Šta je novo?

Енергопројект / Блок 24 - Бежанијска коса, М3-3

Aktuelni rok za primopredaju za B je 30.8. Za A tesko da ce biti isti rok, s obzirom na dinamiku radova tj na obim radne snage koja radi na bloku A.
 
Da li to onda znaci da će useljenje za objekat A i objekat B biti u isto vreme s obzirom da je na objektu A ostala još fasada, pločice (koje treba da se postavljaju u junu i julu) i parket ( znaci još nekih 5 meseci ukupno)?
Ja sam ih pitao za objekat A pošto me je to konkretno zanimalo. Oni očekuju da 80% završenosti bude do 30.06.2024, a primoredaja ključeva od 31.10.2024. Za objekat B nemam informaciju, ali pretpostavljam da će to sigurno biti ranije, čim se odrade priključci na vodovodnu i elektro mrežu...
 
zelim ti srecno useljenje komsija, i samo ti prati Gagine objave (kao sto sam i ja, a i dalje ih pratim) i ni jednog trentka neces biti u zabludi.
mnogi od nas ovde svasta pisemo i kacimo, misljenja, zapazanja, frustracije, manje ili vise politicki obojene poruke...., Gaga kaci samo hardcore cinjenice, zvanicne servisne i projektne informacije i reportaze sa lica mesta koje sam pravi!
Хвала на подршци @Локохатман (y)
 
haha - e slatko si me nasmejao ; trazim oprost moja naivnonost zaista nisam znao; tek sam danas shvatio da su Gaga i DrMr administratori ovog foruma. Zovem te na rakicu kad se uselimo, tada cemo nadam se morati da otkrijemo identitete i videti ko je zaista trol. u svakom slucaju odjavljujem se do daljnjeg i zelim svima koji cekaju na useljenje da bude sto pre. svako dobro i lep pozdrav
Ето сад сам сазнао да сам постао администратор Беобилд форума! 😂 Како ли је то само @Игору промакло? Надам се да се неће љутити што му одузимам парче хлеба!;)
Шта ти је то "rakicu" ?:unsure: Никад чуо за тако нешто!
 
Ja sam ih pitao za objekat A pošto me je to konkretno zanimalo. Oni očekuju da 80% završenosti bude do 30.06.2024, a primoredaja ključeva od 31.10.2024. Za objekat B nemam informaciju, ali pretpostavljam da će to sigurno biti ranije, čim se odrade priključci na vodovodnu i elektro mrežu...
pa zato i pitam jer je napisano da će im za ulicu trebati 3,4 meseca a to se poklapa sa tim rokom za blok A.
A i mene konkretno zanima za blok A. Nama je rečeno da će poceti sa postavljanjem pločica u junu i da ce do naseg A4 ulaza doci sredinom jula a za kraj radova nikad nismo dobili konkretan odgovor.
 
pa zato i pitam jer je napisano da će im za ulicu trebati 3,4 meseca a to se poklapa sa tim rokom za blok A.
A i mene konkretno zanima za blok A. Nama je rečeno da će poceti sa postavljanjem pločica u junu i da ce do naseg A4 ulaza doci sredinom jula a za kraj radova nikad nismo dobili konkretan odgovor.
Jer mislim da neće biti primopredaja ključeva za blok B bez završene ulice
 
Ja sam ih pitao za objekat A pošto me je to konkretno zanimalo. Oni očekuju da 80% završenosti bude do 30.06.2024, a primoredaja ključeva od 31.10.2024. Za objekat B nemam informaciju, ali pretpostavljam da će to sigurno biti ranije, čim se odrade priključci na vodovodnu i elektro mrežu...
Da li možda znate mesto gde će da se nalazi trafostanica?
I da li će biti jedna za oba objekta ili će postojati dve trafostanice?
 
Извињавам се што касно одговарам, али ево ортофото где сам обележио шта ће где бити. Изборе заборави, немају никаве везе са овим.
Вртић у блоку 4 у III.м.з., Основна школа у блоку 6 у II. м.з., Дом здравља у блоку 5 у II.м.з., т.ц. Лидл у блоку 8 у II.м.з. (https://forum.beobuild.rs/threads/lidl-beograd.3079/page-186#post-1216155)

Pogledajte prilog 196938
Hvala za info.
Pozicija za školu mi je baš nejasna, vrlo je malo zgrada kojima će ta škola da bude najbliža, tj. ne vidim kako će da je napune.
Logičnije bi mi bilo da se pravi škola na Ledinama, koja bi delimično rasteretila oš "Dragan Lukić".
DZ ima smisla na tom mestu, u sredini naselja, u blizini su i objekti namenjeni inkluziji.
Vrtić - sigurno je uvek i svuda dobrodošao.
Ostaje nadanje da će to da se desi u nekom razumnom roku, pošto se zadnjih 15-ak god priča o tome, potrebe su i tada bile slične.
 
Молим и други пут :sesir:
Управо ће ова о.ш. да растерети о.ш. "Драган Лукић", јер ће се напунити децом баш највише из 2.месне заједнице (посебно из зграда дуж Марка Челебоновића) и делимично из зграда на почетку 3. месне заједнице. Зато ће се и правити ту о.ш., и то баш на захтев грађана обе месне заједнице.
 
Молим и други пут :sesir:
Управо ће ова о.ш. да растерети о.ш. "Драган Лукић", јер ће се напунити децом баш највише из 2.месне заједнице (посебно из зграда дуж Марка Челебоновића) и делимично из зграда на почетку 3. месне заједнице. Зато ће се и правити ту о.ш., и то баш на захтев грађана обе месне заједнице.
Rekao bih da će toj školi gravitirati samo naselje oivičeno ulicama Norveška, I.Mujezinovića, N.Gvozdenovića, M.Čelebonovića. Plus gornja polovina bloka u kom je trenutno Idea. Svi drugi imaju bliže.
Deluje mi da je premalo za školu, ali to je samo moje mišljenje, bez ikakvih podataka.
Svakako bolje škola nego parking, garaža, tržni centar, perionica, stambeni blok.
Ostaće jedno od humanijih naselja, ako se sve to ostvari.
 
Ziveo na Kosi, a i svaki dan svratim i dan danas tako da potvrdjujem iznad napisano.
U Zemunskim Kapijama u kojima zivim osnovna skola na jedvite jade oppet aktivirana i to za samo prvih nekoliko razreda. Pravo igraliste, park ili zelenilo ne postoji. Ne racunam ona mini igralista za malu decu. Ispostavilo se preskupo naselje za ono sto pruza, a isto tako i hvaljeno.
 
Veruj da bi to bilo lepo. Eto, propustio sam ovaj projekat na Kosi ali ko zna, one day.
Mislim Zemun je lep ali je vec sada upropascen nekontrolisanom i neplanskom izgradnjom. Od onog sto je Zemun imao ostace samo par mikrolokacija i to je to.
 
Veruj da bi to bilo lepo. Eto, propustio sam ovaj projekat na Kosi ali ko zna, one day.
Mislim Zemun je lep ali je vec sada upropascen nekontrolisanom i neplanskom izgradnjom. Od onog sto je Zemun imao ostace samo par mikrolokacija i to je to.
Pravice Energoprojekt u bloku 22 na BK kad zavrsi ovo u bloku 24. Sad za koliko godina ce krenuti ne znam.

1717576392608.png
 
Ima li nekih novosti vezano za tu famoznu ulicu koja treba da se radi? Ili se ceka da bude gotova Faza "A" pa tek onda da se pocne?
 
Ja sam bio u ponedeljak na gradilistu, majstor neki mi rece da su u toku pripremni radovi za ozelenjavanje i izvodjenje radova na ulici. Sad koliko je pouzdana informacija ne znam, ali ima napretka definitivno.
 
Hvala na odgovoru :)
Slabi su sa napretkom generalno, nikom za preporuku saradnja sa Energoprojektom.
 
Vrh