Šta je novo?

Ваше фотографије Београда

384523_2892414108953_1218282428_33300547_2049327525_n.jpg

376973_2892430909373_1218282428_33300552_336884870_n.jpg

386269_2892219264082_1218282428_33300428_172567158_n.jpg

tabela-41-4.jpg
 
Pozdrav svima, mnogo savršenih fotki...

Već neko vreme razmišljam da popravim olympusov zoom error ili da kupim novi, a do tad gledam jos uvek fascinantni bird's eye na bing.com mapama

ovo je moj komsiluk od pre mozda godinu i po....

http://binged.it/uLQrKv

Ako nista drugo bar vise nema tajni u Beogradu.... Kao na primer bazen i teniski teren sa ove leve strane sveta...duboko usecen u sumu i skriven od inspekcije...hi hiii... Svasta moze da se vidi... Ima zaista mnogo lepih predela... Još jednom pozdrav svima.
Ljubodrag
 
Ima koji km uzvodno od sljunkare (BAMI sa leve strane). Na bingu je snimljeno kad je bilo poplavljeno, a na googlu se ipak ne vidi savrseno, ali nema greske... Ima baja sve to...

A fotka ko iz kosmosa...
 
ljubaw":usjuu8c4 je napisao(la):
ovo je moj komsiluk od pre mozda godinu i po....

http://binged.it/uLQrKv


Pozdrav!! Da li mi mozes reci nesto vise o tvom kraju, konkretno o ovom bloku zgrada i tim modernim kucama iza, npr da li je miran kraj, kakvi su stanovi/kuce, kako se krecu cene itd...hvala unapred!

EDIT: mislio sam da sam poslao privatnu poruku korisniku ljubaw ali sam se prevario, ako moderatori zele neka obrisu ovaj post ja cu svakako poslati pm, a za slucaj da jos nekoga zanima ista stvar, mozda ne bi bilo lose da poruka ostane..
 
Evo linka foruma novog naselja koji nastaje na levoj obali, ima i pomalo fotografija (da ne izadjemo iz okvira teme). Sve to zahvaljujući jednom dobrom komšiji. U nadi da će više takvih inicijativa biti više i da tako povećavamo kvalitet na svim lokalnim nivoima.

http://www.dunavskicvet.official.in.rs

Još jednom sve fotke i filmovi su Vam ekstra.
 
Zaledjeni Dunav, Zemun 11.02.2012.

Klik na fotku za interaktivni prikazv ( Vrtifotke :D )



 
Dunav, nagomilan led kod 25. maja na Dorćolu, 20. februar 2012.

ZBN4v.jpg
 
Samo par sati pre opsteg karambola u Zemunu.


*VR panorama, klik na link ili fotku za interaktivni prikaz


Link



Link
 
Mala reportaža od mene. Htedo' otići ranije, ali dok nisam osposobio bajs, nisam imao volje.

''Labudovo jezero'' u Borči.

Atrakcija Borče poslednjih mesec-dva.

U jedan kanal (Vizelj inače) Borčanske reke nedavno je sletelo jato od 30-ak belih labudova. Oni drugu godinu zaredom tu prezimljavaju, a znatiželjni i požrtvovani Beograđani svakodnevno obilaze i donose im hranu.

I borčanski vrapci znaju da je leti ovaj kanal rezervisan za decu i kajakaše lokalnog kluba. Međutim nekako s zime, već drugu godinu za redom, vide Borčanci da su dobili nove kajakaše. Vest se po Borči brzo pročula, pa kao svaki dobri domaćini-iz dana u dan sve je više Borčanca koji bi da požele dobrodošlicu svojim pernatim gostima.

"Skoro svaki dan dobijaju dosta hrane, dosta naroda dolazi ovde, hrane ih nama je drago kao stanovnici Borče da imamo ovako lepu posetu", kaže Lazar Šikl.

"Kao što vidite ljudi bacaju hranu, oni im prilaze bliže, kad se najedu-odu, imaju trave u ovom kanalu, čupaju travu svaki dan, jedu i uživaju jednostavno, i mi sa njima, objašnjava Nebojša Milosavljević.
Dežuraju Beograđani organizovano, kad ko ima vremena da dođe, da ih na parove razbrojs prebroji- jesu li svih 30 tu i da im slučajno ni pero s glave, ali bukvalno, ne bi falilo.

"Oni sami održavaju ovu vodu, lupaju led, ne dozvoljavaju da se smrzne valjda je to neki prirodni nagon, a mi malo pomognemo da bude te vode i eto drago nam je da su tu, kaže Lazar Šikl.
No imaju i oni, ko i mi, svoje žute minute, pa umeju da se unervoze.

"Dešava se, ima ovih starijih, čisto belih, ne daju mlađima da se kupaju, i to je jurnjava po vodi, kaže Nebojša Milosavljević.

A Borčanci uživaju ponosno u svom labudovom jezeru i nadaju se, kažu, da će ovi odlučiti da ostanu, i sviju svoja borčanska gnezda. Zbog onih koji su ih lovili i krali njihova jaja, već godinama se labudovi u Beogradu više ne gnezde, već poput ovog tridesetočlanog jata dolaze honorarno samo kao čuvari plaže u zimskom periodu. A lepo bi bilo da nam postanu sugrađani...
Izvor - http://www.studiob.rs/info/tema.php?id=376 (ima i klip na linku)

''Labudovo jezero'' u Borči


''Labudovo jezero'' u Borči (nešto širi kadar)


''Psima zabranjen prilaz...''


''A ne ne! Mene nećeš uslikati!''


''Drž' liniju! Tako, tako...''


''E momci, jeste cave! Opet ste me ostavili samog.''


Priče sa Labudovog jezera...


''Momci! Šta cenite kol'ko ćemo još da blejimo u Borči?''


Sve pohvale za one koji su dolazili i hranili ove lepe ptice!
 
Zalazak sunca na Dunavu (sa brodića):

img1798.jpg


... sa Pančevačkog mosta (iz autobusa):

dsc02518.jpg


... sa Gazele (opet iz autobusa):

dsc03077.jpg


... sa Terazijske terase:

dsc02300.jpg


... na Kalemegdanu:

img2084.jpg


img2096.jpg


Ušće:

img1980.jpg


Novi železnički most:

dsc03419.jpg


I za kraj, CAF-onja i Beograd na januarskom suncu:

dsc03394.jpg


dsc03392.jpg


dsc03391.jpg
 
Vrh