Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

belgrey":rwe7sbhc je napisao(la):
Železničar":rwe7sbhc je napisao(la):

Ružne li kante :bash:

Шта би ти? Маглев,ТЖВ? Ово је свемирски брод за све што се данас креће по српским пругама и изгледа одлично и функционално.
 
Delim misljenje Delije, izgledaju svetski ovi vozovi. Ovo je veliki korak napred za ZS, da je srece pa da se te regionalne pruge kojima ce da voze dovedu u red. Ovako se nece pokazati u punom sjaju.

Pruga do Novog Sada ce biti radjena kada ugovorimo kredit za ceo K10 , to ce biti dvokolosecna pruga za brzine do 160 km/h.
 
Ovi vozovi su sjajni, kada bi samo još el.kupili za Gradsku železnicu.. :kafa:
 
Лепа вест за џипаџије из Железница Србије:

Auto-vozom sada može i džip

"Železnice Srbije" u sastav auto-voza koji svako veče saobraća iz Beograda za Bar, uvrstile su i vagon za prevoz automobila većih gabarita, kao što je džip.
Kako je saopšteno iz "Železnica Srbije", ovaj vagon ima samo četiri mesta, a cena prevoza ovakvog tipa automobila železnicom je 60 evra u jednom smeru. Za automobile standardnih dimenzija cena prevoza železnicom između Beograda i Bara je 30 evra u jednom smeru.
U saopštenju se dodaje da "Železnice Srbije", za putovanje do Bara, imaju posebnu ponudu, a to je prevoz salonskim i spavaćim kolima iz sastava Plavog voza. Ovi ekskluzivni vagoni uključeni su u auto-voz.
Cena karte za postelju u ovim spavaćim kolima je 25 evra u dubl i 50 evra u singl kabini, dok za postelju u dubl kabini Salon vagona treba izdvojiti 30 evra, a u singl 60 evra u jednom pravcu, sa uključenim doručkom. Ovim cenama treba dodati i iznos za voznu kartu, koja za drugi razred košta 21 evro, odnosno za prvi 31.80 evra.
Srpske železninice su, radi poboljšanja kvaliteta prevozne usluge, i u sastav međunarodnog voza "Lovćen", uvrstile i bife kola, koja će saobraćati do kraja letnje sezone.

http://www.poslovnojutro.com/details&id=29215
 
Возови изгледају сасвим солидно, дизајн и није тако лош. Не знам зашто све мора са истока да буде лоше, а са запада одлично.
 
Nek postavi neko trenutne sinobuse i ostale sklopocije koje voze prugama na dizel.
 
"Svedjani"

ZS_710-004%2B710-010-Zajecar-2.jpg


Sinobus

812-021%2B818-020_Sombor_05.jpg
 
npvi sinobusi su extra imaju sedista kao kod nas u gradskom prevozu cak su i tapacirana
 
Delija":1mg7az9a je napisao(la):
belgrey":1mg7az9a je napisao(la):
Železničar":1mg7az9a je napisao(la):

Ružne li kante :bash:

Шта би ти? Маглев,ТЖВ? Ово је свемирски брод за све што се данас креће по српским пругама и изгледа одлично и функционално.

Izvini, ali imam pravo da mi se ne dopada. Baš mi je ružan. Prozori su mu puškarnice, vrata su kao na kućići za štrumfove, sedišta su preuska, držači za ruke izgledaju kao kineske plastične igračke. Ukupni utisak je da izgleda kao reciklirani old tajmer. I da, jeste mi ružan zato što je istočnoevropski, tačnije ruski. Za svog života nisam video nijedno rusko/sovjetsko vozilo od trotineta do satelita a da je lepo. Oni jednostavno nemaju gen za lepe stvari, kao ni mi uostalom. Isto mislim i za beloruske kanta trolejbuse.

Iako mi se uopšte ne dopada kako izgledaju, veoma sam srećan da će ih ŽS nabaviti zato što jesu tri veka ispred svega što sada imamo. Nadam se da će ih biti što više i da će uskoro da počnu da saobraćaju. Kolorna šema im nije loša.
 
belgrey":3dkso6bm je napisao(la):
Izvini, ali imam pravo da mi se ne dopada.
Али немаш право да га називаш кантом а да још није ни испоручен.

belgrey":3dkso6bm je napisao(la):
I da, jeste mi ružan zato što je istočnoevropski, tačnije ruski. Za svog života nisam video nijedno rusko/sovjetsko vozilo od trotineta do satelita a da je lepo. Oni jednostavno nemaju gen za lepe stvari, kao ni mi uostalom. Isto mislim i za beloruske kanta trolejbuse.

Уф...Кажеш ни једно возило а Руси су увек били испред свих када је у питању дизајн авиона нпр.О гену за лепо нећу ни да причам.Осврни се само на историју њихове архитектуре,културу...
 
Delija":236iylid je napisao(la):
belgrey":236iylid je napisao(la):
Izvini, ali imam pravo da mi se ne dopada.
Али немаш право да га називаш кантом а да још није ни испоручен.

belgrey":236iylid je napisao(la):
I da, jeste mi ružan zato što je istočnoevropski, tačnije ruski. Za svog života nisam video nijedno rusko/sovjetsko vozilo od trotineta do satelita a da je lepo. Oni jednostavno nemaju gen za lepe stvari, kao ni mi uostalom. Isto mislim i za beloruske kanta trolejbuse.

Уф...Кажеш ни једно возило а Руси су увек били испред свих када је у питању дизајн авиона нпр.О гену за лепо нећу ни да причам.Осврни се само на историју њихове архитектуре,културу...

Ništa mi se rusko ne sviđa. Nemaju gen za lepo. Za voz kažem da je kanta (samo za izgled). Kонец !!!
 
Pa i Japancima dizajn zeleznickih i vozila javnog saobracaja nije nesto posebno. Vise polazu racuna na udobnost i kvalitet izrade. Ruski DMV-i su OK za tu cenu.
2012":1v6qt8dj je napisao(la):
Ovi vozovi su sjajni, kada bi samo još el.kupili za Gradsku železnicu
Moze, ali prvo da peroni za gradsku zeleznicu budu uskladjeni, da imaju istu visinu. a takvi vozovi bi trebali da imaju jos jedan srednji vagon kojem je visina poda u ravni sa visinom preona.
Delija":1v6qt8dj je napisao(la):
Уф...Кажеш ни једно возило а Руси су увек били испред свих када је у питању дизајн авиона нпр.О гену за лепо нећу ни да причам.Осврни се само на историју њихове архитектуре,културу...
:kk: +1
 
belgrey":1j0vnu36 je napisao(la):
Za svog života nisam video nijedno rusko/sovjetsko vozilo od trotineta do satelita a da je lepo. Oni jednostavno nemaju gen za lepe stvari, kao ni mi uostalom. Isto mislim i za beloruske kanta trolejbuse.

Nemas, bre, pojma.

su27-flanker.jpg



Btw "gen za lepo" je prilicno glup a takodje i uvredljiv termin. Moze npr. da se kaze da nemaju tradiciju lepuskastog industrijskog dizajna jer na internom trzistu nije bilo konkurencije u trzisnom smislu i proizvodjaci nisu morali da se takmice sa ostalim proizvodjacima izmedju ostalog i po tome koji je proizvod lepsi. Zato im je dizajn tradicionalno vise utilitaristicki (da sprava radi to sto treba da radi, i da bude izdrzljiva i jednostavna za odrzavanje i proizvodnju). To nema veze sa "genima" vec sa istorijom industrijskog razvoja. I japanski automobili su nekada bili smehotresni dizajnirane kutije, pa su kasnije postali u mnogo cemu trendseteri auto-dizajna.

I mislim da si prestrog prema novim vozovima
 
A i dizajn je savrseno nebitan, jedino je bitno da je funkcionalan. Jedino sto meni smeta je sam koncept da voz ide na dizel... Meni je zeleznica=struja. Al kad nisu sve pruge elektrificirane.... :vops:
 
Delija":wv7vlwxa je napisao(la):
belgrey":wv7vlwxa je napisao(la):
I da, jeste mi ružan zato što je istočnoevropski, tačnije ruski. Za svog života nisam video nijedno rusko/sovjetsko vozilo od trotineta do satelita a da je lepo. Oni jednostavno nemaju gen za lepe stvari, kao ni mi uostalom. Isto mislim i za beloruske kanta trolejbuse.

Уф...Кажеш ни једно возило а Руси су увек били испред свих када је у питању дизајн авиона нпр.О гену за лепо нећу ни да причам.Осврни се само на историју њихове архитектуре,културу...

Do sovjetskog vremena, bili su estetski i kulturno jednaki Evropi. Za vreme sovjetskog vremena, to se menja jer:

hazard":wv7vlwxa je napisao(la):
To nema veze sa "genima" vec sa istorijom industrijskog razvoja.

Jos jedan dokaz u prilog tome daje i fenomenalan dizajn aviona, kao sto su vec napomenuli Delija i Hazard. To je iz razloga sto se taj Ruski proizvod takmicio sa zapadnim, tj. na taj segment industrije nije vazila konstatacija Hazarda:
hazard":wv7vlwxa je napisao(la):
Moze npr. da se kaze da nemaju tradiciju lepuskastog industrijskog dizajna jer na internom trzistu nije bilo konkurencije u trzisnom smislu i proizvodjaci nisu morali da se takmice sa ostalim proizvodjacima izmedju ostalog i po tome koji je proizvod lepsi.

Znaci, Ruski avioni si morali da se takmice sa zapadnim, a Ruski su i tehnicki i dizajnerski nadmasili zapadnu `lepuskastu` konkurenciju. Znaci da Rusi imaju `gen` za estetiku, a i za kvalitet.

Jedan od najlepsih borbenih aviona u istoriji vazduhoplovstva: MiG 29 Fulcrum
33y5edj.jpg
 
rokitansky":2bh4lbra je napisao(la):
A i dizajn je savrseno nebitan, jedino je bitno da je funkcionalan. Jedino sto meni smeta je sam koncept da voz ide na dizel... Meni je zeleznica=struja. Al kad nisu sve pruge elektrificirane.... :vops:
Voleo bi i ja da je citava mreza elektrifikovana. Za neke lokalne pruge gde je intenzitet saobracaja mali elektrifikacija jednostavno nije isplativa i dizel vuca sasvim zadovoljava potrebe. Za sada je najbitnije da za pocetak remontuju pruge tamo gde misle ubaciti nove vozove, prvenstveno bi to trebalo uraditi u Vojvodini.
 
Hm... Koliko god da su Su-27 i Mig-29 lepi avioni, to je posledica aerodinamickih zahteva a ne rada industrijskih dizajnera. :) Inace, kul su rusi... i kod njih i kod zapadnjaka ima lepih i ruznih proizvoda, a to i nije bitno osim ako niste zena koja kupuje auto. ;)
 
vucko":zlykofy0 je napisao(la):
Nek postavi neko trenutne sinobuse i ostale sklopocije koje voze prugama na dizel.
MACOSA
712207vrbas.jpg

foto:1216-001 (railserbia.net)
belgrey":zlykofy0 je napisao(la):
Prozori su mu puškarnice, vrata su kao na kućići za štrumfove, sedišta su preuska, držači za ruke izgledaju kao kineske plastične igračke
А ти си био у њему, као испробао си седишта па знаш???
 
Aman ljudi, koji vam je đavo. Ne sviđa mi se voz i kraj. Šta to vas vređa. Napisao sam da je kanta, da mu je dizajn loš ali sam isto tako i napisao da je super što ćemo ga imati, s obzirom na ono što sada imamo. Ne sviđa mi se ništa savremeno rusko. Vojni avioni me apsolutno ne zanimaju i ne poznajem ih. Pacifista sam i prezirem svako oružje i sva vojna sredstva. Nikada mi ni jedno vojno sredstvo ne može biti lepo. Nikada ništa što je nastalo sa ciljem da ubija ne može za mene biti lepo.

Zašto toliko bunta zbog toga što sam rekao da mi je novi ruski voz kanta? Izvolite, nastavite da ga hvalite. Ja nemam ništa protiv vaših ukusa.

P.s. Za sedišta je neko zajedljivo pitao da li sam se vozio pa znam. Nisam, već sam video snimak na kome se dva odrasla čoveka guraju. Jedan je morao da sedne iskrivljeno ka prolazu. :laugh:
 
Drugovi,da mi lepo streljamo belgreya,vidim da svi branite dostignuca sovjetskog saveza i njegovu ostavstinu.Dok je on pljuje i ponasa se kao burzoaz,klasicni petokolonas i izdajnik radnicke klase. :p
 
vucko":2efyamwa je napisao(la):
Drugovi,da mi lepo streljamo belgreya,vidim da svi branite dostignuca sovjetskog saveza i njegovu ostavstinu.Dok je on pljuje i ponasa se kao burzoaz,klasicni petokolonas i izdajnik radnicke klase. :p

Još bolje, proterajte me u Sibir :)
 
@Belgrey Mislim da niko ovde nije branio doticni voz, niti je napao tvoj stav o njemu, vec je napadnuta tvoja bukvalizacija misljenja, da sve istocno od Beca je sljam i neukus, kao i da svi istocni narodi nemaju gram ukusa.

Ovo nije jedina tema gde si to izneo, a to, pre svega nema veze sa istino. Samo to.
 
Vrh