Šta je novo?

Војводе Степе

Stanje je očajno! Preći Vojvode Stepe sa jedne na drugu stranu ulice je skoro nemoguće, blato je na sve strane, okolne ulice su u takvom stanju kao da se rat vodio po njima, totalno su ruinirane, rupe su svakim danom sve veće i veće, prepune automobila parkiranih na sve strane, niko neće te rupe da popravlja kažu kada se završi rekonstrukcija cele V.Stepe e onda će, male radnje su skoro sve pozatvarane, a one koje nisu treba da budete umetnik da dođete do njih jer je trotoar skinut do samih zgrada, ...
 
Stanje u prvom pocetom delu ulice (saobracajni-trosarina) danas (12.02.2015):
(izvinjavam se sto kasnim, obecao sam juce al nisam stigao)

DSC_0133m.jpg


DSC_0134m.jpg


DSC_0135m.jpg


DSC_0136m.jpg


DSC_0137m.jpg


I naravno prelazi izmedju ploca i postojeceg betona:

DSC_0139m.jpg


DSC_0140m.jpg


odvodi za vodu su zagradjeni, sahtove ih je mrzelo da spuste pa su samo izlili beton preko i "nacrtali" ploce, a kod ovih parking mesta j ostala denivelacija i rasklatice se ploce za 6 meseci ...
 
To fucerenje na detaljima je standrdna boljka za koju nadzor nije briga , pogotovo na ssatvima raznih povrsina , kao i nesavodjenje kanala u kanalizaciju
 
TRALJAVO MNOGO. Uzivo izgleda gore nego na slikama.
Kukali smo za Bulevarom kralja Aleksandra, a dobili smo ovo... uh ne znam odakle da krenem koliko sam razocaran nekvalitetnom zavrsnom obradom.
 
Samo da vidimo kako ce to funkcjonisati kad se zavrsi :?:
 
"Funkcjonisace" kao i tvoj pravopis, znaci nikako :wink:
 
i ovo kosta 17 miliona eura... ja ne znam dali ovo zvuci smesno ili zalosno! za te pare su mogli 3 ovake ulice da srede,ali tako ti je kod nas dok svako "pokraducka" po malo ispadne ovo. Videcemo kako ce biti na kraju.
 
Memphis_Raines":1rin5hhq je napisao(la):

pored svega sto smo (ste) naveli kao zamerke meli smeta i to sto su sine samo sa jedne (sredisnje) strane oivicene betonom. Sa druge (spoljasnje) strane ka kolovozu je asfalt odmah do sina sto je po meni lose resenje.

Sve u svemu, ranije sam istakao da mi sama ideja sina po sredini u kombinaciji sa po jednom trakom po pravcu nije simpaticno resenje iz vise razloga, a po dosada realizovanom (ne)kvalitetu, mislim da slobodno mogu da kazem da je ovo jedan veliki promasaj i bacanje para.
 
Domace firme i domaci podizvodjaci. Cak i kad dobiju posao umesto da se pokazu da umeju nesto da urade, oni naprave haos.
Nece biti milimetra trotoara za pesake. sve ce biti nakrcano parkiranim automobilima. Ivicnjaci su prenisko uradjeni da bi to sprecili. Nema nijednog novog drveta. prosto i jednostavno lose.
 
Слике од пре око недељу дана, никако да окачим...

Ров за топловод код Вождовачке цркве, започет.
be6gk7.jpg


Постављање подлоге за бетонске плоче испод шина стигло до близу Цркве, тачније код бивше топлане.
vh8b6a.jpg


До почетка Костолачке се стигло са бетонским плочама за један смер, са обе стране се припрема подлога за аутомобилске траке, куда ће прилазити механизација у каснијим фазама.
2a7zh9e.jpg


15n7ls4.jpg


Почело је са бетонским плочама и за супротан смер:
2rmb58p.jpg


Први слој асфалта до Босе Милићевића стигао, односно до Ковача, или ти близу ФОН-а.
4q1mdy.jpg
 
Идемо ка Бањици, од 13-2-2015:

На Трошарини је ситуација прилично недефинисана, када шта и како мисле да споје? Само су истоварили шине без икаквог реда. Могуће да ће месецима стајати, као и што су на Трошарини.
29f419t.jpg


У Бебеловој је један колосек већ постављен и нивелисан. Мислим (али нисам сигуран) да ће други колосек радити када избетонирају први, како би га користили за прилаз.
10f5g9l.jpg


Уз Баштованску, још се није завршило са бетонским плочама.
2q8at14.jpg


На самом терминусу су сабили подлогу, али не и за други колосек. Радови напредују ту брзином рањеног пужа, али то је и најмање проблематина деоница, и ред је да килаве ту, ако на тај начин могу убрзати тамо где су прекидом саобраћаја угрожени сви.
2znsmeb.jpg
 
Ova ulica je i ovako sugava od samog pocetka tako da ce dobiti renoviranje u skladu sa njenom lepotom.
 
laki72":2ncryqgm je napisao(la):
pored svega sto smo (ste) naveli kao zamerke meli smeta i to sto su sine samo sa jedne (sredisnje) strane oivicene betonom. Sa druge (spoljasnje) strane ka kolovozu je asfalt odmah do sina sto je po meni lose resenje.
И мени то највише смета. То је практично визуелна порука возачима да имају предност у односу на трамвај и да по потреби могу себи да "измисле" две траке по смеру. Биће ту свакодневног кркљанца.
 
Delija":1qikzkvh je napisao(la):
laki72":1qikzkvh je napisao(la):
pored svega sto smo (ste) naveli kao zamerke meli smeta i to sto su sine samo sa jedne (sredisnje) strane oivicene betonom. Sa druge (spoljasnje) strane ka kolovozu je asfalt odmah do sina sto je po meni lose resenje.
И мени то највише смета. То је практично визуелна порука возачима да имају предност у односу на трамвај и да по потреби могу себи да "измисле" две траке по смеру. Биће ту свакодневног кркљанца.

Da li ste sigurni da je predvidjeno da asfalt ide samo do ove spoljasne sine, meni to nema nikakve logike?

Pre bi rekao da jos nisu asfaltirali deo izmedju sina i ivicnjaka no ne mogu da vidim dobro zbog udaljenosti sina na slikama.
 
Bice asfalta posto ce tuda ici i autobus. Na slici se vidi samo prvi sloj asfalta. Kako ce izgledati na kraju, moze se videti na raskrsnici ulica Vojvode Stepe i Ljuba Vuckovica.
 
Svejedno je trebalo postaviti ivicnjak zute boje
 
Licno mislim da je to uzasno resenje, ali je takvo. Cisto da se drzimo cinjenica ako govorimo o necemu u negativnom kontekstu.
A sta je trebalo, pa potpuno ivicnjakom odvojiti trasu za javni gradski prevoz i svesti leva skretanja na maximalno 3 raskrsnice od autokomande to trosarine.
 
Čuo sam da se ukida linija 33 u V. Stepe i da se premešta u Bul. oslobođenja, a da u V. Stepe ostaju samo tramvaji, što ostavlja bolju protočnost saobraćaja a za ljude kojima odgovara linija 33 mogu da presedaju kod Hrama ili na Slaviji,...
 
direktor":1qxl0kkp je napisao(la):
Svejedno je trebalo postaviti ivicnjak zute boje
То је лоше решење јер асфалт и асфалтна подлога брже пропадају када возила преко ивичњака често прелазе. Пример имамо у Булевару ослобођења (деониса од Франша до Славије).
 
17.2- Trošarina
179646910205356221697555.jpg

103562581020535622405761.jpg

108017201020535622645767.jpg

Izvor:Misha Bokacho- Moj Beograd dušu ima
 
Vrh