Šta je novo?

Ваше фотографије Београда

Делија и Бранчило...свака част. :gobb:
 
Nisam odavno ni ja ništa postavljao, iako imam brdo fotki koje tek trebam srediti... Evo jedne, nešto svežije.


Zalazak sa Lešća. A provalio sam još bolje mesto za zalazak, pa gledam prognozu i čekam dobru formaciju oblaka. :)
 
свиђа ми се како из ове перспективе изгледају Храм, Ушће и Београђанка.
 
Sad i ko zna kad...

27.11.2011.

Klik na fotku za interaktivni prikaz

 
Odlična slika, jel si ti stajao baš tu kada si slikao? Ne izgleda stabilno...
 
Evo i od mene nekih fotki BG-a iz malo drugacije perspektive :)

arenaen.jpg


arena1l.jpg


ballb.jpg


dvor.jpg


dvor1.jpg


kalemegdan1.jpg


kalemegdan2.jpg


kalemegdan3.jpg


kalemegdan4.jpg


kalemegdan5.jpg


kalemegdan6.jpg


kalemegdan7.jpg


kalemegdan8.jpg


ragbi.jpg


skupstina.jpg


skupstina1.jpg


suneo.jpg
 
@gizmo:
Helivideo ti je fenomenalan!



Kokos":2o9ylg1h je napisao(la):
Odlična slika, jel si ti stajao baš tu kada si slikao? Ne izgleda stabilno...

Stajao sam tu, bilo je stabilno i blatnjavo.
 
Umetnicki pokusaji,vidi se i TENT A u pozadini,a mozda i TENT B,nisam siguran
sumrak.jpg



sumrak2.jpg
 
Za Vučka i kompaniju sa foruma. :)



On u najavi prepoznaje teren, a oni koje ne kontaju na prvi pogled, to je Zvezdarska šuma.

''Zvezdarska šuma je posle Topčidera i Košutnjaka najveća šuma u urbanom delu Beograda. Površina šume je oko 137 hektara, od čega je 21 hektar uređen kao park. Predstavlja idealan prostor za druženje i rekreaciju na čistom vazduhu i u miru i tišini. Kroz šumu postoje staze koje nisu asfaltirane, ali su prohodne i doprinose prirodnom izgledu celog prostora u kome se može uživati , a nalazi se u širem cenru grada.

Na uređenom, parkovskom, delu šume su postavljeni raznovrsni sadržaji koje mogu koristiti deca i odrasli. U delovima za decu su postavljeni mali parkići sa ljuljaškama i klackalicama. Deca se mogu nesmetano igrati i ujedno provoditi lepo vreme na otvorenom. Prostor za izlete i piknike se nalazi u centralnom delu parka. Klupe i stolovi su na raspolaganju svim posetiocima. U sklopu šume se nalaze i uređeni tereni za fudbal, basket, vožnju bicikla, rolera, trim staze, teren za boćanje .

Prosečna starost vegetacije je oko 50 godina. Najzastupljenije vrste su: bagrem, topola, jasen, hrast, bor, kesten, bukva, lipa, platan, a ima i dosta šumskog i ukrasnog šiblja.
Poseban deo ponude zvezdarske šume predstavlja astronomska opservatorija. Predstavlja objekat od posebnog značaja za razvoj astronomije, fizike, meteorologije i dr. Podignuta je u modernističkom duhu daleke 1932. godine, na nadmorskoj visini d 248 metara. Zbog svog velikog značaja opservatorija je pod zaštitom Zavoda za zaštitu spomenika kulture.''

Izvor.
 
Neko je bio u posjeti ministarstvu finansija :) super fotka neobican ugao
 
Dakle u finansijskom parku je zabranjeno parkiranje ali ne i zaustavljanje. :bash:
 
Vrh