Šta je novo?

Ваше фотографије Београда

Archangel":2ul11hz2 je napisao(la):
Razmišljao jesam (ta ideja mi je sinula pre možda nedelju dana) al do sada nisam imao. Ne znam proceduru šta kako kud i kad da se čovek prijavi za neku izložbu :D
Video sam ove fotke i na dizajnzoni, pa pošto si njihov član... pitaj tamo, jer, realno, tamo ćeš i dobiti najbolji savet što se tiče toga. :)
 
za Archangela i još po nekog .....nadam se da je dovoljno za pocetak :)
ULUPUDS
Galerije Udruženja su: galerija SINGIDUNUM, Knez Mihailova 40. i mala galerija SINGIDUNUM, Uzun Mirkova 12, obe u Beogradu
# Fotografija
Umetnička fotografija
Fotografska dela satkana od likovnih elemenata saglasno sa opštim principima estetike uz visok tehnološki kvalitet, smatraju se umetničkim delima, nezavisno od tematike koju tretiraju. Obuhvata raznolike vidove bavljenja fotografijom od dijapozitiva – fotografija za izložbe, piblikacije, reklamne fotografije, teorijskih tekstova o izučavanju fotografije, ekspertiza, žiriranja i veštačenja izložbi, fotografske edukacije, multimedijalne primene fotografije do konzervacije i restauracije starih fotografije.

Kriterijumi za prijem u sekciju
Kandidati podnose dve grupe radova: 20 (dvadeset) realizovanih radova koji bi trebalo da pokažu profesionalnu zrelost i 20 (dvedeset) neopremljenih radova čija manja strana ne sme biti manja od 30 cm a veća duža od 70 cm, sa slobodnom tematikom. Ovom grupom radova autor treba da pokaže svoju estetsku obdarenost, likovnu zrelost i fotografsko-tehničku spremnost.
Grupe radova moraju biti razdvojene i obeležene.
 
pobednik.jpg
 
moj opus, :p strucno slikana mobilnim telefonom

Photo-0602.jpg
 

Na obali Dunava. Pogled ka Panč. mostu i Zvezdarskoj šumi.


Ko to tamo gleda.
 
Pozdravi iz susedne ravnice. ;)

Evo jedna iz šume pre 6-7 meseci. Gledaću da odem čim bude lepo vreme i napravim neke fotkice. Imam par nekih koje se odavno vrte na Google Earth-u, ali nisam nešto zadovoljan njima.

 
@Archangel: Druze, aj mi molim te reci koji aparat koristis?? U bliskoj buducnosti bih trebalo da pazarim foto aparat, pa polako prikupljam informacije :) Slike su fantasticne!
 
ove što vidiš su mešovite i dSLR nikon d90 sa objektivom 18-105VR i prosumer Panasonic Lumix TZ5. Mada ja više mislim da je to do podešavanja opcija u Adobe Camera Raw-u jer sa nikonom uvek slikam u raw formatu kako fotke ne bi gubile mnogo na kvalitetu pri podešavanju parametara :)
 
@dzoni Udeli slike,bas sam radoznao :) Valjalo bi ako te zanima malo urbanije slikanje da slikas novi drvored u Bulevaru,bas me zanima kako ce izgledati.Stabla se vec zelene,cekamo lisce :)
 
Vučko, bolje ne. Da ne kvarim temu, zaista nisu nešto. :)

Što se tiče drvoreda, to ostavljam kolegama sa 'betona', ja se držim ovog dela Banata. Nekako mi je jedan od ciljeva da popularizujem ovaj deo grada, koji istini za volju... godinama dobija 'mrvice'. ;)
 
Jel su ovo na prvoj slici BG Cvor zgrade kako ih zovem jer su trostrane i kod prokopa u Bulevaru Aleksandra Karadjordjevica?

Ako bi uslikao slike sa krova jedne od njih garant bi te uzeo za kuma :)
 
vucko":a3f1d0co je napisao(la):
Jel su ovo na prvoj slici BG Cvor zgrade kako ih zovem jer su trostrane i kod prokopa u Bulevaru Aleksandra Karadjordjevica?

Ako bi uslikao slike sa krova jedne od njih garant bi te uzeo za kuma :)
Вучко, ово су, као што ти је и Аранђел рекао, зграде такозване "мерцедес" у Блоку 38, иначе мој бивши крај. Прва зграда "мерцедес" је Милутина Миланковића број 130, а друга је број 132. Ми из краја смо прву зграду, ову са црвеном пругом по средини, звали зграда самоубица ! Једна девојка је 1972. године извршила самоубиство скочивши са крова зграде, због лоших оцена у гимназији !!!
 
Evo jednog malo većeg posta.
Bristol. Zgrada koju nikako nisam primećivao iz ko zna kog razloga mi je sada jedna od omiljenih beogradskih. Impresivni detalji!













:pob:
 
jlaki":3rgiuos0 je napisao(la):
Evo jednog malo većeg posta.
Bristol. Zgrada koju nikako nisam primećivao iz ko zna kog razloga mi je sada jedna od omiljenih beogradskih. Impresivni detalji!
Јлаки, свака част на запажању детаља, наравно 1. плусииић. По мени је зграда Бристола једна од лепших у Карађорђевој улици, само још да се среди, као уосталом што треба и целу Карађорђеву улицу !
 
Vrh