Šta je novo?

Војводе Степе

dsci5095.jpg


dsci5099.jpg


dsci5101.jpg


dsci5094.jpg


dsci5096.jpg


dsci5102.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=-bTpp8PQSog
 
To OK, ali ako neko parkira na neupotrebljene šine bez zagrađivanja, ne vidim u čemu je problem
 
hazard":2kow03mg je napisao(la):
To OK, ali ako neko parkira na neupotrebljene šine bez zagrađivanja, ne vidim u čemu je problem

Проблем је управо у томе што паркирањем на шинама у највећем броју случајева аутоматски заграде оне који паркирају на тротоару.
 
Markovic.ipad":1fb8f5s5 je napisao(la):
E sad su poceli i da strajkuju...
http://blic.rs/i/485549
Nije mi jasno kako su oni izabrani na tenderu i kako je s njima Grad potpisao ugovor kada je preduzece u poslednje dve godine isplacivalo zarade radnicima samo kada su oni strajkovali.
 
Evo par fotki od jutros:
Raskrsnica Bose Milicevic i V.Stepe, pravac ka Trosarini, u ovom delu za sada samo uklanjaju tramvajske sine, koliko vidim.

IMG_4562_1.jpg


IMG_4563_1.jpg


Raskrsnica Novakove i V.Stepe, prvo ka komandi, pa ka trosarini (ovuda je do vikenda mogla da se presece V.Stepe da se sidje u ulicu Ljuba Vuckovica, al su to sad zatvorili)

IMG_4564_1.jpg


IMG_4565_1.jpg


IMG_4566_1.jpg


Sledece je sa raskrsnice Otokara Kresovanija i V.Stepe, isto prvo ka komandi pa ka Trosarini

IMG_4567_1.jpg


IMG_4568_1.jpg


IMG_4569_1.jpg


I na kraju par slika sa terase. Interesantno je da je na googlemaps-u ovaj deo V.Stepeobelezen drugacije, tj. ko da je u izgradnji.

IMG_4570_1.jpg


IMG_4571_1.jpg


IMG_4572_1.jpg


Na poslednjoj slici se vidi da su gore kod Trosarine krenuli i nesto dublje da kopaju, ali za sada nama ovde jos nisu iskljucivali vodu, srtuju telefon i sl.
 
Mali update: Nista se drasticno novo jos ne desava. Za sada su u novom delu radova su skinute sine skoro do kraja, a u prvom skroz raskopanom delu jos uvek postavljaju cevi, i za sada su stigli od Trosarine do pocetka studentskog doma.
 
Evo za ovu nedelju par slika:

IMG_4573_1.jpg


IMG_4574_1.jpg


IMG_4575_1.jpg


IMG_4576_1.jpg


IMG_4577_1.jpg


IMG_4578_1.jpg


Velike cevi (pretpostavljam toplovod) napreduju polako od Trosarine. Uz drugu ivicu se postavljaju verovatno vodovodne cevi i, nadam se, telefon i sruja jer su do sada bili na banderama. Takodje su krenuli da nasipaju i noseci sloj sljunka za kolovoz oko sredine ulice. U delu od Novakove do iza Super Vera su skinute sine i sad odnose sut koji je ostao od njihovog vadjenja. Novo je i da je u delu od Vera do Vitanovacke postavljena signalizacija na sinama, sto iz iskustva sa prethodnim komadom znaci da ce uskoro i tu krenuti da skidaju sine.

PS. Nov sam na forumu pa vas zato molim za eventualne sugestije vezane za sadrzaj i frekvenciju ovih foto-reportaza. Hvala
 
Ево и моје фоторепортаже са радова у улици Војводе Степе. Сликано 15.8.2014.


15ocvu9.jpg

Испред Високе електротехничке школе струковних студија, са обе стране је разлупан и однесен горњи баластни и газећи слој бетона са асфалтом, а колосеци уклоњени. Доњи носећи слој бетона је разлупан само са једне стране, за сада. Иначе, ради се само у једној смени, што никако не разумем, са оволиком незапосленошћу и због штета због повећаних трошкова саобраћаја и пада промета у продавницама. По свему, пад промета у продавницама ће бити преко 50.000.000 евра, више од двоструке цене радова.


24pmqg9.jpg

Од Трошарине до испред Саобраћајног факултета је скинут горњи слој пута, али је припремљено за уградњу новог пута и колосека само од студентског дома 4.април до раскрснице са Љубе Вучковића, само на левој половини улице. По свему, највећи део инсталација би требао бити испод десне коловозне траке и испод тротоара. Широка површина испред Саобраћајног факултета је место где се налази највећи део радничких контејнера, и где се паркира механизација која се тренутно не користи.


ajqwjt.jpg

Испред саме Аутокуће Застава, са леве стране је започето, најпре сабијање земље ваљком, затим, тампон шљунка 20-25цм целом ширином леве стране, затим камен ситније гранулације испод места где треба да се поставе бетонска плоча и колосек. Занимљиво је да централну канализациону инсталацију, која иде средином улице, уопште не дирају! То ми улива неверицу, јер захваљујући смањивању зелених површина у приватним двориштима, знатно већи део кише заврши на улици приликом обилних пљускова него некад на Вождовцу.


ld5iw.jpg

Од Трошарине до студентског дома 4.април се поставља и топловодна инсталација са леве стране, али бочна мањег капацитета од топловодне инсталације са десне стране.


w03ql2.jpg

Сама стара окретница Трошарина је почела да се раскопава, али остављени су стари стубови, и све се ради на истомместу где је некада била окретница. Та окретница је минималног полупречника, и зато ми није јасно задржавање исте позиције окретнице као да су колосеци на истом месту у централном делу улице. Можда ће се открити мистерија у наредних пар месеци.


11l20hy.jpg

У близини раскрснице са Мите Ценића је на једном месту врло дубоко одкопано између колосека уз канализациони отвор. На том месту је могуће видети технику којом је некада рађена улица Војводе Степе: Камен крупне неправилне гранулације око 20-30цм, шљунак око 15цм, гранитна коцка, и на крају асфалт. Пад ка ивици коловоза је већи од стандардних 4% уз ивицу, јер су тадашњи градитељи путева предвидели потоке, који настају од Вождовачких пљускова, а и поред тога улица је често била на кратко поплављена. Интересантно је да такав коловоз нигде није пропадао и поред безброј прелазака са претовареним грађевинским камионима и аутобусима, изузев на местима где се раскопавало због инсталација, а после траљаво сабијало.
 
Juce isekli veliko drvo ispred Simine pekare....
(preko puta auto zastave)
 
Oduševljen sam dobrom organizacijom radova u Beogradu! Naime skoro sav saobraćaj iz Vojvode Stepe je prešao u Bulevar oslobođenja a evo već nekoliko dana stoji neka rupa kod Kafane Kovač, u smeru ka Autokomandi, gde dolazi do prestrojavanja u jednu traku a tu je i skretanje prema V.Stepe pa se stvaraju gužve, a danas vidim radove u Bulevaru oko BelMedic bolnice! Pa zar nisu to mogli ranije da urade nego sad!!!
 
Evo par slika, ne desava se nista drasticno novo da bi bilo vredno ozbiljnijeg slikanja. U prvom delu ulice, osim toplovoda koji i dalje polako napreduje, nasipaju noseci sloj u traci ka gradu i deluje da su doneli neke kanalizacione cevi gore kod raskrsnice sa Save Maskovica. Od Novakove do Bose Milicevic su kompletno skinuti tramvajski koloseci i noseci slojevi ispod, a poceli su i uklanjanje kolovoza. U medjuvremenu je zatvoren i deo izmedju Bose Milicevic i Niksicke.
Po obicaju slike su sa terase, izvinjavam se, bio sam lenj.

IMG_4579_1.jpg


IMG_4580_1.jpg


IMG_4581_1.jpg


IMG_4582_1.jpg
 
Dobre sličice
plus 1 :)
Ranije se toplovod polagao u betonske ,,kutije,,
vidim da u Stepi sada to rade tako što samo ih peskom zatrpaju jeftinije ili nova tehnologija :shock:
Učinilio mi se da te velikie crne cevi imaju neke dve provodne žice
ako ih stvarno ima, čemu li služe tj. kakvu indikaciju tj singnal mogu da pruže :?
 
boca-ica":309ki5d6 je napisao(la):
Učinilio mi se da te velikie crne cevi imaju neke dve provodne žice
ako ih stvarno ima, čemu li služe tj. kakvu indikaciju tj singnal mogu da pruže :?
Može da bude indikacija gde je pukla cev tj gde je vlažno da znaju gde da kopaju kad dođe do kvara. Nisam iz struke ali jedan komšija koji se bavi baš tim stvarima mi je rekao da imaju neke indikatore koji baš za to služe. Ako su lagali mene i ja lažem vas.
 
Hoce li praviti tu kruzni tok? Pokusao sam da izvucem odgovore od radnika, ali odgovore koje sam dobio su i da ce biti i da nece, pa i da se i dalje ne zna...? Ako neko ima informaciju vezano za ovo, kao i za bebelovu, da li ce se dodavati trake za vozila, kao i da li ce se izmestati sine po sredini u toj ulici?
Kad smo vec kod ovoga, da li neko ima informaciju za raskrsnicu bastovanska, bulevar oslobodjenja, bebelova, da li tu moze kruzni tok?
Hvala
 
Vrh