · Pregleda: 414
  • 20240716_114215.jpg
    20240716_114215.jpg
    79,2 KB · Pregleda: 417
U A1 su postavili plocice zidne i podne u kupatilu kao i podne u kuhiji, sve ide jako sporo. Rok za useljenje je do kraja decembra, objekat na 80% u septembru.. mada tesko je vise bilo sta poverovati..
 
Koliko mi se cini primenili su resenje za panele izmedju terasa😂
 

Prilozi

  • IMG_0347.jpeg
    IMG_0347.jpeg
    198,8 KB · Pregleda: 308
Vrh