Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

Stajao je u Inđiji poslednji put kada sam išao. A u suprotnom smeru kako ide? Koliko je ukupno kašnjenje bilo?
Ja sam danas išao NS-BG Sokolom, stane u Inđiji, onda krene i normalno ide do ukrštanja sa Šidskom prugom, gde opet stane. Posle toga mili do Stare Pazove. Kako mašinovođe već dva meseca imaju praksu, izgleda da su naučili kako da izvuku maksimum na drugim deonicama, tako da je kašnjenje bilo samo pet minuta.
 
Vmax 20km/h. Tuga.
Vmax 30 km/h. ;)

Да, Соко и даље стаје у Старој Пазови и Инђији да би добио налог за вожњу јер просторни сигнали не раде, а у Старој Пазови не раде ни улазни, ни излазни ка Инђији.
 
Ima li najava kada će biti rešen problem? A zanimljivo je da Flirt tuda ide 50-80km/h.
Vmax 30 km/h. ;)

Да, Соко и даље стаје у Старој Пазови и Инђији да би добио налог за вожњу јер просторни сигнали не раде, а у Старој Пазови не раде ни улазни, ни излазни ка Инђији.
 
Ja apsolutno nisam primetio da je on nešto usporavao. U minut je stigao i do Karlovaca i nazad.
Зато што си ишао регио возом, који иначе не вози туда максималном брзином јер успорава и убрзава како би се зауставио на станицама. Интерсити туда иде максималном брзиом у редовним околностима, а сада не може, али не само да успорава већ се и потпуно зауставља па то много више утиче на кашњење.
 
Kažu da će u četvrtak biti preko 600cm u Sremskim Karlovcima. Hoće li poplaviti prugu? U nedelju je bilo oko 430cm.
 
Које су брзине на прузи за Пожаревац након обнове?
 
Screenshot_20240925_162657_Gallery.jpg

Screenshot_20240925_162724_Gallery.jpg
 
Nece poplaviti prugu
Кота ГИШ-а је на 81,2 док је највећи забележени водостај Дунава био на 77,8 29.6.1965. године.
Редовна одбрана од поплава се, на току дунава кроз Нови Сад, уводи на 450 cm, а ванредна на 750 cm. С обзиром да водостај, у овом таласу, неће прећи 550 cm, нема бојазни од поплаве пруге. Вода јесте дошла до насипа пруге, али самој прузи не прети.
 
Da li to što je potopljen nasip ometa strukturu i stabilnost zemljanog nasipa koji čini deo donjeg stroja pruge?
Краткорочно не. Дугорочно да, као и сваком насипу.
Мада, уз данашње геотекстиле и начине градње требало би да је и дугорочни утицај воде продужен.
 
Vrh