Šta je novo?

Дан жалости и сећања на страдање и прогон Срба

loyola":ycur4k7l je napisao(la):
Isto bi bilo i da su za Babica glasali, ili bilo kog drugog debila iz Krajinr. Velika vecina ljudi je tamo zaludjena ispranih mozgova, da ce sad da dodju ustase i da ih pokolju sve, pa su se drali u kameru kako nikada nece pristati da tu dodju Hrvati da im budu vlast i da im se nikad nece vijotiti sahovnica.
Ne bi mogli politicari nista sami da ih nije narod podrzavao.

Očigledno imaš potrebu da pričaš o stvarima o kojima vrlo malo znaš. Iz kog razloga nije mi jasno.
I kažeš ljudi istripovali i isprali im mozgove da će doći ustaše da ih sve pokolju. Svašta može čovek da čuje ali ovolike budalaštine retko se sreću.
 
Loyola se nalupa za medalju i to zlatnu izbori su bili namjestemi upoznao sam covjeka koji je radio namjestanje za neskolovanog martica
 
direktor":2kr0i55a je napisao(la):
Loyola se nalupa za medalju i to zlatnu izbori su bili namjestemi upoznao sam covjeka koji je radio namjestanje za neskolovanog martica
Daj koji detalj, Dišo. :)
 
Spasio covjeka da ga zene knjinjanka koja je prodavala papuce ne zadavi golim rukama na sred kotorske pijace .On se nesto raspricali a oda se on hvalio kako je to radio da ste joj samo vidjeli izraz lica to se nemoze opisati ja valjao pored neku bizuteriju
 
Zasto ako imas insajderske informacije mu nisu odmah namestii izbore nego su 2 meseca razvlacili to?
@duke23 Veruj mi, vrlo sam informisan o tome, sta ti je lupanje gluposti, navedi?
@vozd koliko si ostascen, nisi skontao da se vlad000 meni obracao pa si napusio coveka...
 
Исправљено.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vlyXD_Xhp6E[/youtube]
 
Zato sto su imali procjenu da ce martic pobjediti a niko normalan nije glasao za milcjonera pored stomatologa
 
Krajnje je vreme da se zakopaju ratne sekire kako bi barem buduce generacije zivele u dobrosusedskim odnosima s obzirom da cemo biti svi u EU. Nije lako, secanja ostaju, osecaj nepravde je jos uvek tu, sa obe strane, ali nam to ne donosi nista sem mrznje i jednog dubokog nerazumevanja jedni drugih. Sukob Hrvati - Srbi je postao mitoloski na globalnom novou i to je jako jako lose.
Bez obzira na sve, mi ipak dobro razumemo jedni druge, zapravo niko na svetu nas ne poznaje bolje od Hrvata i obrnuto, a to je zbog svih slicnosti koje imamo.
 
loyola":vl281hoq je napisao(la):
Zasto ako imas insajderske informacije mu nisu odmah namestii izbore nego su 2 meseca razvlacili to?
@duke23 Veruj mi, vrlo sam informisan o tome, sta ti je lupanje gluposti, navedi?
@vozd koliko si ostascen, nisi skontao da se vlad000 meni obracao pa si napusio coveka...

Konkretno ovo.

Velika vecina ljudi je tamo zaludjena ispranih mozgova, da ce sad da dodju ustase i da ih pokolju sve, pa su se drali u kameru kako nikada nece pristati da tu dodju Hrvati da im budu vlast i da im se nikad nece vijotiti sahovnica.

Niti su ljudi bili zaluđeni, niti ispranih mozgova već su verovali sopstvenim očima. Ustaše jesu počele da dolaze i to one prave iz Argentine, Nemačke i Australije zajedno sa svojim naslednicima da dovrše ono što nisu 45 godina pre toga. Tebi očigledno sled događaja nije baš najbolje jasan.Prvo je krivousti došao na vlast sa sve pričom da ndh nije samo hitlerovska država već "tisućuljetni san" hrvata. Onda su srpske kuće minirane, srbi proterivani iz gradova gde su hrvati bili većina (Zadar, Osijek, Zagreb, Rijeka od onih za koje ja znam). Onda su hteli da svoju policiju instaliraju u opštine gde su srbi većina da nastave da rade ono što su započeli u mestima gde su srbi bili manjina. Tek onda su srbi uzeli oružje. Zamolio bih te da mi objasniš kako su srbi sve ovo izmislili i ako nisu zašto su njihovi postupci bili pogrešni?
 
Bivši hrvatski general Branimir Glavaš pohvalio se na Fejsbuku kako provodi godišnji odmor.

Boraveći u mestu Lukoranu, na ostrvu Ugljan, u društvu se fotografisao sa flašama vina "Führerwein" (Vođino vino) i "Ein Volk, ein reich, ein Führer" (Jedan narod, jedno carstvo, jedan vođa)

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... tlera.html
 
Пријава против Пуповца због "Лијепа наша хаубицо"

петак, 14. авг 2015, 11:47 -> 12:30

Хрватска странка права поднела је кривичну пријаву против портала "Новости" и Српског народног већа, чији је председник Милорад Пуповац, због "омаловажавања химне Хрватске, односно политике провоцирања хрватског народа".

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story ... co%22.html
 
@Drakche
Vjeruj mi zakopaj sjekiru i zaboravi na Hrvate, treba na njih zaboraviti za sva vremena, ne samo ti nego svi ljudi u Srbiji. Treba komunicirati i pomoći u slučaju nekih prirodnih katastrofa, ko sto su i oni Srbiji al svako zbližavanje nije realno.
Ja živim tamo dobrim djelom godine, imam i prijatelja Hrvata, ali nikad s njima kao narodom i državom nećemo biti braća. To je ostalo samo u glavama ljudi koji žive u Srbiji pa kad dodju u Hrv onda pričaju o prošlim vremenima i pljuju Srbe koji žive u Hr da su oni sve zakuvali. Nisam jednom to doživio.
Tamo vlada nacionalna histerija, ne prođe jedan dan da na mass medijima ne bude prica o nekim zločinima Srba iz zadnjeg rata. Takvo je stanje godinama, mladje generacije mrze sve srpsko vise nego i jedna prije.
Meni je zbog toga žao, znam nekoliko jako dobrih ljudi koji su po nacionalnosti Hrvati i da je takva većina nikad rata ne bi ni bilo, ali većina je već zadojena mržnjom koja ce trajati pokoljenjima.
 
Nažalost mediji su danas oružje za masovno uništenje a urednici su najteži kriminalci našeg doba.
 
I ja sam mislio da se nikad nećemo pomiriti sa Hrvatima zbog 2. Svetskog rata i 90-ih.
Međutim i Francuzi i Nemci su ratovali vekovima, pa sad ne čujem da se nešto naročito mrze.
Doduše mi smo ovde mnogo pomešaniji pa možda nije dobra paralela.

Poslato sa telefona
 
Французи и Немци су ратовали, али на неком, хајмо рећи, чак и у томе више-мање "равноправном" односу...

А нас су Хрвати и преносно и дословно дословно клали и у јаме бацали, систематски, геноцидом, више пута у 20. веку, ми њих нисмо...

Дакле, то је неупоредиво - историјско-геополитичке прилике су различите.

Наравно, појединаца Хрвата има добрих људи, али, све догод постоји Ватикан, и идеја хрватскога државног права која у себи носи антисрпски елеменат, нема Србима живота на простору где влада хрватско државно право...
 
Vlad000":3sfbfqis je napisao(la):
@Drakche
Vjeruj mi zakopaj sjekiru i zaboravi na Hrvate, treba na njih zaboraviti za sva vremena, ne samo ti nego svi ljudi u Srbiji. Treba komunicirati i pomoći u slučaju nekih prirodnih katastrofa, ko sto su i oni Srbiji al svako zbližavanje nije realno.
Ja živim tamo dobrim djelom godine, imam i prijatelja Hrvata, ali nikad s njima kao narodom i državom nećemo biti braća. To je ostalo samo u glavama ljudi koji žive u Srbiji pa kad dodju u Hrv onda pričaju o prošlim vremenima i pljuju Srbe koji žive u Hr da su oni sve zakuvali. Nisam jednom to doživio.
Tamo vlada nacionalna histerija, ne prođe jedan dan da na mass medijima ne bude prica o nekim zločinima Srba iz zadnjeg rata. Takvo je stanje godinama, mladje generacije mrze sve srpsko vise nego i jedna prije.
Meni je zbog toga žao, znam nekoliko jako dobrih ljudi koji su po nacionalnosti Hrvati i da je takva većina nikad rata ne bi ni bilo, ali većina je već zadojena mržnjom koja ce trajati pokoljenjima.

Mislim da nije moguce zaboraviti na suseda za sva vremena, i ne treba. Srbiji je, recimo, Hrvatska oduvek bila vrlo korisna.
Mnoge stvari koje su se rodile u Zagrebu u polju kulture i umetnosti bile su prenete u Beograd, i obrnuto. Kada treba da se usvoji nekakav novi zakon u skladu sa novim civilizacijskim tokovima mi gledamo kako se to odvija u HR i kako bi onda isto mogli da primenima kod nas. Hrvatskoj je potrebno srpsko trziste zato sto je njihovo premalo itd itd, postoji puno primera pozitivne razmene. Od kako je HR postala nezavisna njihovo drustvo se bori sa raznim oblicima provincijalnizma i izolacije. Tu stranci ne pomazu puno, jer je strancima lepo kako god bilo, samo da nema nasilja i da nije skupo.
Mislim da bi i srpsko gradjansko drustvo bilo izolovanije i konzervativnije da nismo bili u istoj drzavi. Konkuretnost nije negativna stvar, onda podstice razvoj, tako barem gledaju pametni ljudi.

Ono sto je najveci problem jesu vladajuce struture i propaganda koju vrse kroz mediije. Od toga SVE pocinje. Predrasuda je da medjunacionalna netrpeljivost potice iz narodne mase, ne, masa je samo akumulise. Onda kada se rodila drzavna propaganda tada su komsije pocele masovno da se ubijaju, svuda u svetu, to je nesto sto treba uci u udzbenika za osnovnu skolu.

Saradnja u slucajevima poplava i katostrafa je mnogo realnija situacija odnosa dveju drzava (naroda) nego sve ono sto citamo u medijima u sferi politike. Odnose grade ljudi, a politika ih kvari.
 
Zato su police u hrv prodavnicama prepune proizvoda iz srb sarkazam
 
Drakche":1itron4p je napisao(la):
Hrvatskoj je potrebno srpsko trziste zato sto je njihovo premalo itd itd

И српско тржиште је мало, потребно му је хр али се систематски пословним људима из Србије онемогућује да раде тамо. При томе мало је производа који долазе из хр а да се не могу произвести у Србији и ти производи се пласирају захваљујући монополизованој малопродаји-једном речју Србија има статус колоније. Настрану то што неки производи за српско тржиште имају нижи квалитет, пример Линоладе а ХРТ уредно преко кабловских оператера пласира свој програм где купци могу да виде рекламе оригиналних производа.
Наравно ту је и притисак на Србију да решава социјалне проблеме радника неких хр фирми, пример фабрике дувана у Ровињу.

Излазак из положаја колоније је интерес Србије ипак не толики колики је интерес сачувати дестојанствено сећање на српске жртве и делегитимизовати садистичко славље хрватске државе пошто је испунила сан да сведе на статистички грешку један конститутивни народ.
 
Србија мора инсистирати да Хрватска Србима који су остали и онима који су избегли обезбеди сва грађанска права, док се не створе услови да остваре и своја историјска права.

Такође, у сопственој јавности се мора неговати свест о животу Срба на територији данашње Хрватске, од досељавања на Балкан до данас. Од приморских српских кнежевина које су се простирале до ушћа реке Цетине, преко насељавања у средњем веку, сеоба, Војне Крајине и вековног крварења на турској граници и широм Европе, до Првог и Другог светског рата и деведесетих, али и великог доприноса тамошњих Срба европској и светској култури, науци, уметности..Такође, мора се гајити култура сећања на побијене, мучене, протеране, покатоличене и похрваћене Србе на територији данашње РХ током векова.

Овде долазимо до актуелног политичког тренутка где Србија тежи чланству у ЕУ, у којој се Хрватска већ налази, где доминира Немачка, а као целина је под утицајем САД, што је, сложићемо се, веома неповољна консталација снага и по српски народ у Хрватској и по Србију као државу.
Такође, власти нам већ прилично дуго постављају протектори управо из ових земаља и које заступају њихове, а не интересе овог народа.
 
Jovan Perajlic - Trpinjska Cesta

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=v9-_EYckWec[/youtube]
 
Tekst od pre pola godine, ne znam zasto se kolektivno osudjuje narod kao da svi ovo podrzavaju. I mi konje za trku imamo sa ovakvim debilnim izjavama...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
"Вест" о прогону Срба на територији данашње Хрватске може бити из десетог, осамнаестог или двадесетог века, што је по теби чини веома бајатом и депласираном, зар не?

Један коњ је функционер институције хрватске државе која се зове Хрватски државни архив и верске која се зове Католичка црква, а оба грла припадају невладиној организацији која добија новац од хрватске владе за пројекат негирања геноцида над Србима, Јеврејима и Ромима у тзв. НДХ.

Погледај снимак од 6:46 до 8:35 и видећеш и мњење остатка пучанства, међу којима и студената историје о Јасеновцу. Искрено мене је управо то највише саблазнуло.
 
Imaš i kod nas idiote na fakultetima. Koliko studenata istorije zastupa tezu o Srbima kao najstarijem narodu? Lično sam ih video i čuo dosta.

Imamo dosta kretena i mi i oni i verovatno se nikada nećemo iskreno pomiriti.

Poslato sa telefona
 
Vrh